Dons jaunajam albumam raksta 50 dziesmas

“Gads sākās traki, kā mēs visi to zinām, karš turpinās un tas ir liels emocionāls slogs. Neesmu pārstājis sekot līdzi tam, kas notiek Ukrainā,” tā populārais dziedātājs Dons saka, atskatoties uz aizvadīto gadu, kas, lai arī sarežģīts, nesis arī daudz radošu sasniegumu.

16. februārī 12:31

Jau 18. februārī Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta Mikrofons’23” tiks apbalvoti pērnā gada ieraksti 21 nominācijā. Dziedātāja Dona sadarbība ar reperi rolandu če “Brīnišķīga diena” ir viena no piecām dziesmām, kas pretendē uz nomināciju “Radio hits”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Gribu izcelt sadarbību ar rolands če dziesmā “Brīnišķīga diena”, Siguldas koncertus, jaunos ierakstus, radošās nometnes,” saka Dons, jautāts par pērn aktuālo.

FOTO: Janis Spigovskis, Zelta Mikrofons

Runājot par aktuālo nomināciju, viņaprāt, dziesma par radio hitu var kļūt veiksmīgas sagadīšanās dēļ. Savam jaunajam albumam Donas sarakstījis daudz dziesmu, no kurām nepieciešams izvēlēties labākās. “Tas būs lirisks popmūzikas albums. Šobrīd ir uzrakstītas 18 dziesmas, vēl 32 jāuzraksta, tad veidosim 12 dziesmu atlasi no 50 dziesmām. Tā mēs strādājam. “Red Hot Chili Peppers” solists intervijā teica, ka viņi arī izvēlas no 50 dziesmām. Šoreiz mēģināšu atlasīt dziesmas tuvu producēšanas procesam,” stāsta Dons.

Interesanti, ka “Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvā 2008” Dona albums “Lelle” tika atzīts par labāko rokmūzikas kategorijā. Kādas ir viņa attiecības ar rokmūziku ir tagad? “Turpinu klausīties vecās skolas roku,” atklāj dziedātājs. “No mūsdienu izpildītājiem klausos “Muse”, bet pamatā klausos popmūziku un 60., 70. gadu mūziku.”

“Zelta Mikrofons’23” tiešraide kanālā TV3 un “tv3.lv”, kā arī platformā “TV3 Play” sestdienas, 18. februāra, vakarā būs skatāma pulksten 20.40. Ceremonijas koncertā dzirdēsim grupas “Astro’n’out”, “Dzelzs vilks”, “DaGamba”, “Musiqq”, “Tautumeitas”, “Citi zēni”. Uzstāsies arī Dons, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Shipsea un Ūga, “Bel Tempo” un Elīza Legzdiņa, Ozols, rolands če, Arturs Skutelis, Zeļģis, un fonda “Līdzskaņa” mūziķi Atis Zviedris, Ralfs Eilands un Katrīna Dimanta.

Vēl joprojām turpinās  “ELVI gada dziesma”. Par tautas mīlētākās mūzikas godu šogad cīnās Shipsea un Aminata ar dziesmu “Tavi viļņi”; Būū un Edavārdi “Kur ir mana cilts?”; “Citi zēni” – “Lieka štuka”; Dons “Tavs pieskāriens”; Grēta “Pāries”; “Sudden Lights” – “Laternas”; “Tautumeitas” un Renārs Kaupers “Muoseņa”; “The Sound Poets” – “Pie vienas uguns”; Zebrene un “Sudden Lights” – “Pasaule trīc”; ZEĻĢIS – “Vēl”.

Balsošana noslēgsies “Zelta Mikrofons” ceremonijas laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons 2023” norisināsies jau 27. reizi. Pirmo reizi uzvarētāji saņems divas balvas un industrijas pasākums notiks klātienē ar skatītājiem. Seko līdzi jaunumiem, nominācijām un lielajam gala notikumam, kas norisināsies jau 18. februārī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm