“DAGAMBA” un Justs – līderi uz gada “Zelta mikrofonu”

2017. gada 16. janvārī 20:00

Paziņoti gandrīz visi pretendenti uz mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” statuetēm, starp tiem ir arī LNT laika ziņu vadītājs Kristaps Tālbergs.

Pirmo reizi ievadceremonijā pasniegti arī divi īpaši apbalvojumi un jau nākamnedēļ atklās mūža balvas saņēmēju.

Par klasiskās mūzikas huligāniem dēvētā grupa “DAGAMBA” ir šī gada nomināciju līderi. Uz zelta mikrofona statueti apvienībā pretendē četrās kategorijās, bet par vienu nomimāciju mazāk ir pagājušā gada Latvijas pārstāvim Eirovīzijā dziedātājam Justam Sirmajam. Pie vairākām nominācijām tikusi arī grupas “Prāta Vētra”, “Musiqq”, dziedātājs Intars Busulis.

Lai iekļūtu labāko pagājušajā gadā izdoto mūzikas ierakstu listē, saņemti 266 pieteikumi, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms gada. Taču nominantu pieciniekus katrā no kategorijām atlasīja profesionāla žūrija.

Starp debitantiem ir arī LNT laika ziņu moderatora Kristapa Tālberga grupas “Irving Ark”
 izdotais albums. Šogad būs arī jaunas nominācijas, bet šodien pirmo reizi ievadceremonijā pasniegti divi īpaši apbalvojumi – viens – labākajiem studijas producentiem un otrs par labāko albuma dizainu, ko saņēma mūziķis Dons.

Bet pie īpaša atzinības raksta un muzikāla apsveikuma tika šīs dienas jubilārs leģendārais dziedātājs Viktors Lapčenoks, kurš atminas, kā savulaik izvēlējās labāko latviešu estrādes dziesmu.

Pagaidām noslēpumā vēl paturēts tā cilvēka vārds, kurš saņems balvu par mūža ieguldījumu. Intriga atrisināsies nākamnedēļ, taču Elita Mīlgrāve nedaudz pasaka priekšā.

Visas zelta mikrofona statuetes 19 kategorijās tiks pasniegtas 28. februārī uz Dailes teātra skatuves, un ceremoniju varēs vērot arī mūsu televīzijas kanālā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons 2023” norisināsies jau 27. reizi. Pirmo reizi uzvarētāji saņems divas balvas un industrijas pasākums notiks klātienē ar skatītājiem. Seko līdzi jaunumiem, nominācijām un lielajam gala notikumam, kas norisināsies jau 18. februārī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm