Kas kopīgs Mikipelei, Harijam Poteram un Slepkavībai Austrumu ekspresī? Tās visas bija idejas, kas dzima vilcienos! Jau no 14. jūnija darbdienu vakaros plkst. 17.55 skaties TV6 dokumentālo raidījumu ”Kā vilcieni mainīja pasauli” un dodies atklājumu pilnā ceļojumā cauri visiem kontinentiem, jo katrā no tiem ir savi unikālie stāsti par ”dzelzs rumaku”.

Vai zināji, ka Āfrikā reiz bija iecerēta dzelzceļa līnija no Keiptaunas uz Kairu? Tas bija vērienīgs projekts, ko uzsāka Britu impērija, lai nostiprinātu kontroli pār kontinentu, taču tā arī neīstenojās.

Savukārt Amerikā tapuši neparasti inženierijas varoņdarbi, ierīkojot dzelzceļu pāri un cauri milzīgajiem Klinšu kalniem. Bet Indijā koloniālā dzelzceļa būvniecības programma ir pamats tam, kas šobrīd ir ceturtais lielākais dzelzceļa tīkls un astotais lielākais darba devējs pasaulē, kas ik dienu pārvadā vairāk nekā 22 miljonus pasažieru.

Vilcieni ir viens no 19. gadsimta izcilākajiem izgudrojumiem, kas mainīja cilvēku dzīvesveidu, dzīves vidi un kultūru. No preču pārvadāšanas un pilsētu projektēšanas līdz jaunu zemju iekarojumiem – tie ir vien daži civilizācijas aspekti, kurus šīs iespaidīgās mašīnas nav atstājušas neskartas.

Ielūkojies aizraujošajā industriālā laikmeta vēsturē un raidījuma sešās sērijās atklāj to, ”Kā vilcieni mainīja pasauli” – no 14. jūnija darbdienu vakaros plkst. 17.55 TV6.