Vai pavisam vienkāršs ģimenes cilvēks, kurš strādā par ķīmijas skolotāju pavisam vienkāršā skolā, vienā dienā var kļūt par noziedznieku un labākā metamfetamīna pagatavotāju visā valstī? Izrādās, ka var un to jūs jau pavisam drīz redzēsiet kulta seriālā “Pārkāpt robežu”, kas no 26. augusta būs skatāms kanālā TV6 piektdienu un sestdienu vakaros pl. 22:00.

Volters Vaits ar ģimeni dzīvo Albukerkā, Ņūmeksikas štatā, kurā savu uzplaukumu piedzīvo metamfetamīns. Kad Volters domā, ka viņa dzīve vairs nevar kļūt nožēlojamāka, viņš savā 50. dzimšanas dienā uzzina, ka viņam ir plaušu vēzis 3. stadijā un dzīvot atlicis pavisam maz.

Ar skolotāja algu viņš līdz šim jau knapi savilka kopā galus, situāciju pasliktina arī tas, ka viņa pusaugu dēls cīnās ar cerebrālo trieku un drīzumā gaidāms ģimenes pieaugums. Saprotot, ka viņa slimība visticamāk finansiāli sagraus ģimeni un vēlēdamies atstāt ģimenei naudu pēc savas nāves, viņš izlemj likt lietā savas ķīmijas zināšanas un kopā ar savu bijušo skolnieku Džesi Pinkmanu sāk ražot metamfetamīnu vecā kemperī.

Drīz vien Voltera ķīmiķa talantu novērtē narkotiku pircēji – viņa prece kļūst pieprasīta un nauda nāk aumaļām. Tāpat viņš rada sev atpazīstamu narkokaraļa pseidonīmu – Haizenbergs, neatklājot savu patieso identitāti. Taču Volters saprot, ka būšana daļai no noziedzīgās pasaules var maksāt ļoti augstu cenu, ne tikai viņam. Sarežģījumus rada arī tas, ka viņa svainis ir narkotiku apkarošanas administrācijas aģents un ikdienā cīnās ar šo noziedzīgās pasaules daļu. Taču reizēm tas nostrādā viņam par labu, uzzinot konfidenciālu informāciju, kas ļauj viņam izvairīties no nepatikšanām.

Seriālam kopumā ir 5 sezonas un tas ticis nominēts daudziem apbalvojumiem 248 reizes, izcīnot 92 no nominācijām. Seriāls pēc tā iznākšanas kļuva par vienu no novērtētākajiem seriāliem kino vēsturē, saņemot uzslavas gan par aktierspēli, varoņiem un režisoriem, gan par kinematogrāfiju. Tāpat tas iekļauts 2014. gada Ginesa rekordu grāmatā kā visu laiku kritiķu novērtētākais seriāls.

Pēc seriāla “Pārkāpt robežu” panākumiem tā veidotāji nolēma turpināt iesākto, radot veselu sāgu – gan pilnmetrāžas filmu “El Camino” par to, kas vēlāk notika ar vienu no galvenajiem varoņiem – Džesi Pinkmanu, gan sarunu šovus un dokumentālo filmu par uzņemšanas laukumā notikušo. Tāpat tapa seriāls “Labāk zvani Solam”, kas stāsta par vairākiem otrā plāna varoņiem, priekšplānā izvirzot advokātu Džimiju Makgilu, kas, būdams ārkārtīgi talantīgs krāpnieks, grimst aizvien dziļāk noziegumu, nepatikšanu un nepiepildītu cerību dūksnājā.

Seriāls, kas precīzi atspoguļo gan zinātni, gan narkotiku biznesa aizkulises, ar neparedzamu, bet tai pat laikā ļoti rūpīgi pārdomātu sižetu, kā arī ar lieliskais aktieru duo – Braianu Krenstonu un Āronu Polu. Piecu sezonu un sešdesmit divu epizožu garumā, “Pārkāpt robežu” neļaus ne uz brīdi atslābt skatītāja interesei un aizraus ikvienu.