Pasaules izcilākais pētnieks sers Ranulfs Fainss atgriežas, lai vēlreiz veiktu vienu no saviem jaunības dienu varoņdarbiem – 1969. gada ekspedīciju gar Nīlas upes krastiem.

Tuvojoties šī piedzīvojuma 50. gadadienai, viņš ir gatavs jauniem piedzīvojumiem, jauniem pārsteigumiem un jaunam izaicinājumam: vai viņš var iemācīt savam pasaulslavenajam brālēnam aktierim Džozefam Fainsam, kā tas ir – izdzīvot savu mūža lomu? To uzzini jaunajā raidījumā “Ēģipte labākā pētnieka acīm” no 5. augusta piektdienās pl. 21.00 kanālā TV6.

Sers Ranulfs Fainss Ginesa rekordu grāmatā nodēvēts par “pasaules dižāko dzīvo pētnieku”. Viņš visu mūžu pavadījis, meklējot ekstrēmus piedzīvojumus, piedaloties dažādās pārsteidzošās ekspedīcijās, atklājis pazudušo pilsētu Omānā, kā arī vadījis vienīgo ekspedīciju, kuras mērķis bija apbraukt zemeslodi pa sauszemi, caur abiem poliem. Tagad, 74 gadu vecumā, viņš ir iecerējis atkārtot savu jaunības dienu ekspedīciju cauri Ēģiptei.

Viņu ceļojums sāksies Aleksandrijā, tāpat kā Ranulfa ekspedīcijā sešdesmitajos gados. Ceļā uz dienvidiem viņi pārbaudīs, cik sarežģīta ir braukšana pa Sahāras tuksneša kāpām, tāpat piestās Elalameinā, kur Otrā Pasaules kara laikā cīnījās Ranulfa tēvs. Protams, neizpaliks arī indīgo zirnekļu, skorpionu un čūsku apskatīšana, rāpošana pa šaurām pazemes kapenēm, kas pilnas ar mūmijām un indīgām čūskām.

Ekspedīcijas otrajā posmā Ranulfs un Džozefs pavadīs nakti vienīgajā Pasaules brīnumā, kas saglabājies līdz mūsdienām – Lielajā Gīzas piramīdā. Savā ekspedīcijā viņi šķērsos Luksoru, kur apgūs seno cīņas mākslu Tahtib.

Bet viņu pēdējais izaicinājums būs šķērsot tuksnesi, kas šķērso krokodilu pilno Nāsira ezeru. Vai Ranulfam izdosies atkārtot šo piedzīvojumu kopā ar savu 26 gadus jaunāko brālēnu?

Pieslēdzies piedzīvojumu meklētājiem raidījumā “Ēģipte labākā pētnieka acīm” no 5. augusta piektdienu vakaros pl. 21.00 kanālā TV6.