Kā Kolizejs atšķiras no Vemblija stadiona? Vai miljardiem vērts mūsdienu kruīza kuģis var pārspēt slaveno Titāniku? No 22. septembra darbdienās TV6 ekspertu stundā plkst. 18.00 skaties dokumentālās sērijas “Megabūves toreiz un tagad” un izzini, vai mūsdienu celtnes ir pārākas par senlaiku būvēm!

Pasaules jaunākie inženiertehniskie sasniegumi, modernāko tehnoloģiju transportlīdzekļi un izcilas konstrukcijas – dokumentālajās sērijās “Megabūves toreiz un tagad” atklāj, kā šo mūsdienu megaceltņu tapšana izskatās salīdzinājumā ar to leģendārajiem ekvivalentiem.

Katrā epizodē kāda leģendāra, vēsturiska konstrukcija tiek salīdzināta ar līdzvērtīgu mūsdienu celtni. Iespaidīgās 3D animācijas atdzīvina detaļas, ļaujot izprast būves tapšanas procesus un izaicinājumus, kā arī izzināt iespaidīgo konstrukciju izbūves noslēpumus.

Katras megabūves tapšanu – vai tā būtu vēsturiska vai moderna celtne – aizēnojušas problēmas būvniecības procesā, materiālu trūkums vai izaicinājumi, ko radīja ieplānotā atrašanās vieta. Tomēr apsviedīgi inženieri visos laikos spējuši rast šīm problēmām risinājumu.

Atklāj iespaidīgo konstrukciju tapšanas aizkulises dokumentālajās sērijās “Megabūves toreiz un tagad” – darbdienās ekspertu stundā plkst. 18.00 TV6!