Aktiera Nīla Patrika Harisa vadītais realitātes šovs, kas stundu garā izaicinājumā pārbauda bērnu inteliģenci un izturību, tādējādi parādot talantīgākos bērnus ASV.

12 komandas ar apbrīnojamākajiem bērniem visā ASV vecumā no 8 līdz 12 gadiem kāps uz skatuves, lai sacenstos dažādos grūtos un atjautīgos uzdevumos un noslēgumā viens dalībnieks tiktu kronēts par ”Jauno ģēniju”.

Vidusmēra pieaugušais paļaujas uz ”Google Maps”, lai nokļūtu galamērķī, kalkulatoru, lai risinātu matemātiskus vienādojumus, un automātisko labotāju, lai novērstu gramatikas kļūdas.

Kā būtu, ja viņiem būtu jāatceras visa ASV lielceļu sistēma, jārisina matemātikas cietie rieksti un jāsauc sarežģīti vārdi no otra gala? Talantīgie ”jaunie ģēniji” risinās šādus un vēl grūtākus uzdevumus.

Četru raundu sacensībā, komandām (katrā pa 3 dalībniekiem) būs jāstrādā kā vienotam mehānismam, lai uzvarētu. Katras sērijas uzvarējušai komandai būs jāveic ”Korteks” tests, kas tiek uzskatīts par vienu no grūtākajiem testiem pasaulē, lai pieaudzētu savu naudas balvu.

Skaties raidījumu ”Jaunie ģēniji” TV3 Mini kanālā no 18. decembra brīvdienās pl. 14.30. un 22.15.