“Ēdiens ir īstās zāles gan miesai, gan sirdij,” uzskata Marija. Romantiku viņa nicina tikpat stipri, cik mīl gatavošanu. Ar savām receptēm viņa dalās vietējā Dienvidāfrikas ciemata avīzē, līdz… tiek atlaista.

No šā brīža Marijai sākas jauna dzīve, pārpilna mazās pilsētiņas iemītnieku noslēpumu un arī – noziegumu. Dienvidāfrikas košums un posts, sulīgs humors un okšķerēšana – jau no 13. novembra svētdienās plkst. 22.15 TV3 Life jaunajā detektīvseriālā “Receptes mīlai un slepkavībai”.

Stāsts aizsākas šķietami ikdienišķi – mazās Dienvidāfrikas pilsētiņas iedzīvotāji aizņemti katrs ar savu nodarbi, un arī Marija dodas savās dienas gaitās uz vietējās avīzes redakciju. Taču negaidīti avīzes galvenā redaktore paziņo, ka Marijas recepšu slejai izdevumā vairs nav vietas un viņa ir atlaista. Kad Marija padzird, ka vietā paredzēta padomu sleja, viņa lūdz iespēju to rakstīt, un sākas sāncensība starp viņu un jauno žurnālisti Džesiju.

Marija un Džesija nevarētu būt atšķirīgākas. Marija ir pusmūža sieviete no Skotijas, kura lielākoties turas nost no visiem, aizraujas ar gatavošanu un dārzkopību. Džesija savukārt ir azartiska un enerģiska divdesmitgadniece, kura rūpējas par saviem mazajiem brāļiem un māsām un bieži vien bāž degunu svešās darīšanās.

Tā nu Džesija uz savu roku sāk izmeklēšanu slimnīcā, bet Marija sniedz padomu sievietei, kura cieš no vardarbīga vīra smagās rokas. Viņai šī problēma ir labi zināma – Dienvidāfrikā viņa ieradusies no Skotijas, bēgot no bijušā vīra.

Protams, Marija atrod veidu, kā atbildē eleganti iekļaut recepti, tomēr viņas padomam ir sekas. Kad kādu nakti Džesija iemaldās nozieguma vietā, atklājas, ka mirusi vēstules rakstītāja. Avīzes redakcijā ierodas mirušās sievietes draudzene Anna, lūdzot Mariju viņai palīdzēt. Taču jau pēc mirkļa ierodas policija un Annu aiztur.

Anna un mirušās sievietes Mārtinas vīrs Dirks policijas iecirknī sastrīdas, un katrs ir pārliecināts, ka otrs ir vainojams viņas nāvē. Džesija tikmēr ir pilnā izmeklēšanas režīmā un vajā Dirku labāko spiegu filmu tradīcijās. Marija izmanto tiešāku pieeju, mēģinot iegūt informāciju par Mārtinas nāvi no Annas, uzpērkot viņu ar šokolādes kūku.

Taču konflikts iet plašumā, Dirks un Anna iesaistās apšaudē, un abi tiek nogādāti slimnīcā policijas uzraudzībā. Pa to laiku Džesija pārliecina Mariju, ka viņām jāizpēta nozieguma vieta, un abas ielaužas Dirka un Mārtinas mājā. Tomēr vai šīs okšķerēšanas dēļ abas neiemantos pārāk daudz ienaidnieku?

Izmeklēšanas laikā Marija ir aizņemta ar vēl divām lietām – gatavošanu un atbildēm uz lasītāju lūgumiem pēc padoma. Pirms tam gan viņa vienmēr izklāsta savas pārdomas kompanjonei Moragai – savai uzticamajai vistai.

Seriāls “Receptes mīlai un slepkavībai” pie skatītājiem nonācis šogad, un tas veidots pēc rakstnieces Sallijas Endrū bestsellera motīviem. Galvenajā lomā iejutusies īru aktrise Marija Doila Kenedija, ko skatītāji iepazinuši TV3 Life seriālā “Svešzemniece”.

Mazliet sāļu asaru, rūgtas patiesības, saldu melu – un aizraujošs detektīvs gatavs! Skaties “Receptes mīlai un slepkavībai” no 13. novembra svētdienās plkst. 22.15 TV3 Life!