Jauns gads nereti ir jauns sākums daudziem. Tas ir laiks, kad sākam aizdomāties, piemēram, par svara samazināšanu, veselīgu uzturu vai fizisko aktivitāšu uzsākšanu. Diētu ir daudz, bet kura no tām patiešām strādā? TV3 Life no 21. janvāra brīvdienu rītos piedāvā jaunu dzīvesstila raidījumu “Kā notievēt efektīvi”, kurā ārsti-speciālisti izmēģinās šobrīd populārākās diētas, lai noskaidrotu, kura ir patiešām efektīva svara samazināšanai.

“McDonald’s” diēta, kāpostu režīms, kartupeļu diēta – šķiet, svara samazināšanas metožu daudzveidībai nav ne gala, ne malas. Britu dietologi Ksands van Tulekens un Helēna Lavala pārbaudīs, kura no tām ir efektīva, kura – ne pārāk. Cerībā zaudēt liekos kilogramus eksperimentam piekrituši vairāki gluži parasti Lielbritānijas iedzīvotāji. Katrā raidījumā dietologi sacentīsies, kura izvēlētais dzīvesstils un diēta dalībniekam ļaus atbrīvoties no liekā svara efektīvāk. Viņi iedalīs diētas trīs laika rāmjos: īstermiņa diētas, sešu nedēļu programmas un trīs mēnešu diētas programmas. Lai palīdzētu dalībniekiem pielāgoties jaunajai uztura programmai, pavāre palīdzēs viņiem ar gardu maltīšu sagatavošanu.

Vai tas, cik bieži mēs sakošļājam ēdienu pirms tā norīšanas, ietekmē mūsu svara zudumu? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklēs raidījuma eksperti un dalībnieki. Skaties raidījumu “Kā notievēt efektīvi” no 21. janvāra brīvdienu rītos plkst. 7.55.