1872. gada 1. oktobris ir gluži parasta diena…, ja neskaita kādas neparastas derības! TV3 skatītājus sagaida izcili britu aktieri klasiskā Žila Verna romāna “80 dienās ap zemeslodi” iedvesmotā seriālā par piedzīvojumiem, jau no 22. novembra otrdienās plkst. 23.20.

Harismātiskais, taču visai neveiklais angļu džentlmenis Fileass Fogs ir visai nonīcis savā bagātību un vienmuļā dienas rituma apvītajā dzīvē. Vienīgā izklaide – snobisku vīru garās runas Reformatoru klubā – ne mirkli neuzjundī viņā kaut kripatiņas dzīvesspara.

Nav nekāds brīnums, ka viņš bez liekām runām piekrīt neparastām derībām – neraugoties uz to, ka pats nekad agrāk nav spēris kāju ārpus dzimtās Anglijas, viņš nolemj doties ceļojumā apkārt zemeslodei, turklāt cerot to paveikt nieka 80 dienās! Viņam līdzi dodas jauna žurnāliste, kas izmisīgi cer ielauzties vīriešu pasaulē, un piedzīvojumu kārais sulainis Žans Paspartū.

Fogs ir no tiem cilvēkiem, kas nekad īsti nav pametis savu komforta zonu, tāpēc ceļojuma sākums viņam nebūs viegls. Viņš ne tikai dosies ceļojumā apkārt pasaulei, bet arī sevis meklējumos. Drosmīgā trijotne nonāks dažādās situācijās, kas dažbrīd liks matiem celties stāvus.

Viņus sagaida dedzinošais tuksneša karstums, galvaskausu meklēšana Honkongā, streiki Parīzē un vēl citi piedzīvojumiem bagāti notikumi.
Seriāls “Apkārt zemeslodei 80 dienās” pie skatītājiem nonāca pērnā gada Ziemassvētkos, kad, pandēmijas ierobežojumu dēļ, daļa no mums ceļošanu bija uz kādu laiku atlikusi. Galvenajās lomās iejutušies aktieri Deivids Tenants, Ibrahims Koma un Leonija Beneša.

Vai iespējams apceļot zemeslodi 80 dienās laikā, kad lidmašīnas vēl nebija izgudrotas? Skaties “Apkārt zemeslodei 80 dienās” no 22. novembra otrdienās plkst. 23.20 TV3!