Labākā tētu skola Latvijā jeb televīzijas šovs “Tēta nedienas” no 20. septembra atgriežas pie TV3 skatītājiem ar jaunu sezonu. Ik trešdienas vakaru skatītājiem būs iespēja seko līdzi ikdienai kādā Latvijas ģimenē, kurā tradicionāli rūpes par mājas soli un bērniem gulstas uz mammas pleciem. Taču nu rūpes par māju un bērniem uzņemsies tētis, kamēr mamma baudīs pelnītu atpūtu un ļaus tētim uz savas ādas novērtēt viņas ikdienā mājsaimniecībā ieguldītās pūles.

Pirmā raidījuma varoņi būs ģimene no Salaspils novada. Dagnijas un Jāņa ģimenē aug divas meitas – deviņgadīgā Evija un piecgadīgā Annija. Abi vecāki vada katrs savu uzņēmumu un strādā pilnas slodzes darbu, bet pēc garās darba dienas visi mājas pienākumi – ēst gatavošana, uzkopšana un citi mājas darbi – gulstas uz Dagnijas pleciem.

Jānis šādu negodīgu pienākumu sadalījumu nenoliedz, uzskatot, ka mājas solis ir sievas pienākumi, bet viņa uzdevumi ir darbs, pārtikas iegāde un zāles pļaušana. Tikmēr Dagnija ilgojas, lai vīrs “iekāpj viņas kurpēs” un sajūt diendienā ieguldītās pūles.

Kamēr mamma uz vairākām dienām dosies baudīt atelpas brīdi no ikdienas rutīnas, tēta pārziņā paliks rūpes par māju, abām meitām un ģimenes mīluli Džeku. Turklāt līdzās ikdienas pienākumiem viņam būs jātiek galā ar tādiem piņķerīgiem uzdevumiem kā šķūņa sakārtošana, ravēšana, mājas terases pārkrāsošana un izaicinoša iepirkšanās ar meitām.

“Nenoliedzami, ir arī ļoti slinki un neizdarīgi eksemplāri, bet jāatzīst, ka vidusmēra vīrietis reizēm baidās, ka sieviete sapratīs, ka viņš prot ieslēgt ne tikai televizoru, bet arī veļas mašīnu, uzcept ne tikai olu, bet arī sautējumu uzmeistarot, un sapīt ne tikai vārdus pārliecinošā teikumā par to, cik darbdienas laikā darbā noguris, bet arī meitu nepaklausīgās čirkas bizēs. Jo tad var gadīties, ka turpmāk šie pienākumi gulsies uz viņa pleciem. Arī tad, ja viņš atzīs – “mīļā, tu mājās raujies vaiga sviedros”, var draudēt ar daļu šo pienākumu pārņemšanu.

Bieži viss, kas mammai nepieciešams, ir tēta atbalsts un paldies. Un, lai tas nāktu no sirds, grozies kā gribi, ir jāiekāpj mammas kurpēs. Kaut vai uz dienu. Vēl labāk – uz četrām, kā to dara “Tēta nedienu” varoņi, kuri ne tikai “riskē” ar iespēju nopelnīt ģimenei 500 eiro, bet arī “riskē” ar to, ka daļa mājas pienākumu turpmāk būs abu pārziņā. Nevis tāpēc, ka tā vajag un mamma tā lika, bet – jo sirds tā liek,” pārdomās par jauno šova sezonu dalās raidījuma producente Aija Strazdiņa-Ratinska.

Par katru no paveiktajiem uzdevumiem tētis nopelnīs 100 eiro, tāpēc veiksmes gadījumā, izpildot visus uzdevumus, ģimenes maciņu iespējams papildināt par 500 eiro. Taču pēc dienām, kas pavadītas šķirti, ģimene atkal apvienosies, lai saņemtu nopelnīto balvu, kā arī pateiktu mammai paldies par rūpēm, kuras ikdienā ne vienmēr tikušas pamanītas un novērtētas.

Darbā strādā abi, bet mājās atpūšas tikai vīrs? Laiks mainīties lomām! Skaties šovu “Tēta nedienas” no 20. septembra trešdienās pulksten 21.45 kanālā TV3.