Jaunais gads uz īpaši pacilājošas nots iesācies Madarai Martai Šternai, kuru kā transpersonu Latvija iepazina plastisko pārvērtību šovā ”Operācija: Jauna dzīve”, – viņai Taizemē veikta dzimummaiņas operācija.

Pagājušās nedēļas nogalē Madara devās savas dzīves nozīmīgākajā ceļojumā uz Taizemi, kur viņai bija paredzēts veikt dzimuma maiņas operāciju. Nu sapnis kļūt par pilnvērtīgu sievieti, kas tika lolots vairākus gadus, beidzot ir piepildījies.

”Laimīgākā diena manā mūžā. Jauna dzimšanas diena,” 12. janvārī vietnē ”Twitter” ziņo Madara. ”Tie, kuri centīsies teikt, ka nožēlošu, netērējiet laiku gan savu, gan manu.”

Kā atklāj Madara, operācija ilgusi sešas stundas, un tas bijis tā vērts: ”Laimes sajūta līst pāri malām.”

Taizemē, lai veiktu dzimummaiņas operāciju, svarīgs ir ne tikai pacienta izcelsmes valsts, bet arī vietējā psihiatra slēdziens, bez kura tur ”nevar neko darīt”, un Madarai testu izdevās nokārtot veiksmīgi.

Tāpat viņa atklāja, ka gultas režīmā viņai būs jāpavada vismaz tuvākās piecas dienas.

Kā viņa atzina sekotājiem, ceļojuma sākumā satraukums sita augstu vilni, taču viņa bija ”gatava ceļojumam uz patīkamu dzīvi”.

Gatavošanos lielajai operācijai Madara uzsāka pērnā gada decembrī. ”Nu jau brauciens uz Taizemi pavisam tuvu. Šodien – smago dienu sākums, uz kādu mēnesi, jo jāpārstāj lietot hormoni, kā jau pirms katras operācijas.

Vairs tikai nieka divas nedēļas palikušas, bet laiks tā velkas. Skats nākotnē tomēr rada patīkamu gaismas stariņu,” 27. decembrī viņa ziņoja saviem atbalstītājiem.

Atgādinām, ka pērnā gada maijā Madara pieņēma lēmumu uzsākt ziedojumu vākšanu dzimuma maiņas operācijai Taizemē.