Vai esi kādreiz aizdomājies par pasaules lielo upju dzīvības spēku? Upes ir mūsu planētas dzīvības avots – tās gādā par barības vielu izplatību, baro savvaļas dzīvniekus un nodrošina iztiku cilvēkiem. TV3 no 13. maija sestdienu rītos piedāvā aizraujošu dokumentālo filmu sēriju “Pasaules iespaidīgākās upes”, kas aizvedīs skatītājus ceļojumā pa dažām no ikoniskākajām pasaules upēm – līkumoto Donavu, bioloģiski daudzveidīgo Jukonu un vareno Zambezi no to iztekas līdz ietekai.

Šīs dokumentālās sērijas ne vien apskatīs šo triju ūdenstilpņu skaistumu un varenību, tāpat tās raisīs dziļāku izpratni par vides problēmām, ar kurām šīs upes saskaras, sākot no piesārņojuma un pārzvejas, līdz klimata pārmaiņu ietekmei. Katra epizode tiks veltīta vienai no upēm, pētot tās nozīme kopējā ekosistēmā un kopienā, ko tā ieskauj.

Neatkarīgi no tā, vai esat dabas mīļotājs, dokumentālo filmu entuziasts vai vienkārši kāds, kurš vēlas uzzināt vairāk par apkārtējo pasauli, dokumentālās sērijas “Pasaules iespaidīgākās upes” būs aizraujoša skatāmviela ikvienam. Atklājiet šo ūdenstilpņu spēku un skaistumu sestdienu rītos plkst. 8.50 kanālā TV3.