tv3.lv

Ziemas riepas ar radzēm: priekšrocības un trūkumi

Ziemas riepām ir dažādas variācijas – cietā sastāva, mīkstā sastāva, ar redzēm, un katrai no tām ir gan priekšrocības, gan trūkumi. Šajā rakstā vari noskaidrot, kādi plusi un mīnusi piemīt ziemas riepām, kas aprīkotas ar radzēm!

2021. gada 25. oktobrī 16:03

Kādi ir ziemas riepu veidi?

Pirms ķeramies radžotu riepu iztirzāšanai, īsumā ieskicēsim visas ziemas riepu variācijas:

  • Cietā sastāva (Eiropas tipa) ziemas riepas – šādas riepas galvenokārt izvēlas cilvēki, kuri ziemā pārvietojas pa labi tīrītiem ceļiem un lielā salā izvēlas sabiedrisko transportu. Vairāk piemērotas Centrāleiropas un Dienvideiropas ziemām;
  • Mīkstā sastāva (Skandināvu tipa) ziemas riepas – kā jau priekšā pasaka nosaukums, piemērotas izaicinošiem laikapstākļiem, kādi sastopami gan Skandināvijā, gan pie mums. To nodrošina blīvs lameļu raksts un mīkstāks gumijas saturs, kas nodrošina labāku veiktspēju zemā gaisa temperatūrā;
  • Ziemas riepas ar radzēm – riepas, kurās ievietotas asas metāla radzes. Nodrošina papildu saķeri uz ceļiem, kas ir apledojuši vai klāti ar sniegu.

Katrs no šiem riepu veidiem piedāvā virkni priekšrocību un arī trūkumu, tāpēc pirms to iegādes ir svarīgi saprast, kurš variants ir piemērotāks Tavām vajadzībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad izvēlēties ziemas riepas ar radzēm?

FOTO: ADOBE STOCK

Ņemot vērā priekšrocības, ko sniedz radžotas ziemas riepas, tās parasti izvēlas divos gadījumos. Pirmkārt, radžu plusus novērtē cilvēki, kuriem regulāri nākas pārvietoties pa stipri piesnigušiem/netīrītiem vai apledojušiem ceļiem, uz kuriem radžotas riepas spēj nodrošināt papildu saķeri un uzrāvienu. Otrkārt – radzes lieti noder autovadītājiem ar nelielu pieredzi.

Kādi ir šo riepu plusi un mīnusi?

Rakstā jau tika minēts, ka, pateicoties radzēm, tiek nodrošināta labāka saķere un uzrāviens uz piesniguša vai apledojuša ceļa seguma, kā arī samazināts bremzēšanas ceļš. Tomēr radžotām riepām ir arī savi mīnusi.

Pārvietojoties pa neapsnigušu un neapledojušu asfaltu vai bruģi, pārvietošanās būs ļoti skaļa, turklāt bojāts tiks ceļa segums. Arī saķere, bremzēšanas ceļa garums un uzrāviens uz sausa ceļa seguma ar radžotām riepām būs sliktāks, salīdzinot ar parastajām ziemas riepām. Un vēl kas – radzes no riepām mēz izplīst, un, blakus esot citiem satiksmes dalībniekiem, tās var radīt bojājumus un riskantas situācijas. Tiesa, šāda iespēja nav visai lieta.

Uz riepām ar radzēm attiecas īpaši noteikumi

FOTO: ADOBE STOCK

Ņemot vērā radžoto riepu specifiku, to lietošana ir reglamentēta ar likumu. Braucot Latvijā, jāņem vērā, ka ziemas riepas ar radzēm ir atļautas laika periodā no 1. oktobra līdz 1. maijam, un automašīnai nedrīkst vienlaicīgi būt uzstādītas riepas ar un bez radzēm. Bet, ja ar automašīnu iecerēts doties ārpus Latvijas robežām, jāatceras, ka arī vairākās citās valstīs uz radžotām riepām attiecas dažādi ierobežojumi; daļā valstu tās ir aizliegtas pavisam.

Vai esi sapratis, kādas ziemas riepas vajadzīgas Tavam auto? Ja atbilde ir pozitīva – ļoti labi, taču ar to sagatavošanās ziemas sezonai autovadītājiem nebeidzas. Kas vēl jāpaspēj izdarīt, pirms iestājies sals? Ienāc SMScredit.lv blogā un izlasi rakstu Auto sagatavošana ziemai: soli pa solim – tajā pie noderīgiem padomiem tiks ikviens autovadītājs!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm