tv3.lv

Zāles pļāvēji roboti – ideālie palīgi dārzā

26. maijā 7:25

Piemājas dārza mauriņa pļaušana ir daļa no ikdienas rūpēm, par kurām jādomā, ja dzīvo privātmājā. Ikviens vēlamies, lai vide ir sakopta un zāliens vienmēr nopļauts, bet, ne vienmēr tam ir pietiekoši daudz brīva laika. Tagad palīgā var nākt zāles pļāvēji roboti. Vēlies uzzināt, kādas ir šo robotu funkcijas un kā tas var kļūt par tavu labāko palīgu dārzā? Lasi raksta turpinājumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas ir zāles pļāvēji roboti?

Foto: Pixabay.com, USA-Reiseblogger

Ja esi dzirdējis par robotiem, kas sūc putekļus, tad šie roboti Tevi vairs nepārsteigs. Atšķirība no robotiem putekļu sūcējiem ir tāda, ka roboti zāles pļāvēji darbojas ārā, zem klajas debess un pļauj zāli. To apakšējā daļā ir piestiprināti asmeņi, kas, ātri griežoties, pļauj mauriņu.

Paši roboti darbojas ar elektrību. Salīdzinot ar ierastajiem benzīna pļāvējiem, roboti ir ne tikai ekonomiskāki, bet arī videi draudzīgāki un klusāki. Tie neprasa intensīvu cilvēka iesaistīšanos, jo darbojas pēc iepriekš iestatīta pļaušanas grafika. Jaunākos modeļus iespējams vadīt pat ar aplikācijas palīdzību.

Kā izvēlēties piemērotāko?

Foto: Pixabay.com, Markus Distelrath

Šobrīd piedāvājums ir pietiekami plašs, lai ikviens atrastu savam piemājas dārzam vispiemērotāko, taču svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus, kas atvieglos lēmuma pieņemšanu.

  • Pļaušanas platība – viens no svarīgākajiem parametriem. Maksimālās pļaušanas platības svārstās no 200 līdz pat 2000 un vairāk kvadrātmetriem, kas jau ir specializētāki roboti. Pietiks gan maziem dārziņiem, gan plašām teritorijām.
  • Pļaušanas augstums – zemākam zāles griezumam labs ir 15 līdz 20 mm augstums, savukārt, ja nevēlies, lai mauriņš būtu pārāk īss, pietiks arī ar 60 līdz 70 mm vai pat augstāk.
  • Pļaušanas platums – nosaka to, kādā platumā tiek pļauts. Vidēji tas ir no 16 līdz 20 cm.
  • Maksimālais noslogojums jeb slīpums – ja dārzs ir ar slīpumu, noteikti nepieciešams izvēlēties robotu, kuram maksimālais noslogojums ir augstāks, taču līdzeniem zālājiem tas nav tik būtiski.
  • Darbības ilgums ar vienu uzlādi – jo ilgāks darbības laiks, jo vairāk var nopļaut vienā pļaušanas reizē bez uzlādes.
  • Vadības iespējas – modernākos modeļus iespējams vadīt, izmantojot speciālas aplikācijas, kas instalējamas telefonā.

Populārākie modeļi

Lai neapjuktu veikalu piedāvājumā un saprastu, kas ir nepieciešams tieši Tev, jāiepazīstas ar populārākajiem robotiem. Tas sniegs jau pirmo priekšstatu un iespaidus, kā arī viedokli, kurš būs tas zāles pļāvējs, kuram ļausi darboties savā mauriņā.

Vasarnīcām vai maziem pilsētas dārziem – Gardena Sileno Minimo 250

Ideāli piemērots mazām platībām līdz 250 m². Darbības laiks uzlādējot ir līdz 70 minūtēm. Griešanas augstums no 20 līdz 45 mm. Savukārt platums 16 cm. Cenas ziņā robots ir budžeta klasē, tāpēc, ja vēlies tikai izmēģināt, šis arī ir lielisks variants.

Mauriņiem līdz 600 m² – Mamibot Jetter M2

Dārzam, kura zālāja platība ir līdz 600 m². Darbības laiks, salīdzinot ar iepriekšējo, ir divreiz ilgāks – līdz 150 minūtēm. Līdz ar to, vienā reizē iespējams nopļaut daudz lielāku platību. Arī darba platums ir platāks – 20 cm. Savukārt, ja dārzā ir slīpums, tad robots spēs pievarēt tādu, kas ir līdz 22 grādiem.

Plašām, jo plašām teritorijām – Robomow RK2000

Salīdzinot ar iepriekšējiem, šis ir visjaudīgākais, jo paredzētā pļaušanas platība ir pat līdz 2000 m². Spēj pievarēt slīpumu līdz 45 grādiem. Pļaušanas platums ir 21 cm. Taču cenas ziņā, ir tālu no budžeta klases.

Šie un vēl daudzi citi zāles pļāvēji pieejami plašajā interneta veikala 1a.lv piedāvājumā. Ieskaties, izvērtē, kurš no visiem būs Tavam dārzam vispiemērotākais un pasūti ar piegādi uz mājām vai izņem sūtījumu saņemšanas punktā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm