tv3.lv

Vēlies uzsākt savu biznesu? 5 noderīgi padomi tieši Tev!

Iespējams, lielākā daļa cilvēku savas dzīves laikā ir domājuši par sava biznesa uzsākšanu. Vēlme būt neatkarīgiem un pašiem plānot savu darba grafiku, ir ļoti spēcīga, lai uzsāktu vēl ko nebijušu. Taču jāsaka, ka izveidot savu biznesu, kas ir veiksmīgs un peļņu nesošs, nav nemaz tik vienkārši, kā sākumā varētu šķist.

30. jūnijā 7:00

Nevienā skolā Jums neiemācīs to, kā izveidot savu biznesu. Protams, var apgūt kādas teorētiskās zināšanas, kā arī ieklausīties citu uzņēmēju pieredzes stāstos, taču arī tas vēl negarantē, ka viss izdosies, kā iecerēts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biznesa uzsākšana ir nopietns lēmums. Lai izaicinājumi, ar ko nāksies sastapties jaunajam uzņēmējam, nebūtu pārāk lieli, vērts iepriekš sagatavoties. Lasiet raksta turpinājumu un uzziniet, kas jāņem vērā vēl pirms sākt veidot savu biznesu!

5 noderīgi padomi pirms sava biznesa uzsākšanas

Sākums ir visgrūtākais

Kā jau katrā jomā, arī sava biznesa uzsākšanā pats sākums būs visgrūtākais. Ar to arī ir jārēķinās pirms vēl viss tiek uzsākts. Nav noslēpums, ka sava biznesa uzsākšana prasa diezgan lielu zināšanu bāzi.

Ja Jums nav vispār nekādu zināšanu par biznesu, tad ieteicams izlasīt kādu uzņēmējdarbības grāmatu vai arī apmeklēt uzņēmējdarbības kursus. Protams, ar to vien nebūs pietiekami, lai zinātu kā uzsākt savu biznesu, bet vismaz Jums būs pamatzināšanas, lai varētu sākt darboties.

Jārēķinās, ka sākumā var nākties strādāt vairāk kā pierasts līdz šim. Jums var nākties veltīt tam savas brīvdienas un pat atvaļinājumu, it īpaši tad, ja savs bizness Jums būs kā papildu darba iespējas.

Sākot veidot savu biznesu, jābūt gatavam atteikties no saviem hobijiem, jo pašā sākumā tiem var nebūt vairs laika. Tāpat arī jārēķinās, ka būs mazāk laika, ko veltīt savai ģimenei un draugiem. Jums noteikti ir jāpārrunā šīs lietas ar saviem ģimenes locekļiem un jālūdz, lai viņi būtu saprotoši un atbalstoši.

Vēl Jums noteikti jārēķinās ar to, ka lielāko daļu no ienākumiem vajadzēs ieguldīt savā biznesā, tāpēc pirmie gadi varētu nebūt peļņu nesošākie.

Lai nezaudētu sākotnējo motivāciju, vērts sev atgādināt, kādēļ to darāt un kādi ir lielākie ieguvumi, ko saņemsiet, ja nepadosieties pie pirmajām grūtībām.

Oriģināla ideja

Lai būtu lielāka pārliecība, ka bizness izdosies, ir nepieciešama oriģināla ideja. Mūsdienās darbojas vairāki ļoti līdzīgi biznesi, bet tas nenozīmē, ka arī Jums ar līdzīgu ideju veiksies tikpat labi kā konkurentiem. Pats svarīgākais, Jums ir jāinteresē tam, ko Jūs darāt. Jums ir jāpatīk tam, ko darāt, lai Jūs varētu veltīt maksimāli daudz laika savas idejas attīstībai.

Ja Jums nepatīk sava biznesa ideja un Jūs darīsiet to tikai tāpēc, lai gūtu kādus ienākumus, tad, visticamāk,

Jums nekas neizdosies. Tāpat var rasties arī grūtības rast un realizēt arvien jaunas idejas, kas ir neatņemama ikviena uzņēmuma izaugsmes sastāvdaļa.

Bieži vien ir tādas biznesa idejas, kas atnāk pie cilvēka pavisam nejauši. Pieredze rāda, ka šādas biznesa idejas ir izdevies realizēt ļoti veiksmīgi un tās arī  ir pārliecinoši nostiprinājušās kopējā tirgū.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Formalitāšu ievērošana

Uzsākot savu biznesu, ir jārēķinās, ka būs jākārto daudz un dažādas formalitātes. Iespējams, pašā sākumā Jums būs jāiegūst pašnodarbinātā statuss, ja biznesa apjomi būs pavisam mazi. Vēlāk, kad bizness būs attīstījies, varēsiet reģistrēt arī uzņēmumu.

Uzsākot savu biznesu, Jums noteikti jābūt gatavam ievērot dažādus likumus, normas, kā arī noteikumus. Tāpat Jums diezgan ilgs laiks būs jāvelta, lai sakārtotu dokumentus, it īpaši tos, kas saistīti ar nodokļiem un to nomaksu.

Ja Jums pašam nav zināšanu un izglītības grāmatvedības jautājumus, tad vislabāk konsultēties ar kādu grāmatvedi, kā arī juristu. Šādā veidā Jums būs lielāka drošības sajūta, ka viss tiek darīts pareizi. Noteikti nedrīkst aizmirst, ka ikviens speciālists, kurš sniegs konsultācijas, prasīs arī samaksu par tām. Tāpēc ir jāatvēl noteikts budžets šādām konsultācijām.

Nepieciešamība pēc plāna

Lai vieglāk būtu virzīties uz priekšu, ir nepieciešams biznesa plāns. Iespējams, skolā jau esat saskāries ar šādu lietu, tāpēc kaut nelielas zināšanas par to būs. Tomēr pat, ja šķiet, ka finanses ir pietiekamas, lai attīstītos un biznesa plāns nebūs vajadzīgs, šādi nevajadzētu domāt.

Biznesa plāns ir kā stratēģija, kas palīdz biznesam augt un attīstīties. Biznesa plānā noteikti ir jāpieraksta ikviena darbība, ko Jūs vēlaties uzsākt. Tāpat vajadzētu uzrakstīt plānotos ieguldījumus, izdevumus, kā arī ienākumus. Jo sīkāk un konkrētāk būs uzrakstīts biznesa plāns, jo labāk Jums būs plānot turpmākās darbības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jābūt gatavam piedzīvot kritumus

Ne visas biznesa idejas izdodas veiksmīgi realizēt. Mūsdienās iespējams ikviens uzņēmums ir saskāries ar lielākiem vai mazākiem kritumiem. Arī Jums, uzsākot savu biznesu, ir jārēķinās, ka var nākties piedzīvot neveiksmes. Ikviena uzņēmēja ceļš nav viegls. Tas ir neparedzams un ļoti izaicinošs.

Uzsākot biznesa realizāciju un piedzīvojot pirmās neveiksmes, var būt ļoti liela vēlme visu pamest. Taču nedrīkst ļauties impulsīvām emocijām. Ir jāsaprot, ka pašā sākumā noteikti būs grūti.

Ja Jums ir kāds pazīstams cilvēks, kurš arī ir sācis savu biznesu, tad ieteicams aprunāties ar viņu. Iespējams, ka Jūs saņemsiet daudzus labus padomus un sapratīsiet, ka ikviens ir sastapies ar grūtībām, lai piepildītu savu sapni par biznesu. Tāpat nevajag baidīties no kritumiem, jo pēc tiem vienmēr būs kāpums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm