tv3.lv

Veiksmīgas copes noslēpumi

Ir klāt maija mēnesis, un šis ir ilgi gaidītais spiningošanas sezonas sākums. Lai sezonu varētu sākt nākas pārbaudīt savu inventāru, un noteikti gribēsies iegādāties kaut ko jaunu, vai arī atjaunotu kādu novecojušu inventāra sastāvdaļu.

13. maijā 14:54

Visērtāk, kā arī lai ietaupītu savu laiku, ir doties uz veikalu ar plašu inventāra sortimentu, tādejādi varēsiet iegādāties visu vienā vietā, turklāt zinoši pārdevēji noteikti neatteiks konsultāciju. Dodamies uz Profi Tackle veikalu, Cepļa ielā 22b-5, Rīgā, kur noteikti atradīsim visu vajadzīgo. Bet lai saprastu kas mums ir nepieciešams priekš veiksmīgas plēsoņu ķeršanas, noteikti jāiepazīstas ar dažādiem ķeršanas veidiem un metodēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rezultatīvie mānekļi

Maija mēnesī līdakas ir pēcnārsta periodā, tāpēc visai aktīvi barojas. Plēsoņas ir viegli izprovocējamas, un tās ķer ir ļoti azartiski. Viena no visvienkāršākajām metodēm ir izmantot silikona mānekļus. Tos var lietot gan seklās vietās, pie zāļu malām, vai arī dziļākās vietās, pie kantēm. Pamatā maijā līdakas atrodas zāļu malu tuvumā, kur barojas ar baltajām zivīm. Attiecīgi var lieliski darboties silikona mānekļiem, gar šīm malām. Vieni no zināmākajiem ir Japānā radītie Keitech mānekļi. Plašs formu klāts, kaut vai labi zināmais Easy Shiner, kā arī liela izmēru un krāsu gamma, ļaus atrast tieši to, kas patīk pašam, kā arī noteikti patiks plēsoņai. Profi Tackle veikalā pārdevēji palīdzēs ar padomu par vajadzīgo izmēru, kā arī noteikti parādīs, kā šos mānekļus aprīkot ar džiggalvu vai āķu sistēmām. Noteikti no pārbaudītām vērtībām nevajadzētu aizmirst par Relax Kopyto 4L mānekli, kurš gadu no gana ne stabilus lomus.

Ar ko noķert lielo trofeju?

Bet silikona mānekļi nav vienīgais uz ko ķert plēsoņas. Daudz interesantāka cope ir tvičinga tehnikā ar vobleriem. Šie plastikāta mānekļi jau ilgu laiku ir iekrituši spiningotāju sirdīs. Pamatā tvičam izvēlamies mānekļus sākot ar 110mm līdz pat 130mm. Šie ir populārākie izmēri, kurus gribēs apēst gan līdaka, gan arī asari. No zīmoliem es noteikti ieteiktu izvēlēties Japānā ražotos mānekļus. Ne par velti tieši šī valsts skaitās līdere copes inventāra ražošanā. Zip Baits Orbit 110 un 130SP ir ļoti populārs vobleris. Salīdzinoši viegli ir iemācīties tvičot ar šo un māneklim ir ļoti augsta rezultativitāte. O.S.P Rudra 130SP un DEPS Balisong 130SP ir vēl pāris nu jau par klasisku vērtību kļuvušie mānekļi. Ass un agresīvs tvičs padara šo vobleri par īstu plēsoņu mednieku.

Lieki teikt ka krāsojumu izvēle ir plaša Profi Tackle veikalā. Jackall ir vēl viens labi zināms zīmols. MagSquad 128SP, 115SP, Rerange 110 vai 130mm vobleri, noteikti palīdzēs tiks pie lielās trofejas. Un noteikti nevar nepieminēt Megabass zīmolu, kurš ir viens no zināmākajiem.  Megabass One Ten, Ito Shiner ir tikai divi no milzīgā modeļu klāsta. Noteikti ieteiktu doties uz Profi Tackle veikalu, kur vobleriem ir atvēlēti milzum daudz plaukti. Noteikti atradīsiet sev vajadzīgo modeli, kā arī krāsojumu. Ja īstais nebūs uz vietas, tad noteikti to varēs pasūtīt, un iegādāties vēlāk.

Pārbaudīti mānekļi

Ne tikai vobleri un silikona mānekļi spēs atnest lielo trofeju. Noteikti nedrīkstam aizmirst par rotiņiem un šūpiņiem. Šie mānekļi ir vieni no pirmajiem, ar kuriem spiningoja plēsoņas jau daudzus desmitus gadus atpakaļ. Arī šodien mānekļi nav zaudējuši savu aktualitāti. Veikalā uzreiz var ievērot lielo rotiņu klāstu, kur ir daudzi modeļi, ar rokām veidoti, no konkrētiem meistariem. Dažādās lapiņas formas dos savādāku vibrāciju, un rotiņš ir tas māneklis, kurš lieliski satracina plēsoņu, un izprovocē uz uzbrukumu. Nedaudz vienkāršāki ir Pontoon 21 zīmola rotiņi. Šie arī ir vienkārši lietojami, un spējīgi izprovocēt plēsoņu no liela attāluma. Runājot par šūpiņiem, tiek piedāvāti dažādu meistaru roku darbi, kā arī klasiskie Rapala, Kuusamo. Lēni ietinot auklu, šūpiņš lieliski veidos animāciju ūdenī, kur noteikti patiks plēsoņām. Turklāt tiek piedāvāti dažādu svaru šūpiņi, kā arī speciāli, ar vienžuburi un speciālu stiepli, kura aizsargā āķi no zālēm. Tādejādi šos šūpiņus var lietot arī seklos ezeros.

Izvēlamies uzticamu inventāru.

Nedrīkst aizmirst arī par pašu spiningu, spoli un auklām. Spinings būtu vēlams piemērots konkrētam copes stilam. Nosacīti universāls būtu 7`6 garumā, jeb 2.29 cm. Ar tādu varēs gan darboties ar silikona mānekļiem, gan arī tvičot voblerus. Profi Tackle veikalā uz vietas ir daudz spiningu modeļu, no tādiem zīmoliem kā Major Craft, Shimano, Savage Gear. Spole arī nedrīkst pievilt. Auklai ir jābūt labi uzklātai, un darba bremzēm ir jābūt noregulētām, tā lai zivs nevarētu nomukt no mānekļa, un tiktu izvilkta. Veikalā ir Shimano un Daiwa spoles no budžeta modeļiem, līdz flagmaņiem, īstiem copes baudītājiem. Sen jau kā spiningošanā netiek lietotas monofilās auklas. Tās ir aizstājušas pītās auklas, kuras sniedz daudz lielāku izturību, kā arī pateicoties tam, ka aukla nestiepjas, varam sajust daudz vairāk copes, reljefu. Pīto auklu klāstu pārstāv labākie zīmoli – Varivas, Shimano, YGK. Modeļu klāsts ir ļoti plašs, un dažādu cenu diapazonu. Pārdevējs varēs ieteikt piemērotāko auklu. Un bez visa šī veikalā ir pieejami visi iespējamie piederumi, lai copi padarītu patīkamāku un ērtāku. Gan kastes, gan dažādi instrumenti, atsvari, pavadiņas, āķu sistēmas, un vēl daudz kas cits!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maijs būs lielisks mēnesis plēsoņu medībām, bet atceramies, ka līdakas var paturēt lomā no 50 cm garuma, un maksimālais skaits ir 5 gb. Dodamies visi pie ūdeņiem, un izbaudām jauko copes sezonas sākumu!

Profi Tackle veikals Cepļa ielā 22b-5, jūs gaidīs katru darba dienu no 10:00-18:00 un sestdienās 10:00-14:00.

Informācija pieejama arī šeit:  https://www.profitackle.lv/

https://www.facebook.com/groups/767996759950734

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm