tv3.lv

Vannas istabas remonts – ar kādām izmaksām rēķināties?

Kad mājoklī sākam ievērot nolietošanās pazīmes vai gluži vienkārši vecais dizains izgājis no modes un vairs nerada omulīgu atmosfēru, iespējams, ka pienācis laiks remontam. Katrā dzīvokļa vai mājas telpā nepieciešamie remontdarbi būs atšķirīgi, un atšķirsies arī izmaksas. Šoreiz apskatīsim, ar kādām summām rēķināties, plānojot remontu savā vannas istabā.

28. februārī 11:10

Pirms ķerties klāt praktiskajai daļai, nepieciešama rūpīga remonta izplānošana – jānovērtē esošā santehnika, caurules, flīzes un citas lietas, lai rastos skaidrs priekšstats par nepieciešamā remonta apjomu. Tad var ķerties pie praktiskās daļas plānošanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vannas istabas remonta izmaksas

Plānojot, cik izmaksās vannas istabas remonts, pielūko, lai summa nepārsniedz 5% – 10% no kopējās mājokļa vērtības. Ja šķiet, ka šis procents tiks pārsniegts, tas nozīmē, ka ieguldījums nebūs atbilstošs ēkas stāvoklim.

Grūti pateikt konkrētu atbildi, ar kādām izmaksām rēķināties, veicot remontu vannas istabā, nezinot konkrētā mājokļa platību, stāvokli un īpašnieka vēlmes. Galu galā viss būs atkarīgs no jūsu finansiālajām iespējām.

Vidēji 5 – 10 m2 lielas vannas istabas remonts varētu izmaksāt sākot no 2000 eiro līdz pat 5000 eiro un vairāk – tas atkarīgs no izvēlētajiem materiāliem, santehnikas, telpas stāvokļa, kā arī tā, vai darbus plānots uzticēt meistaram vai veikt pašu spēkiem. Darbaspēka algošana sastāda vidēji piekto daļu no kopējām remonta izmaksām, tāpēc ja kaut daļu darbu varat veikt paši, tā būs iespēja kārtīgi ietaupīt.

Visvienkāršāko taisnstūrveida vannu var iegādāties pat lētāk par 100 eiro, savukārt tualetes poda izmaksas varētu būt sākot ar 60 eiro. Vislētākās izlietnes iegāde neprasīs daudz vairāk par 20 – 30 eiro. Sienas vai grīdas flīžu cena vannas istabā ir sākot no 12 eiro kvadrātmetrā, tāpēc, protams, kopējā summa būs atkarīga no telpas platības.

Ja vannas istabas remonts jums ir sveša lieta un nav skaidrības, ko tieši darīt un pirkt, izmaksu tāmi ar visām precēm uzticiet izveidot pieredzējušam speciālistam. Prasmīgs meistars spēs atrast veidu, kā iekļauties jūsu noteiktajā budžetā un sasniegt uzstādītos mērķus.

Zelta likums, plānojot jebkāda veida remontu mājās – kad aprēķinātas aptuvenās kopējās izmaksas, tām pieskaitiet vēl 10% – 15% no šīs summas neparedzētiem izdevumiem, kas remontdarbu laikā parādās teju vienmēr, it īpaši tad, ja atjaunošanas darbi nav veikti jau sen.

Kā ietaupīt, veicot remontu vannas istabā?

Daži padomi, kā nepārtērēties, kad mājās vajadzīgs vannas istabas remonts:

  • Veic demontāžu pats! Atbrīvojies no vecajiem apdares materiāliem un santehnikas saviem spēkiem, lieki nemaksājot meistaram.
  • Uzstādi dušas kabīni vannas vietā – tādējādi ietaupīsi naudu ilgtermiņā par ūdens patēriņu!
  • Izvēlies plastmasas caurules – tās ir drošas un izturīgas pret temperatūras izmaiņām, un nav dārgas! Arī montēt tās ir vieglāk, tāpēc nāksies mazāk maksāt par meistara darbu.
  • Nemaini esošās mēbeles, bet atjauno tās! Plauktiņiem var uzlikt jaunas virsmas, tos pārkrāsot un citādi vizuāli atsvaidzināt.
  • Izvēlies santehniku, kas ir kvalitatīva, bet nedārga! Ja vēlies ietaupīt ilgtermiņā, pievērs uzmanību preču energoefektivitātei – A klases preces patērēs vismazāk elektrības!

Ja visas iekārtas darbojas kā nākas un nekas nepil, iespējams, ka pamatīgs remonts nemaz nav vajadzīgs un vannas istabas vizuālā izskata uzlabošanai varētu pietikt tikai ar dizaina vai apgaismojuma maiņu. Meklē iedvesmu internetā – tādās vietnēs kā Pinterest atradīsi dažādas aizraujošas idejas savai vannas istabai.

Ja plāno veikt remontu ne vien vannas istabā, bet visā dzīvoklī, apskati arī SMScredit.lv bloga rakstu Divistabu dzīvokļa remonta izmaksas – kā aprēķināt, izplānot!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm