Vai sniega pūtēji attaisno savas iegādes izmaksas?

Nenoliedzami, ka biezas sniega kupenas, kas vismaz dažas nedēļas ir teju neatņemama katras ziemas sastāvdaļa, izskatās skaisti un papildina mūsu ainavu. Tomēr brīdī, kad pamatīgi aizsnieg gājēju celiņi, ietves, piebraucamie ceļi un pagalmi, aktuāls kļūst jautājums par to, kā no sniega atbrīvoties. Vienu no efektīvākajiem risinājumiem šim darbam piedāvā sniega pūtēji – lasiet un noskaidrojiet, kādos gadījumos tos ir vērts iegadāties, un kādiem parametriem jāpievērš uzmanība, izvēloties konkrētajiem apstākļiem piemērotāko modeli!

20. janvārī 14:10

Piecas situācijas, kurās sniega pūtējs ir pareizā izvēle

FOTO: Husqvarna.lv / Husqvarna

Jārēķinās, ka kvalitatīva sniega pūtēja iegāde saistās ar zināmām izmaksām. Salīdzinoši vienkāršāku modeli, kas lieti noderēs neliela privātmājas pagalma kopšanai, var iegādāties, sākot no aptuveni 1000 eiro, bet jaudīgāki modeļi ar daudzpusīgāku aprīkojumu maksā 2000–5000 eiro robežās atkarībā no to specifikācijas. Līdz ar to pirms ierīces iegādes jāsaprot, kādos gadījumos tā iegāde atmaksāsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1. situācija: regulāra biezas sniega kārtas tīrīšana

Dzīvojot Latvijā, praktiski katru ziemu nākas saskarties ar brīdi, kad sniega kārta sasniedz vairākus decimetrus, turpinoties intensīvai snigšanai. Šādos gadījumos pat neliela pagalma atbrīvošana no sniega ar lāpstas palīdzību var ne tikai radīt pamatīgu piepūli, bet arī aizņemt daudz laika. It īpaši, ja snigšana turpinās, un sniega tīrīšana jāveic vairākas reizes diennaktī.

2. situācija: no sniega jāatbrīvo plaša platība

Arī tad, kad sniega segas biezums ir vien daži centimetri, tā tīrīšana ar lāpstu mēdz būt apgrūtinoša. Tas ir īpaši jūtams, ja nepieciešams tīrīt, piemēram, plašu pagalmu vai garu piebraucamo ceļu.

3. situācija: cilvēkam, kurš veic sniega tīrīšanu, ir veselības problēmas

Sniega pūtējs ir krietni saudzīgāks tā lietotāja mugurai un locītavām, jo cilvēkam nav regulāri jāpieliecas un neskaitāmas reizes jāmet prom lāpstā sašķūrētais sniegs. Šis faktors ir īpaši svarīgs cilvēkiem, kuriem ir veselības problēmas vai traumas. Turklāt neviens no mums nepaliek jaunāks, tāpēc sniega pūtēji ir lieliska investīcija, raugoties arī nākotnē.

4. situācija: jums pieder uzņēmums, kas nodarbojas ar sniega tīrīšanas pakalpojumiem

Ja ar sniega tīrīšanu nodarbojaties profesionāli, sniega pūtējs Latvijā ir teju obligāts pirkums, jo no sniega atbrīvojamās teritorijas ar to iespējams atbrīvot ievērojami ātrāk un kvalitatīvāk. Rezultātā diennaktī iespējams apkalpot vairāk klientu, attiecīgi arī vairāk nopelnot.

5. situācija: nepieciešama efektīva ierīce sniega tīrīšanai daudzdzīvokļu mājā

Sniega tīrīšana ir ļoti aktuāls temats daudzdzīvokļu mājās, kurās par mājas apsaimniekošanu rūpējas paši tās iedzīvotāji. Šādā gadījumā, parādoties sniega kārtai, varianti lielākoties ir divi – vai nu attiecīgajam darbam piesaistīt ārpakalpojumu, kas radīs jūtamas papildu izmaksas, vai arī sniegu tīrīt pašiem iedzīvotājiem.

Atbrīvot visas daudzdzīvokļu mājas pagalmu no sniega ar lāpstu parasti ir visai liels izaicinājums (plaša tīrāmā platība, darba dienās lielākā daļa iedzīvotāju ir ārpus mājokļa, grūtības vienoties par darbu sadali). Sniega pūtēji ar šo darbu ātri un ērti ļaus tikt galā arī vienam cilvēkam. Vienīgais aspekts, par ko šādā brīdī jāpadomā, paturot prātā sniega pūtēja izmēru un svaru – kur ierīce tiks uzglabāta.

Kādos apstākļos benzīna sniega pūtēji nav labākais risinājums?

Kas der visam, neder nekam – šo teicienu savā ziņā var attiecināt arī uz sniega pūtējiem. Lūk, daži no apstākļiem, kas var traucēt efektīvai un ērtai sniega pūtēju izmantošanai:

 • Ļoti neliels pagalms, kuram blakus atrodas citas ēkas, ceļi, ietves un automašīnas – jārēķinās, ka benzīna sniega pūtēji sniegu var aizmest 10 un vairāk metrus (konkrēts attālums atkarīgs no modeļa jaudas un citiem parametriem). Ja dzīvojat, piemēram, rindu mājā, šis aspekts var ievērojami traucēt sniega pūtēja izmantošanu;
 • Nav piemērotas vietas, kur sniega pūtēju uzglabāt – jārēķinās, ka sniega pūtējam vajadzēs atrast sausu vietu, kurā gaisa temperatūra ir vismaz 0 grādi pēc Celsija. Vērā jāņem gan ierīces izmēri, gan svars, kas pašām jaudīgākajām ierīcēm var pārsniegt 150 kilogramus;
 • Šķembu, grants vai nelīdzens segums – uz šāda veida segumiem stumt sniega pūtēju var būt visai apgrūtinoši, un arī rezultāts, iespējams, nebūs tik kvalitatīvs, kā uz līdzenām virsmām.

Ja šādu traucēkļu nav, atliek vien saprast, kurš no visiem sniega pūtēju modeļiem ir piemērotākais tieši jūsu vēlmēm un vajadzībām – to uzzināsiet jau tūlīt, raksta turpinājumā!

Kādi aspekti jāņem vērā, izvēloties sniega pūtēju?

FOTO: Husqvarna.lv / Husqvarna

Labā ziņa – sniega pūtēju klāsts ir visai plašs, tāpēc piemērotu modeli tajā atradīs ikviens. Tomēr pirms tam jāsaprot, kādiem parametriem jāpievērš pastiprināta nozīme, un tie ir šādi:

 • Darbības platums – nelieliem celiņiem un pagalmiem pietiks ar darbību aptuveni 60 centimetru platumā, savukārt lielu teritoriju kopšanai lieti noderēs ierīces ar 70–75 centimetru darbības platumu;
 • Vienpakāpes vai divpakāpju darbība – vienpakāpes sniega metējus mēdz izvēlēties mazāka apjoma sniega pūšanai, darbojoties piemājas teritorijā. Savukārt divpakāpju tīrītāji ir efektīvāki, jo sniegs vispirms tiek virzīts caur gliemežpārvadu, to pārstrādājot pulverī, bet pēc tam caur tekni sniegu izmet lāpstiņriteņa ventilators. Tas ir īpaši noderīgi, strādājot ar smagu un sablīvētu sniegu, turklāt divpakāpju modeļiem ir riteņu piedziņa, kas atvieglo to stumšanu;
 • Ierīces jauda – jo lielāka sniega pūtēja jauda, jo lielākām teritorijām un biezākām, smagākām un blīvākām sniega segām tas paredzēts. Lai saprastu, cik jaudīgu sniega pūtēju iegādāties, vislabāk konsultēties ar konkrētā modeļa ražotāja pārstāvi;
 • Stūres pastiprinātāja funkcija – tīrot teritorijas, kurās bieži jāveic pagriezieni, stūres pastiprinātājs ievērojami atvieglo darbu;
 • Elektriskais starteris – palīdz ātri un vienkārši iedarbināt ierīci arī īpaši aukstā laikā;
 • LED lukturi – bieži vien sniega tīrīšana norisinās agri no rīta vai vēlā pēcpusdienā un vakarā, kad saule vēl nav uzlēkusi vai jau norietējusi. LED lukturi palīdz nodrošināt optimālu redzamību arī šādos apstākļos;
 • Apsildāmi rokturi – funkcija, kas darbu padara ievērojami komfortablāku, it īpaši laikā, kad ārā ir ievērojami mīnusi;
 • Regulējams rokturu augstums – ļauj ierīci pielāgot cilvēka augumam. Šis aspekts ir īpaši svarīgs, ja sniega tīrītāju izmantos vairāki cilvēki ar atšķirīgiem auguma parametriem;
 • Riepu izmērs un protektors – lielas riepas ar izteiktu, dziļu protektoru nodrošina optimālu saķeri arī uz ļoti piesnigušiem, sniega pieblietētiem un apledojušiem ceļiem.

Ne mazāk svarīgi ir izvēlēties ierīci no uzticama ražotāja. Tas garantē, ka nepieciešamības gadījumā būs pieejamas gan sniega pūtēju rezerves daļas plašā klāstā, gan kvalitatīvs sniega pūtēju remonts un garantija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Secinājums? Sniega pūtēji izceļas ar vairākām būtiskām priekšrocībām – tie ļauj ātri, ērti un efektīvi atbrīvoties no sniega gan piemājas pagalmā, gan industriālos objektos un daudzviet citur. Ja vēlaties augstas kvalitātes ierīci, kas nemainīgi efektīvi kalpos daudzu gadu garumā, pareizā izvēle ir Husqvarna sniega pūtēji. Iepazīstieties ar to plašo piedāvājumu un veiciet pasūtījumu jau šodien!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm