Uztici sava uzņēmuma izaugsmes potenciālu vietējai bankai – Signet Bank

Uzņēmējdarbības attīstība pieprasa kapitāla piesaisti, un obligāciju emisija var būt viens no efektīvākajiem veidiem, kā iegūt nepieciešamos līdzekļus. Lai gan var rasties pārdomas par šāda veida finansēšanas instrumentu izmantojumu – tas ir svarīgs un perspektīvs risinājums, kuru noteikti vērts apsvērt, lai sasniegtu finansiālo stabilitāti un izaugsmi.

28. martā 16:25

Signet Bank ir vietējā banka, kuras darbības mērķis ir vietējo uzņēmēju un tiem piederošo uzņēmumu finansēšanu un kapitāla pārvaldīšanu. Kopš 2021. gada sākuma, organizējot obligāciju izvietošanas darījumus un izsniedzot kredītus biznesa attīstībai, Signet Bank uzņēmumiem palīdzējusi kopumā piesaistīt finansējumu vairāk kā 400 miljonu eiro apjomā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2022. gadā Signet Bank ir bijis nozīmīgs kapitāla piesaistes partneris vietējiem uzņēmējiem. Organizējot 13 obligāciju emisijas, kopumā pašmāju biznesu attīstības plāniem un iecerēm izdevās piesaistīti 117 miljonus eiro. Lai arī 2022. gadā Latvijā notika tikai viena lielā obligāciju emisija – AS Latvenergo, piesaistot 100 miljonus eiro, interese no mazo un vidējo uzņēmumu puses par šo finansējuma veidu turpina palielināties, par ko liecina pieaugošais obligāciju emitentu skaits un to dažādība vietējā tirgū.

Obligāciju emisiju priekšrocības

Obligāciju emisijas ir viens no stabilākajiem finansējuma veidiem, kā iegūt finanšu līdzekļus, jo tiek noteikti konkrēti procenti un atmaksas termiņi. Tas ļauj uzņēmumiem plānot un prognozēt savu finansiālo situāciju ilgtermiņā, tādējādi palīdzot novērst riskus un izvairīties no neparedzamām izmaksām. Otrkārt, obligāciju emisijas uzņēmumiem var palīdzēt paplašināt savu investīciju tīklu, piesaistot jaunus investorus. Tas savukārt var sniegt iespēju iegūt papildu finansējumu, kas atbalstīs uzņēmuma izaugsmi un attīstību.

Obligāciju emisija – piemērota izvēle dažādu biznesa mērķu sasniegšanai

Uzņēmumi obligācijas izmanto dažādiem mērķiem, piemēram, apgrozāmo līdzekļu finansēšanu izmantojuši tādi Latvijas uzņēmumi kā Given Jewellery, Longo Group, ELKO Grupa. “Elko Group obligāciju emisiju organizēšana, ko nodrošināja Signet Bank salīdzinoši īsā laika periodā, pārrunās ar investoriem rezultējās ar 2,5 reizes lielāku pieprasījumu, nekā sākotnēji tika piedāvāts. Obligāciju emisija nodrošināja ne tikai nepieciešamos apgrozāmos finanšu līdzekļus konkurētspējas saglabāšanai, bet arī uzņēmuma izaugsmes turpināšanai”, stāsta Svens Dinsdorfs, Elko Group direktors.

Uzņēmumi obligāciju emisiju finansēšanas risinājumu izmanto arī investīciju plānu finansēšanai (CleanR Grupa) un saistību struktūras vienkāršošanai un sakārtošanai (Coffee Address Holding). Guntars Kokorevičs, vides pakalpojumu nozares līdera, uzņēmuma CleanR padomes priekšsēdētājs uzsver: “Mēs sastapāmies ar nestandarta situāciju, kā rezultātā galvenā vajadzība bija iespēja pašiem kontrolēt projekta budžetu iekšēji, nevis sūtīt katru rēķinu uz banku apstiprināšanai. Sadarbība ar Signet Bank un obligāciju emisija kā finansējuma piesaistes veids ir bijis labākais lēmums – kopā mums izdevās piesaistīt tieši vietējos investorus, 85% Grupas obligacionāru ir no Latvijas!”

Obligācijas kā finansēšanas avots ir plaši izplatīts arī nekustamā īpašuma kompāniju vidū – gan attīstības projektu finansēšanā, gan arī kā papildus līdzekļu avots holdinga līmenī, kā arī nebanku kreditēšanas nozarē, kurai tradicionāli ir ierobežota pieeja banku finansējumam nozares specifikas dēļ.

Mēs esam gandarīti par ievērojami pieaugošo interesi par investīcijām kapitāla tirgū, it īpaši vietējo uzņēmumu obligācijās. Pateicoties darbam, ko pēdējos gados esam paveikuši, attīstot vietējo kapitāla tirgu sadarbībā ar Latvijas Banku, Finanšu Nozares Asociāciju un valsts institūcijām, vietējiem uzņēmējiem ir parādījusies alternatīva bankas kredītam, kas ekonomikas lejupslīdes laikā ir mazāk pieejams, nekā līdz šim,” uzsver Roberts Idelsons, Signet Bank valdes priekšsēdētājs. 

Pateicoties obligāciju emisijām un Signet Bank piedāvātajiem risinājumiem – Latvijas uzņēmumiem ir iespēja attīstīt savu biznesa potenciālu un kļūt atpazīstamākiem Latvijas kapitāla tirgos. Lai noskaidrotu sava biznesa izaugsmes potenciālu ir tikai viens solis – aizpildi pieteikumu: signetbank.com/tavam-biznesam-tic-daudzi 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm