Uzņēmēju atbalsts Ukrainas atjaunošanai: notiks Ukrainas‑Baltijas ekonomikas forums

26. aprīlī, Rīgā “Novatore Impact Summit” ietvaros notiks Ukrainas – Baltijas ekonomikas forums, lai pārrunātu Ukrainas pieredzi uzņēmējdarbības īstenošanai kara apstākļos, diskutētu par šī brīža izaicinājumiem un biznesa iespējām. Saskaņā ar Kijivas Ekonomikas universitātes datiem, gada laikā Ukrainas infrastruktūrai radītie zaudējumi sasnieguši 143 miljardus ASV dolāru, tādēļ Ukrainas ekonomikas atjaunošanu nevar atlikt pēc kara beigām, tā ir jāstiprina jau šobrīd, un liela nozīme ir ārvalstu uzņēmēju atbalstam.

21. aprīlī 19:52

Forums notiks no 15.30-17.30 Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās Strēlnieku ielā 4A, Rīgā. Dalība pasākumā ir par brīvu, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Pasākums norisināsies angļu valodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasākumā piedalīsies uzņēmēji un investori, kā arī politikas veidotāji no Latvijas un Ukrainas, lai dalītos ar pieredzi, veidotu izpratni par biznesa vidi, stiprinātu biznesa kontaktus spēcīgam Ukrainas atbalstam. Forumā ievadvārdus teiks organizācijas “Novatore” līdzdibinātāja Baiba Rubesa.

“Uzņēmējdarbības īstenošana kara apstākļos ir neiedomājami sarežģīta, pilna nenoteiktības un neziņas. Ukrainas uzņēmēji ir parādījuši apbrīnojamu drosmi, noturību un ticību Ukrainas uzvarai, nepametot valsti, bet neatlaidīgi stutējot savu biznesu un stiprinot pamatus Ukrainas iedzīvotāju labklājībai pēc kara beigām. Arī mēs Baltijā varam atbalstīt kara izpostītās valsts atjaunošanu, attīstot biznesa idejas, kas sekmētu valsts ekonomisko noturību. Ukraiņu cīņa ir visas Eiropas cīņa, tāpēc nedrīkstam stāvēt malā!” saka B. Rubesa.

Par biznesa ārkārtējo noturību kara laikā un gūtajām atziņām, kā arī biznesa iespējām Ukrainas rekonstrukcijas atbalstam uzstāsies Ukrainas korporatīvās sociālās atbildības padomes “CSR Ukraine” priekšsēdētāja Marina Saprikina (Maryna Saprykina).

“Pēc pilna mēroga Krievijas iebrukuma Ukrainā esam piedzīvojuši okupāciju un raķešu uzbrukumus, lauksaimniecības zemju mīnēšanu un iedzīvotāju skaita samazināšanos – valsts ir pametuši ap 10 miljoniem iedzīvotāju. Tāpat esam bijuši liecinieki Ukrainas biznesa un ražotņu iznīcināšanai, piegādes ķēžu pārrāvumiem un daudziem citiem izaicinājumiem. Saskaņā ar jaunākajām Pasaules Bankas aplēsēm, atjaunošanas un rekonstrukcijas vajadzībām būs nepieciešami vismaz 411 miljardi ASV dolāru. Neskatoties uz to, Ukrainas bizness demonstrē ārkārtēju noturību, kur būtiska nozīme bija darbības nepārtrauktības plānam. Ir svarīgi tuvāk iepazīties ar mūsu pieredzi un sagatavot ārvalstu uzņēmumus mūsu trauslajai realitātei,” saka M. Saprikina.

Uzrunai sekos diskusija par ekonomisko atbalstu Ukrainai, tās atjaunošanu un biznesa sadarbību, kuru vadīs Amerikas Balss Austrumeiropas vadītāja Miroslava Gongadze (Myroslava Gongadze). Diskusijā piedalīsies “CSR Ukraine” vadītāja Maryna Saprykina, uzņēmuma “Amrop” vadošais partneris Latvijā, Igaunijā un Ukrainā Viesturs Lieģis, Ukrainas atjaunošanas aģentūras vadītāja padomniece Svitlana Kolomietsa (Svitlana Kolomiiets), kā arī Latvijas uzņēmēji, kuri pārstāv pakalpojumu un ražošanas sektorus.

Foruma noslēguma secinājumus apkopos Rīgas Ekonomikas augstskolas viceprezidente Kata Fredheima (Kata Fredheim).

Forumu rīko organizācija “Novatore” sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga).

Pasākums notiek konferences “Novatore Impact Summit” ietvaros, kas notiks 27. aprīlī Rīgā. Tajā diskutēs par sieviešu ekonomisko spēcināšanu – noturību krīzes apstākļos, finansiālo neatkarību un inovācijām. Starptautiskā samita ietvaros notiks arī meistarklases sieviešu līderības un prasmju attīstīšanai.

Plašāka informācija par Novatore Impact Summit programmu 27. aprīlī un biļešu iegādi – www.novatore.eu

Par “Novatore Impact Summit”

“Novatore Impact Summit” ir starptautiska konference sieviešu ekonomiskai spēcināšanai, kas notiks šī gada 27. aprīlī, Rīgā, pasākumu telpā “Fantadroms” (G. Zemgala gatvē 74a, Rīgā). Tās mērķis – veicināt sieviešu ekonomisko aktivitāti un sekmēt dzimumu dažādību vadošās līderpozīcijās.

Konferenci rīko organizācija “Novatore”, ko 2020. gada izveidoja uzņēmējas Baiba Rubesa un Dagnija Lejiņa, ar mērķi atbalstīt sievietes vadošos amatos, sniedzot zināšanas, nodrošinot tīklošanās iespējas un veicinot pieredzes apmaiņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2022. gadā “Novatore Impact Summit” apmeklēja 400 iedvesmojošas dalībnieces un dalībnieki no 18 valstīm.

Konferences galvenais partneris ir “Visa”.

Konferences atbalstītāji ir “SEB”, “Audi”, “AirBaltic”, Konrad Adenauer Stiftung, LIAA, un”Lidl Latvija”.

Konferences norisi atbalsta draugi – “IF Apdrošināšana”, “Intrum”, Francijas vēstniecība Latvijā, KPMG, “Noble Wine”, pētījumu aģentūra “Norstat”, “Rocket Bean Roastery”, “Lursoft”, Šveices vēstniecība Latvijā un Vācijas vēstniecība Latvijā, reputācijas menedžmenta kompānija “Lejiņa & Partneri”.

Mediju partneri – “Delfi”, “Clear Channel”, izdevniecība “Rīgas Viļņi”, Santa, TV3 u.c.

Biļetes var iegādāties mājaslapā novatore.eu.

Aktuālākais par samitu sociālajos kontos Linkedin, Facebook, Instagram.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm