Tīrs gaiss labai veselībai

Cilvēks elpo apmēram 22 000 reižu diennaktī, tāpēc labai gaisa kvalitātei mājoklī ir ļoti liela nozīme. Esot telpā ar sliktu ventilāciju, cilvēks ik dienas ieelpo apmēram 2 ēdamkarotes putekļu. Mājoklī ar vidusmēra tīrību un piepildījumu ar dažādām mantām 1 kubikmetrs gaisa var saturēt 1 000 000 putekļu daļiņu. Lielākā daļa no tām ir ļoti sīkas, tāpēc lēti putekļu sūcēji un gaisa attīrītāji ar tām nespēs tikt galā. Tieši tāpēc ir vērts iegādāties kvalitatīvu, zināmu zīmolu gaisa attīrītāju.

2021. gada 17. novembrī 10:13

Kā darbojas gaisa attīrītāji?

Gaisa attīrītājos tiek izmantoti dažādi filtri: priekšfiltri, HEPA, aktīvās ogles un citi filtri. Gaisu ar ventilatora palīdzību iesūknē iekārtā, kur tas izplūst caur filtriem, telpā tiek izvadīts tīrs gaiss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gaisa attīrītāji absorbē putekļus, putekļu ērcītes, vilnas daļiņas, cigarešu dūmus, pat smakas.  Skeptiķi teiks, ka neviens gaisa attīrītājs 100% neattīrīs gaisu. Tā ir tiesa, bet nav arī tādas vajadzības. Atrodoties pilnīgi sterilā vidē, cilvēks kļūst neaizsargāts un pastāv lielāks risks saslimt. Gaisa attīrītāju uzdevums ir attīrīt gaisu telpā no tām vielām, kas var izraisīt slimības.

Kādu gaisa attīrītāju izvēlēties?

Gaisa attīrītāja darbības efektivitāte ir atkarīga no tā filtriem. Ja mājās ir cilvēki, kam ir alerģija, astma, kas bieži slimo ar elpceļu, plaušu slimībām, tad jāizvēlas gaisa attīrītājs ar True HEPA filtru, priekšfiltru un citiem papildus filtriem.

Gaisa attīrītāji ar priekšfiltriem nepieciešami arī mājokļos, kur ir dzīvnieki, jo tie teicami attīra telpu no mīluļu spalvām.

Izvēloties gaisa attīrītāju ņemiet vērā:

  • Kāda veida gaisa attīrīšana nepieciešama (ikdienas attīrīšana, lai nodrošinātu komfortablu un drošu mikroklimatu mājās, vai nepieciešama gaisa jonizēšana astmatiskiem un alerģiskiem cilvēkiem);
  • Gaisa attīrītāja atbilstību telpas lielumam;
  • Ierīces trokšņa līmeni;
  • Gaisa attīrītāja izmēru un cenu

Kā nodrošināt pietiekamu mitruma līmeni telpā?

Pieņemsim, ar gaisa attīrīšanu mājoklī Jūs tikāt galā, bet, sākoties apkures sezonai rodas vēl kāds apdraudējums veselībai – pārāk sauss gaiss. Zinātnieki apgalvo, ka optimālajam gaisa mitrumam jābūt 45-55%. Kā to panākt? Vēl necik senā pagātnē nebija citu variantu kā tikai tautas metodes.

Uz radiatoriem tika klātas mitras lupatiņas, likti trauki ar ūdeni, kāds izsmidzināja telpās ūdeni no pulverizatora. Uz kādu brīdi ar to tika līdzēts. Ieteica audzēt mājās pēc iespējas vairāk istabas augu. Arī labi, jo ģerānijas, spatifīli, mirtes un citi telpaugi tiešām attīra gaisu un uzlabo tā kvalitāti. Taču arī paši augi cieš no sausa gaisa telpās un tiem ziemā nepieciešama papildus mitrināšana.

Lai nodrošinātu vajadzīgo mitruma līmeni mājoklī tikai ar tautas metodēm, Jums nāktos pūlēties cauru dienu, atliekot malā visus citus darbus. Piemēram, 30 kvadrātmetru lielai istabai dienā nepieciešami 5 litri ūdens, lai nodrošinātu nepieciešamo mitruma līmeni.

Kas liecina, ka gaiss ir pārāk sauss?

Par to, ka gaiss mājās ir pārāk sauss liecina sausa āda, sausuma sajūta mutē un kaklā, pastiprināti elektrizējas mati, no rītiem bieži sāp galva ir noguruma sajūta. Sausa kļūst elpceļu gļotāda, bet tas palielina risku saslimt ar saaukstēšanās slimībām, īpaši bērniem.

Arī telpaugi signalizē par pārāk sausu gaisu mājoklī. Ja tie tiek laicīgi lieti, bet kalst lapu gali – jāpalielina gaisa mitrums.

Ja vēlaties precīzi noteikt mitruma līmeni mājās, varat iegādāties higrometrus vai pirhrometrus – ierīces, kas mēra mitruma līmeni telpās. Pieejami gan veikalos, gan internetā.

Gaisa mitrinātāji atvieglos ikdienu

Mūsdienās pareizu mitruma līmeni telpās var nodrošināt ne tikai ar tautas metodēm, bet arī iegādājoties kvalitatīvu gaisa mitrinātāju. Gaisa mitrinātāji ir ierīces, kas izkliedē telpā ūdens tvaikus, pūšot gaisu caur filtru, kas piepildīts ar ūdeni.

Iegādājoties gaisa mitrinātāju jāņem vērā:

  • Ūdens tvertnes izmērs;
  • Mitrināmās telpas lielums;
  • Vadības veids – mehāniskais vai elektroniskais;
  • Vai komplektā ir arī jonizators, kas attīra gaisu un neitralizē negatīvo lādiņu

Aromātiskās eļļas veselībai un labsajūtai

Gaisa mitrinātājos un difūzeros var iepilināt dažus pilienus ēteriskās eļļas. Tām noteikti jābūt 100% dabīgām eļļām. Tā Jūs ne tikai mitrināsiet gaisu telpā, bet arī aromatizēsiet. Lavandas, rožu un tamlīdzīgas eļļas radīs miera, apmierinātības sajūtu, mazinās spriedzi, stresu. Rudenī un ziemā, kad aktivizējas vīrusi, ieteicamas ciedra, eikalipta aromātiskās eļļas, kuras ir bagātas ar fitoncīdiem. Teicami gaisu atsvaidzina un attīra arī citrusaugļu ēteriskās eļļas.

Pareizs mitruma līmenis ne tikai uzlabo pašsajūtu un elpceļu stāvokli, bet arī novērš baktēriju un pelējuma rašanos un attīstību, kuru klātbūtne mājoklī nopietni apdraud veselību. Tāpēc ir tik svarīgi parūpēties par sevi un iegādāties kvalitatīvus gaisa attīrītājus un mitrinātājus. Interneta veikalā 220.lv ir pieejami gaisa mitrinātāji un attīrītāji, kas derēs telpām no 10 līdz 100 kvadrātmetriem. Ieskatieties un izvēlieties savām vajadzībām piemērotāko ierīci!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm