tv3.lv

Tipiskākās kļūdas virtuves iekārtojumā

Ja jums patīk gatavot, virtuve noteikti ir tā vietā mājoklī, kurā uzturaties visai bieži. Ir ļoti svarīgi, lai virtuves iekārtojums būtu funkcionāls, kā arī lai virtuve būtu pēc iespējas plašāka. Iespējams, ka iepriekš jau esat lasījis dažādus padomus par to, kā nepieciešams iekārtot virtuvi, lai tajā būtu pēc iespējas ērtāk gatavot ēst. Tomēr tāpat gadās pieļaut kādas kļūdas, kas vēlāk kļūst traucējošas.

2021. gada 9. februārī 12:59

Lai savas virtuves iekārtošanā nepieļautu šīs kļūdas, raksta turpinājumā būs minētas lietas, no kurām noteikti vajadzētu izvairīties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nefunkcionāls skapīšu izkārtojums

Ikviens, kurš ikdienā gatavo, noteikti spēs novērtēt tādus virtuves skapīšus, kas sniedz iespēju ērti piekļūt nepieciešamajiem produktiem un palīglietām. Tāpat tiks novērtēti skapīši ar labu pārredzamību.

Iepriekš plaukti nebija visai ērti, kā arī tie nebija pārredzami. It sevišķi problēmas sagādāja produktu atrašana, kas tika novietoti pašā plaukta dziļumā. Ja jums virtuvē vēl joprojām atrodas šāda veida plaukti, tad pavisam noteikti vajadzētu lemt par labu to nomaiņai, jo mūsdienu piedāvājumā ietilpst daudzveidīgi un ļoti ērti lietojami virtuves plaukti.

Iespējams iegādāties izvelkamas grozu un penāļu sistēmas, ko varēs pielāgot ikvienai virtuvei un ikviena cilvēka vēlmēm. Jāsaka gan, ka šis variants nebūs no tiem lētākajiem. Ja vēlaties pēc iespējas vairāk ietaupīt, tad šādu izvelkamu grozu vai penāli varat izvēlēties tikai tam virtuves skapītim, kas visvairāk tiks lietots Jūsu virtuvē.

Ļoti daudz atvērtu plauktu

Iespējams, ka ir cilvēki, kuriem patīk, ka virtuvē atrodas daudz atvērta tipa plauktu. Protams, šādai izvēlei ir arī savi plusi, jo atvērta tipa plaukti vizuāli palielina telpu. Tomēr jāņem vēra, ka šādos plauktos daudz ātrāk un vieglāk sakrājas dažādi netīrumi, līdz ar to ir grūti tos iztīrīt.

Ja tomēr vēlaties savā virtuvē izvietot atvērta tipa plauktus, tad noteikti samaziniet tos līdz minimumam. Lai nodrošinātu tikpat labu pārredzamību un plašuma sajūtu virtuvē, varat izvēlēties plauktus ar stikla durtiņām.

Tvaika nosūcēja neesamība

Iespējams, ka ir cilvēki, kuri uzskata, ka tvaika nosūcēji virtuvē nav nemaz tik nepieciešami. Tomēr šī ierīce virtuvē ir ļoti noderīga, pat ja jūs negatavojat pārāk bieži. Gatavojot ēdienu, tvaiks un tauki izplatās pa telpu un nokļūst uz visām virsmām, kuras pēc tam ir grūti notīrīt.

Lai samazinātu netīrumu rašanos, ir nepieciešams tvaika nosūcējs, kas savāc gan tvaiku, gan taukus. Tvaika nosūcējs būs īpaši noderīgs, ja jūsu mājoklī virtuve ir apvienota ar dzīvojamo istabu.

Kur iegādāties tvaika nosūcēju? Tvaika nosūcēji interneta veikalā 220.lv ir pieejami plašā klāstā, tāpēc atrast sev vajadzīgo nebūs problēmu.

Nepareizi novietots ledusskapis

Iekārtojot virtuvi, iesaka pievērst uzmanību trīs galvenajiem virtuves elementiem – plītij, ledusskapim un izlietnei. Jāņem vērā, ka šiem elementiem vajadzētu būt novietotiem pēc iespējas tuvāk, lai atvieglotu gatavošanas procesu.

Tomēr jāņem vērā, ka ledusskapis nedrīkst atrasties pārāk tuvu plītij, jo tas var kaitēt ledusskapja darbībai. Vēl jāpievērš uzmanība ledusskapja durvju vēršanas virzienam. Svarīgi, lai tas būtu ērts, kā arī neaizsegtu dienas gaismu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ļoti liels ēdamgalds

Protams, ka ēdamgalds ir ļoti svarīga virtuves sastāvdaļa, taču pirms tā iegādes ir rūpīgi jānoskaidro, cik lielu ēdamgaldu varat atļauties ievietot savā virtuvē. Ja telpa atļauj un tā ir pietiekami liela, tad, protams, var izvēlēties tādu ēdamgaldu, pie kura atradīsies vieta vairākiem cilvēkiem. Taču, ja virtuve ir maza, tad nekādā gadījuma nevajadzētu izvēlēties lielu ēdamgaldu. Jāatceras, ka nekas nedrīkst traucēt virtuves galvenajai funkcijai – ēdiena gatavošanai.

Nav atvēlēta vieta mazajai sadzīves tehnikai

Sadzīves tehnika ir noderīga ikvienam ēst gatavotājam. Ikdienā tā palīdz ātrāk sagatavot dažādas nepieciešamās ēdiena sastāvdaļas, kā arī tā lieti noder, lai maltīti pagatavotu gan daudz ātrāk, gan arī dažādos veidos. Ir cilvēki, kuri pieļauj kļūdu, neatvēlēdami vietu mazajai sadzīves tehnikai.

Plānojot virtuves izkārtojumu, noteikti ir jāatvēlē brīva virsma, kas būs paredzēta tikai mazajai sadzīves tehnikai, piemēram, kafijas automātam, tosterim, blenderim vai sulu spiedei. Tāpat ir jāpadomā par rozetēm tieši pie tās virsmas, uz kuras atradīsies iepriekš minētās lietas.

Pārāk mazs apgaismojums

Agrāk virtuvē tika izvietots tikai viens gaismas ķermenis, un tā bija griestu lampa. Jāsaka, ka laiki, kad cilvēkiem šāds apgaismojums šķiet pietiekams, ir pagājuši. Virtuvē nepieciešams ļoti labs apgaismojums. Vislabāk, ja katrai virtuves zonai ir savs. Piemēram, ja būsiet uzstādījis apgaismojumu virs ēst gatavošanas virsmas, Jums būs daudz vieglāk gatavot. Tāpat arī daudz labāk saskatīsiet katru produktu, kas nepieciešams, lai pagatavotu iecerēto maltīti.

Glancētas virsmas

Protams, glancētas virsmas ir ļoti skaistas, tās uzreiz piešķir greznuma sajūtu visai virtuvei. Tomēr jāņem vērā, ka tās ir ne vien salīdzinoši dārgas, bet arī grūti kopjamas. Uz šādām virsmām paliek pirkstu nospiedumi un arī traipus ir daudz vieglāk pamanīt. Labāk būs, ja izvēlēsieties matētas virsmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm