Suņu barība: kāpēc ir svarīgi rūpīgi izlasīt etiķeti?

19. maijā 10:03

Gādīgs un rūpīgs saimnieks ir tāds, kas apzinās – suns, tā ir atbildība uz visu dzīvi. Un tieši saimnieka ikdienas rūpes, spēja sekot līdzi un apgūt suņu audzināšanas un aprūpes iemaņas, kā arī sapratne par to, ka suns prasa kā līdzekļus, tā arī laiku un pacietību, ir svarīgākie faktori, lai jūsu un jūsu mīluļa kopīgais laiks būtu pēc iespējas ilgāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai suns nodzīvotu veselu un ilgu mūžu, tam jānodrošina pilnvērtīgs, sabalansēts un kvalitatīvs uzturs. Vēl pirms četrkājainā drauga ienākšanas dzīvē, jāveltī laiks tam, lai iepazītos ar izvēlētās suņu šķirnes specifiskajām uztura vajadzībām.

Tāpat svarīgi ir iegūt informāciju arī par to, kādas fiziskās aktivitātes sunim nepieciešamas, kā arī par šķirnei raksturīgākajām veselības problēmām, ja tādas tiek novērotas.

Šobrīd veikalu plauktos pieejama suņu barība tik plašā klāstā, ka tad, ja līdz šim ar suņu audzināšanu nav bijusi saskarsme, var būt teju neiespējami ar pirmo reizi izvēlēties savam mīlulim piemērotāko barību.

Kāpēc ir tik svarīgi rūpīgi iepazīties ar informāciju, kas norādīta uz suņu barības etiķetes un, kur iegādāties kvalitatīvu un suņa veselībai drošu un piemērotu suņu barību – par to lasiet raksta turpinājumā!

Suņu barības etiķete – kādu informāciju tā sniedz?

Ne visi saimnieki pievērš uzmanību suņu barības etiķetei. Iespējams sākotnēji izvēlētā barība sunim līdz šim nekādas veselības problēmas nav izraisījusi, tādēļ regulāri tiek iegādāta viena un tā pati barība, bez īpašas intereses par to, kāda informācija ir norādīta uz barības iepakojuma.

Taču tā var būt kļūda. Kā norāda veterinārārsti, dažādas ar nepiemērotu barību saistītas veselības kaites, sākotnēji suņiem var arī neizpausties. Tā piemēram, produkta sastāvā var būt alerģiju un pārtikas nepanesību izraisošas sastāvdaļas.

Savukārt, ja tie ir suņu konservi, tad tā var būt nevis pilnvērtīga barība, bet papildbarība, tātad ir drīzāk našķis un suns no tās nebūs pilnvērtīgi paēdis.

Tāpat, ļoti iespējams, ka tieši jūsu mīlulim ir nepieciešama speciāla sausā barība suņiem, kas pielāgota tieši konkrētai šķirnei. Tas nozīmē, ka sausās barības graudiņu forma būs īpaši pielāgota dzīvnieka žokļa un purna uzbūvei, tādējādi sunim to būs vieglāk satvert.

Barības etiķete ietver informāciju, kas atvieglo barības izvēli. To izlasot un ievērojot uz tās norādīto informāciju, jūs būsiet drošs, ka savam mīlulim pielāgojat atbilstošu dienas porciju  skaitu un lielumu, barība nesatur dažādas kaitīgas piedevas, tās sastāvā nav produkti, kas jūsu mīlulim var izraisīt alerģiju vai citas kaites un tā satur visas nepieciešamās uzturvielas, minerālvielas un vitamīnus.

Uz marķējuma atradīsiet:

  • produkta nosaukumu un barības veidu;
  • neto svaru;
  • ražotāju un izcelsmi;
  • sastāvdaļu sarakstu;
  • analītisko sastāvu;
  • barošanas vadlīnijas.

Barības veids

Kā jau minēts, svarīgi izpētīt to, vai izvēlētā suņu barība ir paredzēta kā pamatbarība vai papildbarība. Papildbarībai būs jāpievieno vēl papildu barība, lai suns būtu uzņēmis visas ēdienreizē nepieciešamās uzturvielas un būtu kārtīgi paēdis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat veikalos pieejams plašs klāsts ar dažādiem suņu kārumiem, bet svarīgi atcerēties, ka tie nevar aizstāt pilnvērtīgu maltīti. Ar tiem savu mīluli šad un tad varat palutināt starp ēdienreizēm vai kā apbalvojumu par labu uzvedību.

FOTO: pexels.com/Pexels

Sastāvs un piedevas

Sastāvdaļu saraksts uz etiķetes vienmēr tiek norādīts dilstošā secībā pēc to satura īpatsvara. Ja saraksta augšgalā ir gaļa, tas nozīmē, ka tās daudzums barībā ir vairāk par citām sastāvdaļām.

Tieši tāpēc, pērkot suņu barību lielveikalā, var gadīties, ka iegādāsieties tādu barību, kuras sastāvā pamatā ir graudaugi vai dārzeņi, savukārt gaļas būs ļoti maz. Suņu barībai ir jābūt pievienotiem arī graudaugiem un dārzeņiem sabalansētā daudzumā, taču, tā kā suns ir gaļēdājs, tad gaļas saturam ir jābūt augstākam. Tāpat arī svarīgi pievērst uzmanību kādas kvalitātes gaļa barībai pievienota.

Ja uz etiķetes redzams, ka barības sastāvā vairāk ir dzīvnieku izcelsmes produkti, tas var nozīmēt gan to, ka tie ir tādi nevērtīgi blakusprodukti, kā ragi, āda, nagi, skrimšļi, vai tie var būt arī sunim vērtīgi produkti kā sirds, aknas vai nieres. Tāpēc vēlams iegādāties tādu barību, kur visas sastāvdaļas ir skaidri atšifrētas.

Vērts izvērtēt arī dažādu pievienoto konservantu, krāsvielu, aromatizētāju un citu ķīmisku piedevu daudzumu. Šādas piedevas nav veselīgas dzīvniekam, tāpēc ikdienā nepieciešams izvēlēties tādu barību, kuras sastāvā ir tikai dabiskas izcelsmes, kvalitatīvas un pilnvērtīgas sastāvdaļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Analītiskais sastāvs

Tas parāda barības uzturvērtības analīzi. Cik daudz olbaltumvielas, taukus, pelnus, šķiedrvielas, dažādas minerālvielas un vitamīnus barība satur. Tāpat arī tiek norādīts barības mitruma %.

Barošanas vadlīnijas

Uz jebkura barības marķējuma atradīsiet arī norādes par to, cik daudz un bieži ar konkrēto barību suns būtu jābaro. Atkarībā no jūsu mīluļa svara un šķirnes, kā arī veselības stāvokļa un vecuma, barības daudzums un ēšanas biežums var būt jāpielāgo, kā arī , dažādās situācijās, tas var tikt noteikts pēc veterinārārsta ieteikuma.

Šo informāciju ir ļoti svarīgi ņemt vērā, lai savu mīluli pabarotu pienācīgi vai, tieši otrādi, nepārbarotu, radot daudz un dažādu saslimšanu riskus, ko dzīvniekam izraisa aptaukošanās un liekais svars.

Protams, jāņem vērā arī norādes par to, kāda vecuma sunim barība paredzēta. Kucēniem, pieaugušiem suņiem un suņiem senioriem atšķiras barības sastāvs, vitamīnu un minerālvielu saturs, kā arī nepieciešamais kaloriju daudzums.

Kur iegādāties kvalitatīvu suņu barību?

Tieši zoo preču veikali ir tā vieta, kur iegādāties augstvērtīgu suņu barību. Profesionālā suņu barība ir Premium un Super Premium, kā arī Holistic jeb bezgraudu suņu barību. Šo barību sastāvā ir pārbaudītas, augstvērtīgas un uzturvielām bagātas sastāvdaļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ir aplami gaidīt, ka laba un kvalitatīva suņu barība būs lēta, jo, gluži vienkārši, kvalitatīva gaļa un citi produkti nemaksā lēti.

Šādas barības izstrāde un izpēte arī prasa kā laiku, tā līdzekļus, – profesionālās barības ražotāji pavada daudzus gadu desmitus pētot specifiskas dzīvnieka vajadzības un šķirnes īpatnības, lai radītu barību, kas ir pietiekami sabalansēta un nodrošinātu visa dzīvnieka organisma veselīgu darbību, sākot no kucēna vecuma līdz pat vecumdienām.

Ontario, Josera suņu barība, Hill’s suņu barība, kas piedāvā arī veterinārās barības klāstu, Pro Plan, Prospera Plus, kā arī suņu barība Royal Canin ir Super Premium un Premium klases profesionālā suņu barība, kuru iesaka ne vien veterinārārsti, bet arī paši suņu audzētāji.

FOTO: pexels.com/Pexels

Kvalitatīva un pilnvērtīga profesionālā suņu barība Dino Zoo veikalos!

Profesionālu suņu barību tieši savam mīlulim atradīsiet Dino Zoo veikalos visā Latvijā, kā arī dinozoo.lv interneta veikalā, kur iepirkšanās ir patiesi ērta un vienkārša, jo parocīgā filtru sistēma ļaus jums atlasīt piemērotāko barības veidu balstoties uz iecienītāko zīmolu, dzīvnieka veselības stāvokli, barības sastāvu, suņa vecumu un lielumu, cenu un citiem parametriem.

Šeit pieejama ne tikai pilnvērtīga sausā un slapjā suņu barība, bet arī vitamīni suņiem, dažādi suņu kārumi un gardumi, kā arī veterinārā barība.

Dino Zoo – viss jūsu mīluļa veselībai un labsajūtai!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm