Stilīgi risinājumi kā glabāt grāmatas

Grāmatu esamība mājās un to izvietojums interjerā daudz pastāsta par cilvēka personību, interesēm un arī raksturo laiku, kurā dzīvojam. Ja pirms gadiem grāmatas parasti glabājās tām paredzētos masīvos grāmatu plauktos vai skapjos, tad šobrīd populāras ir vieglas konstrukcijas un funkcionāli grāmatu glabāšanas risinājumi.

20. maijā 11:50

Apskatīsim populārākos grāmatu glabāšanas dizaina risinājumus.

1. Grāmatu piramīda

Bieži redzētas fotogrāfijas, kur grāmatas ir vienkārši sakrāmētas viena virs otras. Grāmatu izkārtojuma vertikālais virziens ir tas, kas piesaista uzmanību. Grāmatu piramīdas var būs viena vai vairākas. Šāds grāmatu krāvums ir dekoratīvs, taču vienmēr būs apgrūtinoši pārcilāt visas grāmatas, lai no tā izņemtu vajadzīgo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2. “Neredzamie” plaukti

līdzīgs koncepts grāmatu piramīdai, vienīgi pie sienas stiprinātie slēptie stiprinājumi palīdz izveidot daudz stabilāku grāmatu vertikāli, kā arī atvieglo grāmatu izņemšanu un pārlikšanu.

3. Grāmatu plaukts trepju formā

Trepju pakāpieni pārvērsti par plauktiem grāmatu, interjera aksesuāru novietošanai. Šāda risinājuma plauktus stilistiski var pielāgot dažādām telpām, tai skaitā guļamistabai ( kā nakts skapītis) vai bērnu istabai (grāmatām un rotaļlietām).

4. Noliktavu un fabriku stils

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Industriālā stila grāmatu skapis parasti ir ar izturīgu pulverkrāsotu metāla rāmi, tā plaukti visbiežāk no masīvkoka vai metāla, kas izstrādājumam piešķir robustu izskatu. Kvalitatīvas fabrikas stila mēbeles atšķiras ar dabīgām koka tekstūrām, tumšos toņos krāsotu metālu, metāla savilcēm, dekoratīvām skrūvēm.

5. Palešu stils

Koka paletes ir populārs izejmateriāls DIY (“dari pats”) mēbelēm. Paletes gatavotas pārsvarā no priedes, bet ir arī no lapu kokiem. Paletes ir ekoloģisks materiāls, kas ir pelnījis pārtapšanu jaunā veidolā. Tām ir ne vien atšķirīgi izmēri, bet arī dažāds dēļu platums un atstarpes. Salāgojot grāmatu izmērus ar palešu dēlīšu izmēriem, iespējams izmantot visu materiālu un radīt ietilpīgus un oriģinālus grāmatu plauktus.

6. Kastu stils

Ja vēlaties minimālistiska izskata grāmatu glabātavu, to var nodrošināt pie sienas piestiprinātas dažāda izmēra kastes. Atkarībā no kastu novietojuma, kastu skaita un montāžas virziena iespējams izveidot horizontālu plauktu vai apjomīgu skapi. Izmantotas vīna kastes, piedos jūsu “kastu stilam”  īpašu izskatu. Atšķirīgu noskaņu telpā dos daudzkrāsainas plastmasas kastes. Kastu un palešu stils ir ļoti populārs pateicoties materiālu ilgspējas konceptam.

7. Skapji ar regulāriem šķērsbalstiem

Šie grāmatu skapji raksturīgi skandināvu stilam. Tiem ir dalījums regulārās sekcijās. Plaukti parasti ir krāsoti balti un interjerā tie iemieso mūsdienīgu skatījumu, kā ērti un pārskatāmi kārtot lielu daudzumu grāmatu. Dārgākās šo skapju versijās virsmas ir gludi lakotas, kas piešķir mēbelei elegantu un dizainisku izskatu. Tādas virsmas ir arī viegli tīrāmas.

8. Slīpi grāmatu plaukti

Šajos plauktos nav iespējams ievietot daudz grāmatu, taču to neparastais izskats noteikti pievērsīs uzmanību. Tāds grāmatu novietojuma veids var kļūt par iespaidīgu interjera akcentu. Nelielas slīpas grāmatu plauktu versijas arī ir populāras. Šīs plauktu sistēmas izskatās interesantas un piešķir telpai neformālu gaisotni.

9. Netradicionāli novietojumi

FOTO: PUBLICITĀTES FOTO

Galu galā grāmatu novietošanai var izmantot mēbeles vai konstruktīvos elementus, kas telpā jau atrodas. Tā, piemēram, grāmatas var izvietot zem kāpņu pakāpieniem, izmantot jau esošas nišas un ailas,  izvietot plauktā virs durvīm, zem galda un pat gultas. Nav tādu noteikumu, kas varētu ierobežot jūsu izdomu. Apskatot grāmatu skapju un plauktu piedāvājumu 220.lv, viegli pamanīt, cik dažādi grāmatu glabāšanas un eksponēšanas veidi ir pieejami. Atliek izvēlēties jums tuvāko stilu, krāsu un materiālu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm