tv3.lv

Šīs vasaras aizraujošākās un interesantākās nometnes bērniem

Vasaras brīvlaiku gaida ikviens bērns, jo tad uz kādu brīdi var aizmirst par mācībām, pulciņiem un citiem ikdienas pienākumiem. Taču ir svarīgi, lai arī vasaras periodā bērns tiktu nodarbināts ar aizraujošām aktivitātēm, kas attīsta viņa prasmes un veicina socializēšanos ar vienaudžiem. Raksta turpinājumā ir apkopota informācija par to, ko darīt vasarā. Nometnes bērniem – tā ir pilnvērtīga laika pavadīšana brīvlaikā.

12. jūlijā 13:23

Nometnes bērniem: kā tām sagatavoties

Foto: Pexels.com, Mikhail Nilov

Lai arī vasaras nometnes bērniem sniedz iespēju jautrā un aizraujošā veidā apgūt jaunas prasmes, iemācīties patstāvību, savstarpējo sadarbību ar vienaudžiem un vēl daudz ko citu, ne visi bērni ir gatavi būt prom no mājām un ierastās vides, tādēļ esam sagatavojuši pāris ieteikumus, ko ņemt vērā, gatavojoties nometnei:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  • aprunājies ar bērnu. Vispirms noskaidro, vai Tava atvase būtu ar mieru doties uz nometni. Ja atbilde ir noraidoša, nekādā gadījumā neliec bērnam turp braukt pret viņa paša gribu. Tā vietā piedāvā kādu citu alternatīvu lietderīgai laika pavadīšanai vasarā.
  • radi drošības sajūtu. Apsoli bērnam, ka visu nometnē pavadīto laiku viņš varēs droši Tev zvanīt, lai pastāstītu par to, kā viņam tur sokas. Uzklausi un, ja nepieciešams, arī uzmundrini savu atvasi.
  • somu kravājiet kopā. Šī būs jauka aktivitāte, ko veikt kopā ar bērnu. Neliedz bērnam pašam izvēlēties kādas mantas, piemēram, apģērbu un apavus, viņš vēlētos ņemt līdzi un nometni. Neaizmirstiet somā ielikt arī higiēnas piederumus un apģērbu peldēšanai.

Nometnes Rīgā

Bērnu nomentes Rīgā notiek katru gadu un pieprasījums pēc tām arvien palielinās. Turklāt tās ir tik daudzpusīgas, ka ikviens var izvēlēties savām intersēm atbilstošāko nometni.

Nometnes svešvalodu pinveidei

Visas vasaras garumā ir pieejamas  dažāda veida nometnes bērniem angļu, vācu, itāļu un pat ķīniešu valodas apguvei, pilnveidei saistošā un interaktīvā veidā – ar dažādām aktivitātēm brīvā dabā un radošajās darbnīcās.

Nometnes radošuma attīstīšanai

Ja Tavam bērnam patīk radoši izpausties, radot, eksperimentējot un izzinot, tad pavisam noteikti par šāda veida nometni viņš vai viņa patiešām būs sajūsmā, jo tur katru dienu būs iespējams uzzināt ko jaunu un iepazīt līdz šim nezināmo. Piedaloties šāda veida nometnē, bērns iegūs ne vien jaunus draugus, bet arī jaukas un paliekošas atmiņas par piedzīvoto.

Nometnes digitālajai pratībai

Ņemot vērā, ka jaunākā paaudze daudz laika pavada dažādu sociālo tīklu un tiešsaistes platformās, tiek piedāvātas vairākas bērnu nometnes, kuru laikā ir iespējams iemācīties to, kā lietderīgi izmantot savas digitālās prasmes, piemēram, veidojot dažādas animācijas, bloga rakstus un visādi citādi izpaužoties praktiskajās nodarbībās.

Nometnes citviet Latvijā

Nometnes bērniem 2022. gada vasarā tiek organizētas arī citās Latvijas vietās un pilsētās. Izvēlies sava bērna interesēm, hobijiem un talantiem piemērotāko un aplūko, kādas iespējas tiek piedāvātas dzīvesvietas tuvumā. Piemēram, ik gadu dažāda veida nometnes – deju, muzikālās, sporta u.c. – tiek organizētas pie jūras. Visbiežāk šāda veida nometnēs tiek paredzēta nakšņošana tās norises vietā, līdz ar to bērns visu nometnes laiku būs prom no mājām.

Foto: Pexels.com, cottonbro

Vairāk informācijas par šogad notiekošajām vasaras nometnēm vari iegūt, ierakstot interneta meklētājprogrammā – bērnu nometnes 2022. gadā.

Ja vēlies uzzināt vairāk par pilnvērtīgām laika pavadīšanas iespējām vasarā pieaugušajiem un bērniem, ieskaties Ondo.lv sagatavotajā rakstā sagatavotajā rakstā – Kultūras un mākslas pasākumi, kurus noteikti ir vērts apmeklēt šovasar.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm