tv3.lv

Rakstāmgaldi, kas vairo darbaprieku

Rakstāmgaldu variācijas var būt patiešām plašas – gan formu un krāsu, gan dizaina un stila ziņā, taču īpaši svarīgi ir domāt par ērtumu – lielākoties pie rakstāmgaldiem biroju darbinieki pavada lielāko daļu darba dienas, tāpēc galdam jābūt ērtā augstumā un tādam, pie kura ir patīkami uzturēties. Mēs zinām, kur šādi rakstāmgaldi nopērkami!

18. augustā 12:17

Divi galvenie izvēles kritēriji

Ja meklē savu īsto rakstāmgaldu, būtiski ir vadīties pēc diviem galvenajiem kritērijiem, kas palīdzēs izdarīt labāko izvēli. Pirmais kritērijs ir laiks, kas tiek pavadīts pie galda. Ja katru dienu pie galda vidēji tiek pavadīta viena vai pāris stundas, nav būtiski, lai tam būtu plašs aprīkojums vai liels izmērs, tādā gadījumā droši kā galveno izvēles kritēriju var izvirzīt tīkamu dizainu. Savukārt, ja pie galda tiek pavadīts teju viss darbalaiks, ir īpaši svarīgi izvēlēties pietiekami lielu un labi aprīkotu galdu, lai darba laikā visas uzmanību varētu netraucēti veltīt darbam, nevis domām par to, ka nav ērti strādāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrs svarīgs kritērijs ir galda virsmas izmērs. Lai pieņemtu par to lēmumu, jāizvērtē, cik daudz un dažādu priekšmetu ikdienā nepieciešams turēt tuvumā. Iespējams, uz galda atradīsies vien dators un rakstāmpiederumu turētājs? Tādā gadījumā pietiks arī ar salīdzinoši nelielu galdu. Bet, ja būs arī dokumentu mapes, preču paraugi utt., tad labāk izvēlēties lielāku galdu ar atvilktnēm.

Galds ērtākajā augstumā

Šobrīd pieprasīti ir augstumā regulējami galdi, pie kuriem iespējams gan sēdēt, gan arī, lai pamainītu darba pozu, strādāt stāvot kājās. Sēdošs darbs un garas darba stundas pie datora kļūst par normu, un tas ir viens no mūsdienu augstākajiem veselības riska faktoriem. Regulējams rakstāmgalds ir viens no veidiem, kā minētos riskus samazināt, jo darba pozas maiņa aktivizē ķermeni, ienes tajā jaunu enerģiju. Birojā izvietojot augstumā regulējamus galdus ir iespēja parādīt darbiniekiem, ka uzņēmuma vadībai patiešām rūp viņu veselība un komforts.

Ja telpā ir maz vietas

Ja birojs ir salīdzinoši neliels un galda novietošanai nav daudz vietas, var izvēlēties stūra galdu vai L formas galdu. Vēl viena no šo galdu priekšrocībām ir, ka telpā paliks vairāk brīvas vietas vidū, ko varēs transformēt atbilstoši konkrētā brīža nepieciešamībai.

Tāpat arī darbinieku galdus var likt vienu otram tieši pretī vai kārtot pie biroja sienām, samazinot galdu aizņemto platību. Protams, vienmēr risinājums ir arī izmērā mazāku galdu iegāde.

Rakstāmgalda materiāli un formas

Rakstāmgalds lielākoties tiek pieskaņots konkrētās telpas interjeram. Nopērkami dažādu krāsu un formu galdi, kas iederēsies jebkurā vietā. Koka rakstāmgaldi ir vispieprasītākie – lielākoties tie tiek izgatavoti no viegli kopjama lamināta ar bērza, dižskābarža, ozola apdari. Tradicionālās krāsas ir pelēkā, melnā un baltā. Pie koka galda ir patīkami sēdēt, jo virsma ir šķietami silta un dabīga.

Savukārt no formām tradicionālākie ir taisnstūrveida galdi, kas ļauj efektīvi izmantot telpu, un tie tiek bieži izmantoti birojos un citās darba vietās ar ierobežotu platību. Šo klasisko galdu priekšrocības ietver iespēju izvietot galdus dažādās grupās un viegli nodalīt darbavietas, izmantojot rakstāmgaldu starpsienas.

Papildelementi ērtībai

Foto: AJ Produkti

Galdu iespējams aprīkot arī ar papildelementiem, kas piešķir papildu ērtības, piemēram, starpsienas. Tās nodrošinās skaņas absorbēšanu, samazinot trokšņa līmeni telpā. Turklāt tās ir ērti montējamas pie galda virsmas ar kronšteiniem. Starpsienas var kalpot kā ziņojumu dēlis ikdienas atgādinājumiem, kā arī ļauj norobežot individuālo darba vietu.

Tāpat noderīgs ir rakstāmgalda skapītis un kabeļu paliktnis, kas palīdz turēt lielāku kārtību uz galda. Rakstāmgalds ar plauktiem nodrošinās, ka svarīgākās lietas vienmēr atrodas rokas stiepiena attālumā.

Plašā sortimentā rakstāmgaldi atrodami AJ Produkti piedāvājumā. Ieskaties un atrodi tur savējo!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm