tv3.lv

Plaisas jumtā – lāpīt vai tomēr mainīt jumtu?

Rūpes par sava mājokļa ilgmūžību ir katra saimnieka pienākums. Jumta un tā nesošo konstrukciju stāvoklim ir tieša ietekme uz mājokļa kvalitāti, vizuālo pievilcību un ilgmūžību. No neliela cauruma jumta segumā īsā laikā var izveidoties nopietns bojājums, kuru nenovēršot, kā iespējamās sekas ir ēkas nonākšana avārijas stāvoklī. Tādēļ rūpīgs un tālredzīgs saimnieks regulāri apseko mājokļa jumtu, lai laicīgi konstatētu radušās problēmas.

18. martā 7:31

Pavasarī nokūstot sniegam, bieži atklājas ziemas laikā iegūtie bojājumi – jo jumta segums ir vairāk nolietojies, jo šādas apsekošanas nepieciešamība ir svarīgāka. To noteikti nevajadzētu atlikt uz vēlāku laiku, jo jumta remontam vai tā nomaiņai labvēlīgais laiks pie mums ir īss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kādas pazīmes liecina par jumta bojājumu?

Nepārprotama pazīme, ka jumta segumā radušies nopietni bojājumi, ir ūdens parādīšanās telpās. Tas var būt kā slapjums uz griestiem, notecējumi gar sienām un mitruma plankumi.

Šobrīd aktuālas ir kļuvušas ziemas vētras, kas izpaužas ar spēcīgu vēju un mainīgiem meteoroloģiskajiem apstākļiem, kad jumti apledo, bet pēc tam apsnieg. Ja ēkai nav laba siltumizolācija, ledus no apakšas kūst un izkusušais ledus ūdens atrod vismazāko iespēju ieplūst caur bojāta jumta seguma šķirbām.

Uzkāpjot uz jumta, iespējams konstatēt arī jumta mehāniskus bojājumus. Vienkāršākais piemērs varētu būt dakstiņi vai viļņotās loksnes, kad plaisas ir skaidri saskatāmas. Tas pats var notikt ar bitumena un metāla jumta segumiem. Jumta segums var tikt bojāts, tīrot apledojumu un sniegu, no spēcīga vēja vai seguma nolietošanās dēļ.

Kādām problēmzonām jāpievērš uzmanība vispirms?

Vispirms tie būs visi izvadi – skurstenis, ventilācijas izvads, antenas stienis. Otrkārt, savienojumu vietas, piemēram, jumta loga rāmja saskares zona ar jumta segumu, satekas, pieslēgums pie sienas, izbūves stūris, kore, palodzes daļas un jebkuras citas konstruktīvi sarežģītākas jumta daļas.

Kādi ir iespējamie risinājumi jumta labošanai?

Ja jumtā radies mehānisks bojājums, tad to iespējams strauji likvidēt, salabojot konkrēto vietu  vai arī, nomainot bojāto detaļu. Ar dakstiņa jumtiem šāds process ir samērā vienkāršs – atliek tikai izņemt saplīsušo dakstiņu un nomainīt pret jaunu.

Ja defekts nav liels, tad iespējams dažāda veida jumtus labot un hermetizēt ar dažādām mastikām un lentām, taču jāņem vērā, ka katra jumta seguma veida labošanai paredzētie materiāli un paņēmieni jāpielāgo individuāli. Materiālu klāsts ir plašs, tāpat to pielietojums. Atsevišķos gadījumos bojājumus iespējams novērst bez profesionāļu palīdzības, taču ir situācijas, kad jumta remontu labāk uzticēt profesionālim.

Vēlaties saremontēt jumtu pašrocīgi?  Ieteicams izmantot poliuretāna mastikas. Tās izmanto kombinācijā ar lentām, noklājot bojāto vietu. Poliuretāna mastiku uzklāj ar otu vai rullīti uz bojātajām vietām un nedaudz arī apkārt pa perimetru. Tādā veidā bojājumi tiek novērsti uz ilgāku laiku.

Šī materiāla izturība tiek rēķināta pat uz divdesmit gadiem, kas ir ievērojams laika periods jebkuram jumtam. Tas ir vienkāršākais jumta remonta risinājums. Jumta seguma remontam neiesaka izmantot silikona vai bitumena mastikas, jo tām ir salīdzinoši īss kalpošanas laiks. Liela iespējamība, ka neilgu laiku pēc bojājuma novēršanas, problēmas atkārtosies.

Ja bojājumu skaits uz jumta ir pietiekami liels, un hidroizolācijas ielāpi klāj jau gandrīz visu jumtu, tad ir vērts salīdzināt kārtējā remonta izmaksas ar iespējamu jumta seguma nomaiņu. Savukārt, ja jumta remonta izmaksas ir salīdzinoši nelielas, tad jāveic remontdarbi.

Pieņemot lēmumu par kārtējo jumta remontu vai izlemjot mainīt jumta segumu, piemērotu patēriņa kredītu piedāvā Ferratum.lv. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju, jo ikviens aizdevums ir atbildība!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm