tv3.lv

Pica – viens no top līdzņemšanas ēdieniem

Tikai viens 1% Latvijas iedzīvotāju nav pagaršojuši picu, liecina Tiamo grupas vadītās ”Čili Pizza” un Norstat veiktā aptauja*. Turklāt pica ir viens no top ēdieniem, kas tiek pasūtīts uz mājām vai līdzi ņemšanai, liecina uzņēmuma dati. Kādēļ pica ir labs take-away ēdiens? Un kā visērtāk ēst picu? Lasi un noskaidro – ”Čili Pizza” dalās ar praktiskiem padomiem.

4. februārī 16:47

Pica ir iecienīts ēdiens līdzi ņemšanai, iespējams, tādēļ, ka to var ēst gandrīz visur – lai to baudītu, ne vienmēr nepieciešami galda piederumi, jo viss atkarīgs no kompānijas un vietas, kur picu ēd. Interesanti, ka vairums Latvijas iedzīvotāju (64%) picu ēd ar rokām, savukārt ar nazīti un dakšiņu ēd vien 8%, bet trešdaļa cilvēku (28%) apgalvo, ka viss atkarīgs no situācijas – dažreiz ēd ar rokām, citu reizi ēd ar nazi un dakšiņu, secināts Norstat un Tiamo grupas vadītās Čili Pizza aptaujā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pica ir cenas ziņā demokrātisks ēdiens. Picērijās ”Čili Pizza” gardās 30cm picas pieejamas, sākot no 6.99 eiro, kā arī ir vairāki citi īpašie piedāvājumi. Pasaulē ir tūkstošiem picu veidu, un arī ”Čili Pizza” piedāvā plašu klāstu – vairāk nekā 40 veidu picas: pieejamas gan veģetārās, gan ar gaļu, gan ar jūras veltēm, pīrāgi jeb calzone un pat ”Mac & Cheese” sātīgās picas.

Noderīgi padomi, kā ēst picu

  • Ēd, kamēr silta. Izmanto nazi un dakšiņu, lai atdalītu picas šķēles citu no citas. Picu var ēst arī atdzisušu, tomēr tā vislabāk garšo silta.
  • Izvēlies – griezīsi vai turēsi rokās. Picas trīsstūri vari a) sagriezt sīkākos gabaliņos ar nazi un dakšiņu vai b) ēst veselu, turot picas maliņu ar abām rokām, vai c) ēst, salokot maliņas stūrus kopā, vai d) vidusdaļu atlokot līdz picas malai; e) turot picas šķēli uz salvetes.
  • Nebaidies mainīt taktiku. Ja pica ir bagāta ar dažādām sastāvdaļām, vispirms ar nazi un dakšiņu vari apēst lielāko daļu sastāvdaļu jeb to, kas varētu novelties no picas. Pēc tam picu vari salocīt un ēst ar rokām.
  • Nekautrējies izmantot salvetes. Ēdot vai nu ar galda piederumiem vai rokām, lieto salveti, kad vien ir tāda nepieciešamība. Salvetes it īpaši noderīgas, ēdot treknākas un sulīgākas picas, piemēram, piecu sieru picu vai picu ar gaļas asortiem, bekonu vai salami.
  • Vaicā padomu citiem. Ja šaubies, kā ēst picu picērijā vai restorānā, vaicā padomu viesmīlim.
  • Apēd maliņas. Maliņas var ēst kā uzkodu bez piedevām vai iemērcēt tomātu mērcē vai bazilika pesto.
  • Ņem līdzi. Ja ieturi maltīti picērijā vai restorānā un jūti, ka netiksi galā ar picu, nekautrējies vaicāt viesmīlim kastīti, lai paņemtu neapēsto šķēli līdzi. Pica ir ēdiens, ko var ēst arī atdzisušu.

Nāc uz jauno Čili Pizza picēriju Valdeķu ielā

Pērnā gada izskaņā ”Tiamo grupa”, viens no lielākajiem ēdināšanas uzņēmumiem Latvijā, atvērusi jaunu ”Čili Pizza” Ziepniekkalnā, Rīgā. Nesen atklātā picērija atrodas pieejamā vietā, Valdeķu ielā 39, kur iespējams atbraukt ar sabiedrisko transportu vai ērti noparkoties stāvlaukumā, iepretim veikalam ”Lidl”.

Foto: Kaspars Dobrovolskis

Mājīgā atmosfērā pieejams plašs picu klāsts un iecienīti ēdieni no Latvijas un citu valstu virtuvēm – uzkodas, salāti, zupas, siltie ēdieni, deserti, kā arī dažādi dzērieni un kokteiļi. Katru darba dienu ir brokastis no plkst. 10.00 līdz 12.00, savukārt sestdienās un svētdienās picērija bagātīgajās brokastīs gaidīs līdz pat plkst. 14.00.

Valdeķu ielas picērijā it īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem. Jaunajā vietā atrodams bērnu stūrītis ar interaktīvām nodarbēm, kā arī pieejama bērnu ēdienkarte.

Foto: KASPARS DOBROVOLSKIS

Valdeķu ielas ”Čili Pizza” piedāvā arī ēdienu līdzņemšanai. Visērtāk pasūtīt ēdienu līdzņemšanai var veikt mobilajā lietotnē TiamoFood vai mājaslapā www.tiamofood.lv. Tāpat ar picēriju var sazināties, zvanot +371 26330778.

Par ”Čili Pizza”

”Čili Pizza” ir picēriju zīmols Latvijā un Lietuvā. Pirmā picērija Latvijā tika atvērta 2001. gada decembrī Liepājā, bet patlaban ”Tiamo grupas” vadībā Latvijā darbojas 17 ”Čili Pizza” picērijas Liepājā, Jelgavā, Ogrē, Valmierā, Daugavpilī un Rīgā. Vairāk informācijas: www.cilipizza.lv.

Jaunumiem var sekot līdzi Instagram vai Facebook 

*Par pētījumu

Čili Pizza un Norstat aptauja veikta 2021. gada septembrī, aptaujājot 1002 cilvēkus vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm