tv3.lv

Par ko ir vērts padomāt, gatavojoties biznesa/darba portretu fotosesijai?

Pārliecinošai fotogrāfijai, kas atbilstoši reprezentē uzņēmumu vai savas jomas profesionāli, ir svarīga loma mūsdienu darba tirgū. Gatavojoties fotosesijai būs noderīgi rast atbildes uz sekojošiem jautājumiem.

2021. gada 24. martā 11:25

Fotosesijas savlaicīga ieplānošana

Mūsdienās, kad cenšamies visu paspēt pēc iespējas ātrāk, bieži vien daudz ko atstājam uz pēdējo brīdi. Taču liela nozīme perfekta rezultāta sasniegšanai ir tieši laicīgi un rūpīgi plānotai fotosesijai. Pirms fotosesijas fotogrāfs uzdos jautājumus, kas palīdzēs fotogrāfam izprast virzienu, kurā darbojoties efektīvāk realizētu klienta ieceres. Ļoti ieteicams veltīt laiku šo jautājumu atbildēšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fotogrāfijas izmantošanas mērķa apzināšanās

Kur plānojat izmantot fotogrāfijas? Mājaslapai, sociālajiem tīkliem, CV, bukletiem, baneriem, žurnāliem?

Padomājiet, vai aktuālāki būs tuvplāni vai arī fotogrāfijas pilnā augumā. Kāds kadrējums būtu piemērotāks? Piemēram, horizontāls kadrējums labi sader ar fotografēšanu interjeros. Savukārt vertikāls kadrējums ir vairāk raksturīgs portretiem ar foto foniem, lai fotogrāfijā neietvertu tukšu informāciju un maksimāli izceltu modeli. Protams, fotogrāfs pats izvēlas kadrējumu, ja tas nav izrunāts, tomēr varat izmantot iespēju to ietekmēt.

Fotosesijas vides izvēle

Fotogrāfijas videi ir būtiska nozīme idejas pasniegšanā. Ir vērts veltīt laiku piemērotākās vides izvēlei. Fotosesija var noritēt gan fotostudijā, gan ārā, kā arī darba telpās vai pat mājās.

 • Fotostudijā pie foto fona vai fotostudijas interjerā.
  Fotostudija saistās ar drošības izjūtu un stabilitāti. Viss ir paredzams un kontrolējams līdz smalkākajām niansēm.
  Fona krāsa darbojas saskaņā ar jūsu izvēlētā apģērba krāsu, tādēļ tas viss iepriekš būtu jāpārrunā ar fotogrāfu vai stilistu. Ja fons nešķiet tik svarīgs, piemērots būs vienkrāsains fotostudijas fons.
  Ja ir vēlēšanās pielāgot situāciju un iejusties tajā, fotografēšanās interjerā būs labs variants. Izvēloties fotografēties īpašā fotostudijas interjerā, tam vajadzētu harmonizēt ar jūsu tēlu un palīdzēt atspoguļot jūsu nodarbošanos. Ja jums vizuāli iepatīkas kāds fotogrāfa piedāvātais interjers, bet tomēr nespējat sevi tajā iztēloties, tas noteikti nebūs īstais. Nekautrējieties uzdot fotogrāfam papildus jautājumus un atteikties no interjera piedāvājuma, kas sākotnēji šķitis pievilcīgs. Galvenais to nedarīt pēdējā brīdī jau fotosesijas dienā.
 • Ārā. Pilsētas vide vai brīvā dabā. Šis variants noteikti saistās ar neierobežotām iespējām fona un atmosfēras ziņā, tomēr būtu jāatceras par risku saistībā ar neparedzamo. Šī vide tipiski neveido arī svarīgas asociācijas ar formālu darba atmosfēru. Svarīgs kļūst diennakts laiks un laika apstākļi. Jūs negribēsiet fotosesijai izbrīvētajā dienā savā jaunajā apģērbā tikko pēc friziera apmeklējuma attapties lietū vai spēcīgā vējā. Negribēsiet arī saules zenīta laikā cīnīties ar spilgto gaismu un uzmanīties no sažmiegtām acīm. Protams, prasmīgs fotogrāfs atradīs saules nepārdedzinātu vietu un padomās par neglaimojošu ēnu piegaismošanu ar līdzpaņemto ekipējumu. Šajā gadījumā būtu ieteicams jau laicīgi atrastu konkrētu fotosesijas vietu ar atbilstošu fonu un apzināties iespējamos faktorus. Izstāstiet fotogrāfam savas vēlmes un palūdziet sev vēlamo vietu piemeklēt.
 • Uzņēmuma telpās. Labs variants, lai atspoguļotu uzņēmuma darba vidi un dabiski iekļautos darbam atbilstošā interjerā. Šajā gadījumā būtu ieteicams laicīgi uzaicināt fotogrāfu apskatīt telpas, lai izprastu dabīgā apgaismojuma un kadrējumu iespējas, kā arī piemeklētu atbilstošus tehniskos risinājumus.
 • Mājās. Ar šo vidi nekas nevar sacensties psiholoģiskā komforta ziņā. Ja piedevām vēl darbs notiek no mājām, vide ir lieliski piemērota reprezentējošai fotosesijai. Arī šajā gadījumā būtu ieteicams uzaicināt fotogrāfu apskatīt telpas vēl pirms fotosesijas, lai saprastu, ar kādām iespējām var rēķināties. Svarīgi, lai fotogrāfiju fonā neatrastos lieki objekti, kas prasīs papildus darbu pēcapstrādes procesā.

Foto: Elvenphoto

Vizuālais tēls

Tēlam ir būtiska loma sevis pasniegšanā, tomēr svarīgi būtu nepārspīlēt ar tēla veidošanu. Ja jūsu profesija nepieprasa, piemēram, klasisko stilu, nav vērts sevi lauzt un ietērpties neērtās drēbēs. Visticamāk fotogrāfijas jums nepatiks, jo nespēsiet sevi atpazīt un sasaistīt šo svešo tēlu ar savu personību un nodarbošanos. Vēlamā iespaida atstāšana un samocīta izlikšanās par citu personu ir divas dažādas lietas. Lai izprastu kā ģērbties uz fotosesiju, plānošanas procesā atbildiet uz šiem jautājumiem.

 • Būs nepieciešams stilista pakalpojums un kopīgs veikala apmeklējums, vai arī izmantosiet sava skapja iespējas?
  Ja izlemsiet par labu savam skapim, kritiski novērtējiet savas iespējas, jo jūs negribēsiet vēlāk konstatēt, ka vienīgas, kas nepatīk fotogrāfijās, ir morāli novecojušais vai profesiju vāji reprezentējošais apģērbs.
 • Būs nepieciešams grimētājs un/vai frizieris?
  Arī ja neapmeklēsiet frizieri, noteikti vismaz izmazgājiet matus. Fotogrāfijās nemazgāti mati ir labi pamanāmi. Ja ir paredzēti tuvplāni, tad jo sevišķi parūpējieties arī par sejas ādu.
 • Būtu svarīgi saprast, cik apģērbu komplektus var paspēt nomainīt, bez liekas steigas iekļaujoties norunātajā fotosesijas laikā. Ja fotosesija notiks fotostudijā, labāk tomēr būtu ierasties ikdienas apģērbā un tur pārģērbties, lai izvairītos no traipiem un auduma saburzīšanās. Vismaz dienu pirms fotosesijas paskatieties, vai ir nepieciešama apģērba gludināšana. Atcerieties, ka kvalitatīvā fotogrāfijā pie noteiktiem iestatījumiem šādas nianses ir labi redzamas. Fotogrāfs fotogrāfiju pēcapstrādē var piedāvāt iespēju “gludināt” audumus, taču tas nav standarta pakalpojums un var lieki sadārdzināt pakalpojumu. Daudz ērtāk būs par to padomāt jau iepriekš.

Fotogrāfiju skaits

Apdomājiet, cik fotogrāfijas jums būs nepieciešamas. Atcerieties, ka procesa laikā top visai daudz fotogrāfijas, tomēr šāda kvantitāte gandrīz nekad nebūs noderīga. Vairāk ne vienmēr ir labāk. Lai arī cenu veido galvenokārt fotosesijas process, tā būs atkarīga arī no fotogrāfiju skaita. Fotosesija ir process, kurā fotogrāfs kopā ar klientu nonāk līdz veiksmīgām fotogrāfijām. Daļa no tā ir vizuāls komunikācijas treniņš cilvēkiem, kuri nekad nav fotografējušies vai dara to nelabprāt. Šī treniņa fotogrāfijas nebūs interesantas apskatei, tāpēc veiksmīgākās fotogrāfijas atlasīs fotogrāfs, lai izvairītos no pārāk līdzīgu fotogrāfiju nodošanas klientam.

Foto: Elvenphoto

Emocionāla sagatavošanās

Rezultātu ietekmē arī stresa līmenis un fotogēniskā pašapziņa. Tas, vai klientam izdosies atbrīvoties, ir atkarīgs arī no fotogrāfa, tādēļ sevišķi svarīga kļūst komunikācija. Dialogs, protams, novērš uzmanību no stresa, tomēr nevajadzētu ar to aizrauties visas fotosesijas laikā. Pretējā gadījumā vairums bilžu labāko fotogrāfiju atlasei nederēs.
Prāta automātika nereti liek domāt, ka fotogrāfs jūs vērtē un kritizē, bet patiesībā fotogrāfa uzmanības fokusā atrodas ļoti daudz būtisku lietu. Profesionāls fotogrāfs ir iecietīgs, izprotošs un cenšas iedrošināt.
Nereti cilvēki ir ievērojuši savu fotogēniskāko sejas pusi un citas nianses. Ja jums ir pretenzijas pret kādu no sava izskata niansēm, būtu vēlams par to pastāstīt fotogrāfam, jo no tā būs atkarīgi pozēšanas ieteikumi, fotografēšanas leņķis un gaismas iestatījumi.
Laicīgi ieplānojiet papildus laiku fotografēšanās procesam un pierašanai pie apstākļiem, ja jūtat, ka tas varētu veicināt psiholoģisku komfortu.

Par Elvenphoto biznesa un darba portretu fotosesiju lasiet šeit.

Gaidīsim jūs uz fotosesiju!

Foto: Elvenphoto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm