tv3.lv

Padomi, kā regulāri uzturēt auto riepas tehniskā kārtībā

Kvalitatīvas riepas ir viena no auto galvenajām nepieciešamībām, jo tās tiešā mērā atbildīgas par pasažieru drošību. Diemžēl labas auto riepas nav lēts prieks, tādēļ diez vai Jūs vēlaties iegādāties riepas un pēc neilgas to lietošanas saprast, ka atkal pienācis laiks tās mainīt.

2020. gada 20. jūlijā 21:34

Labākais un vienkāršākais veids, kā nodrošināt auto riepām pēc iespējas lielāku nobraukumu un augstāku veiktspēju, ir veikt regulāras riepu pārbaudes un apkopes. Lūk, daži mūsu padomi, kā regulāri uzturēt auto riepas tehniskā kārtībā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārbaudiet riepu spiedienu

Pārbaudiet riepu spiedienu ik pēc 2 –3 nedēļām! Turklāt ņemiet vērā, ka svarīgi pārbaudīt riepu spiedienu tieši tad, kad riepas ir aukstas, jo tā iespējams noskaidrot pēc iespējas precīzāku spiediena rādītāju. Kad auto ir kustībā, riepas sasilst un to spiediens palielinās, radot augstāku spiedienu, nekā tas ir patiesībā.

Ja tomēr pārbaudāt riepas, kamēr tās ir “karstas”, pievienojiet ieteicamajam riepu spiedienam papildu 0,2 bar.

Sekojiet līdzi protektora dziļumam

Ar laiku auto riepas nodilst, līdz ar to nodilst arī riepu protektori. Jo mitrāks laiks, jo riepām lielāka slodze un sliktāka auto bremzēšanas veiktspēja, jo ātrāk nodils riepu protektori.

Atcerieties – ziemas riepas minimālais protektora dziļums ir 4 mm, savukārt vasaras riepas minimālais protektora dziļums ir 1,6 mm (iegādāties var https://220.lv/lv/auto-preces/riepas/vasaras-riepas). Tomēr rēķinieties ar to, ja protektora dziļums auto riepām ir mazāks par 3mm, auto veiktspēja ir apdraudēta, tādēļ ir svarīgi nomainīt savas riepas, pirms tās sasniedz noteikto minimumu.

Veiciet patstāvīgu apskati

Regulāri pārbaudiet, vai auto riepas nav ieplaisājušas, nobrāztas vai tajās nav iesprūduši svešķermeņi, kā naglas u.c. asi priekšmeti. Pat mazākā plaisa, kas izskatās virspusēja, patiesībā var būt radīt straujas gaisa noplūdes. Periodiski pārbaudot riepu spiedienu, pārbaudiet, vai nav bojāti riepu sāni un protektori.

Neapdraudiet savu un citu pasažieru drošību – ja Jums rodas aizdomas, ka kāda riepa ir pārdurta, nekavējoties apmeklējiet tuvāko servisu, lai bojājums tiktu novērtēts un nepieciešamības gadījumā arī novērsts.

Pārbaudiet rezerves riepu

Neaizmirstiet ik pa laikam pārbaudīt arī, vai rezerves riepa nav saplaisājusi un/vai nodilusi vecuma dēļ. Rezerves riepa visbiežāk tiek glabāta automašīnas bagāžnieka nodalījumā vai tiek novietota neredzamā vietā ārpus auto. Neatkarīgi no tā, kāda ir Jūsu auto rezerves riepa, tai vienmēr būtu jābūt tikpat labā tehniskā kārtībā kā darba riepām.

Rezerves riepa ir jānomaina vismaz reizi 5 gados. Kritiskās situācijās tas var būt vienīgais risinājums – riepas var iegādāties interneta veikalā 220.lv, tādēļ ienāciet, apskatiet piedāvājumu un jau tūlīt pat parūpējieties par neparedzamām situācijām!

Apsekojiet riepu uzlikas un ventiļus

Ja secināt, ka pazudusi kāda auto riepu ventiļu uzlika, ir svarīgi to nomainīt, lai riepu ventilī neuzkrātos ūdens un netīrumi. Dažkārt, pārbaudot auto riepu spiedienu vai regulāri pārvietojoties, riepu ventiļu uzlikas maina savas pozīcijas un mēdz arī nokrist. Tās ir lētas, tomēr tās var izglābt Jūsu auto no pamatīgiem bojājumiem.

Veiciet riepu balansēšanu

Regulāra riepu balansēšana uzlabos auto veiktspēju nelabvēlīgos laikapstākļos un garantēs pasažieru drošību.  Kad riepas atrodas balansā, riepu saskare ar ceļu ir vienmērīga un auto ir stabils. Visbiežāk sastopamākā iezīme, pēc kuras iespējams nojaust, ka riepas neatrodas balansā – palielinātas vibrācijas, ko jūtat, pieskaroties stūrei.

Regulējiet riepu savirzi

Lai nodrošinātu vienmērīgu riepu nodilumu un pagarinātu to ekspluatācijas laiku, ik pa laikam jāregulē riepu savirze. Precīza riepu savirze nodrošina, ka visas riepas ir proporcionālas auto viduslīnijai, tādējādi auto stūre būs taisna, un braukšanas laikā tā “nevilks” autovadītāju uz vienu vai otru pusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atcerieties, ka riepu savirze jāregulē ik reizi, kad tiek veikts kāds nopietnāks auto remonts!

Saskaņojiet riepas

Veicot riepu nomaiņu, jāpārliecinās, ka riepas tiek saskaņotas, īpaši, ja iegādājaties riepas internetā. Uzmanība jāpievērš tieši riepu protektoriem – vai tiem ir vienāda ass.  Jāņem vērā, ka pat viens un tas pats ražotājs mūsdienās piedāvā daudz un dažādas riepas, un jauktu zīmolu un protektoru riepas, kas novietotas uz vienas ass, var radīt nopietnus drošības draudus.

Katrai riepai ir sava specifika – lai Jūs vienmēr būtu drošībā, ieteicams auto aprīkot ar riepām no viena komplekta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm