Noslēpumainā saslimšana psoriāze – kas īsti tas ir?

Saslimšana, ko tautas valodā sauc par zvīņēdi – skar apmēram 1 – 3% no visas cilvēku populācijas, nešķirojot ne vecumu, ne izcelsmes vietu, ne klimatisko joslu. Tā piemeklē tiklab zīdaiņus kā bērnus, jauniešus, pieaugušos un seniorus visā pasaulē. Kas īsti ir psoriāze, kā tā izpaužas un vai tiešām to var saukt par ādas slimību – par to lasiet šī raksta turpinājumā!

22. novembrī 14:49

Cik daudz mūsdienās zināms par to, kas ir psoriāze

Psoriāze (latīņu psoriasis vulgaris) ir autoimūna saslimšana, kas izpaužas kā zvīņaini izsitumi uz ādas. Neskatoties uz medicīnas attīstību joprojām nav skaidrības par to, tieši kas un kādā veidā izraisa šo saslimšanu. Zināms vien tas, ka ģenētikai, vielmaiņai un imūnsistēmai ir liela nozīmē tās attīstībā. Pasaules psoriāzes asociācijas* mājaslapā informācija pauž, ka biežāk pirmās izpausmes parādās vecumā no 15 – 35 gadiem. Vēl viena lieta, ko zinātnieki var droši apgalvot – šī saslimšana nav lipīga un nevar pārceļot no cilvēka uz cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Psoriāzes veidi un tos raksturojošās īpašības

Ir dažādi psoriāzes veidi, daudziem no tiem ir līdzīgi izpausmes veidi – izsitumi, zvīņošanās, sausa, plaisājoša āda, ādas apsārtums, nieze. Pie izplatītākajiem šīs slimības veidiem pieder:

·   perēkļveida psoriāze, tā ir visizplatītākā no visiem veidiem. Tai raksturīgs sārtas, sabiezējis ādas fragments, kurā veidojas baltas āda plēksnītes;

·   ķermeņa kroku jeb inversā psoriāze izpaužas cirkšņos, zem krūtīm, padusēs – vietās, kur ir pastiprināta svīšana un berze. Šim psoriāzes veidam ādas plēksnītes nav raksturīgas;

·    eritrodermiskā psoriāze izpaužas visā ķermenī kā lobīšanās lielos ādas fragmentos lielu ādas plēkšņu veidā, var atgādināt apdegumu;

·    pilienveida psoriāze ieguvusi šādu nosaukumu tāpēc, ka uz ādas izskatās kā ūdens pilieni.

Pastāv arī citi psoriāžu veidi, tāpēc aizdomu gadījumā pēc palīdzības ir jāvēršas pie ārsta, lai atrastu kāds līdzeklis, smēre psoriāzei vai cits ārstēšanas veids konkrētajā gadījumā sniegs vislabāko rezultātu.

Vai psoriāzi var ārstēt ar tautas līdzekļiem

Neskatoties uz to, ka tautas līdzekļu efektivitāte nav zinātniski pierādīta, psoriāzes ārstēšana ar tautas līdzekļiem joprojām ir visai populāra. Saskaņā ar pausto Healthline.com, ir atsauksmes no cilvēkiem, ka zivju eļļa, naktssveces eļļa un citi tautas līdzekļi var palīdzēt atvieglot psoriāzes simptomus, tomēr efektīvai ārstēšanai noteikti jākonsultējas ar ārstu. Jaunumi psoriāzes ārstēšanā, medicīnas atklājumos un pētījumos notiek ik dienu, arvien biežāk medicīna rod līdzekļus kā samazināt un attālināt psoriāzes uzliesmojumu epizodes, tāpēc regulāra eksperta konsultācija šajā jautājumā ir ļoti vēlama!

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

FOTO: Foto: Polina_Tankilevitch/pexels.com

Izdevīgi un ērti – psoriāzes līdzekļi InternetAptieka.lv

Ja skārusi psoriāze, regulāra ārstēšana un ādas kopšana kļūst par ikdienas sastāvdaļu, tāpēc līdzekļu cenai un ātrai piegādei ir ļoti liela nozīme. InternetAptieka.lv ārstniecības un kosmētikas līdzekļus var iegādāties par draudzīgām cenām, turklāt tiek nodrošināta ātra bezmaksas piegāde visā Latvijā, neatkarīgi no pasūtījuma vērtības. Ja nepieciešama farmaceita konsultācija piemērotākā līdzekļa atrašanai, šajā e-aptiekā iespējams konsultēties ar atsaucīgiem farmaceitiem:

·       klātienē – Rīgā Dzelzavas ielā 120M vai Pulkveža Brieža ielā 8;

·       attālināti – online čatā, telefoniski, Whatsapp.

Atcerieties, ka katrā situācijā var būt cits līdzeklis vai krēms psoriāzei, kas efektīvāk novērš simptomus vai atvieglo psoriāzes epizožu uzliesmojumus, tāpēc katram jāatrod savs individuālais ceļš cīņā ar to, protams, konsultējoties ar speciālistiem. Ienāciet InternetAptieka.lv, atrodiet visu nepieciešamo un esiet veseli!

Rakstā izmantota informācija no International Federation of Psoriasis Associations mājaslapas un Heatlhline.com.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm