tv3.lv

Mazlietota auto iegāde – priekšrocības un trūkumi

Auto ir nopietns pirkums, kas rūpīgi jāizvērtē – marka, modelis, krāsa, nobraukums, komplektācija, jauns vai lietots. Viedokļi par to, vai izvēlēties jaunu vai lietotu auto, mēdz pamatīgi atšķirties, jo katram ir citādi uzskati un pieredze. Gan jauniem, gan lietotiem auto ir savas priekšrocības un diemžēl arī trūkumi, tādēļ atliek vien izlemt, kuras no priekšrocībām ir prioritāte. Statistikas dati liecina, ka lielākā daļa cilvēku tomēr dod priekšroku lietotiem auto, šajā rakstā esam apkopojuši mazlietotu auto priekšrocības un trūkumus!

29. jūnijā 7:04

Priekšrocības

 •      Draudzīga cena

Auto cena galvenokārt atkarīga no komplektācijas, tomēr mazlietota auto cena vairumā gadījumu ir daudz draudzīgāka nekā jauna auto cena. Par vienu un to pašu cenu iespējams iegādāties mazlietotu auto ar daudz labāku komplektāciju nekā jaunam auto. Turklāt, piemēram, ja mazlietotam auto esat atvēlējis līdz 10 000, arī izvēles iespējas būs plašākas nekā tad, ja Jūs vēlētos iegādāties jaunu auto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 •       Zemākas uzturēšanas izmaksas

Ņemot vērā, ka mazlietota auto detaļas ir lētākas, arī mazlietota auto uzturēšanas izmaksas ir zemākas. Tāpat mazlietota auto detaļas ir viegli pieejamas. Protams, uzturēšanas izmaksas atkarīgas no mazlietota auto tehniskā stāvokļa un autovadītāja paradumiem, tādēļ atsevišķos gadījumos situācija var būt tieši pretēja un auto vairāk laika pavada servisā nekā satiksmē.

 •       Zemākas apdrošināšanas izmaksas

Apdrošināšanas polises cena atkarīga no vairākiem faktoriem, t.sk. auto iespējamās remonta izmaksas un vecums, līdz ar to mazlietotiem auto apdrošināšanas polises cena ir zemāka. Turklāt atšķirībā no jauniem auto, ja mazlietots auto tiek iegādāts ar aizdevuma palīdzību, tam nav obligāti nepieciešama KASKO apdrošināšanas polise.

 •        Vērtība tiek zaudēta lēnāk

Mazlietots auto savu vērtību zaudē daudz lēnāk – tiek uzskatīts, ka jaunu auto vērtība samazinās par 20% jau uzreiz, kā tas izbrauc no salona, savukārt par 40% apmēram pēc trīs gadiem. Ja pēc kāda laika izvēlēsieties savu mazlietoto auto pārdot, ja būsiet par to rūpējies, iespējams, varēsiet pārdot to par tādu pašu cenu kā iegādājāties.

 •        Vairāk informācijas

Iegādājoties mazlietotu auto, varat būt drošs, ka vajadzības gadījumā spēsiet atrast par to kaudzi informācijas – gan interneta resursos, gan no profesionāļiem. Tāpat vajadzības gadījumā varēsiet noskaidrot arī citu īpašnieku pieredzes stāstus. Informācijas pieejamība ir milzīga priekšrocība tad, ja auto radušās kādas problēmas, savukārt jauniem auto var būt situācija, kad rodas problēma, ar kuru neviens nekad nav saskāries.

 •    Iespēja vienoties

Mazlietota auto iegāde ir izdevīgāka arī no aspekta, ka iegādes procesā iespējams vienoties ar pārdevēju – gan par zemāku cenu, gan par izmaksu, piemēram, auto īpašnieka maiņas segšanu. Lai arī varētu šķist, ka šīs izmaksas ir zemas, kopumā tas palīdz auto iegādi padarīt ievērojami izdevīgāku. Protams, viss atkarīgs no savstarpējās komunikācijas.

Trūkumi

 •        Garantijas neesamība

Ja iegādājaties mazlietotu auto no oficiāla tirgotāja jeb tā dēvētā auto plača, pārdevējs pret atsevišķu samaksu var piedāvāt garantiju ar ierobežotu segumu, tomēr vairumā gadījumu jārēķinās, ka mazlietotam auto nebūs garantijas. Garantija ir kā sava veida drošības spilvens, līdz ar to tās neesamība atsevišķos gadījumos var sagādāt pamatīgas galvassāpes un tēriņus.

 •       Nolietojums

Lai arī atsevišķos gadījumos var paveikties un iegūt mazlietotu auto patiesi lieliskā tehniskā un vizuālā stāvoklī, kopumā mazlietots auto ir mazāk uzticams nekā jauns auto. Jo vecāks auto, jo vairāk finansiālu ieguldījumu tas var prasīt.

 •        Modernu funkciju trūkums

Pašsaprotami, ka jauniem auto ir daudz modernākas funkcijas nekā mazlietotiem auto, sākot ar adaptīvām mūzikas sistēmām un beidzot ar masāžas krēsliem. Tomēr nereti cilvēki iegādājas jaunu auto ar neskaitāmām modernām funkcijām, pamatīgi pārmaksājot, taču šīs funkcijas tiek lietotas ļoti reti vai nemaz.

 •       Drošības funkciju trūkums

Jauniem auto ir arī vairāk drošības funkciju nekā mazlietotiem auto, sākot ar adaptīvo kruīza kontroli un beidzot ar joslu saglabāšanas palīgsistēmu. Tomēr tas nenozīmē, ka mazlietots auto ir mazāk drošs nekā jauns auto – interneta resursos pieejami dažādu auto modeļu drošības testi, kur panākumus uzrāda arī salīdzinoši veci auto.

 •        Nav zināma auto vēsture

Ļoti svarīgs posms ir auto pārbaude pirms iegādes, un, lai arī mūsdienās pieejami dažādi rīki auto vēstures pārbaudei, auto iegāde no privātpersonas mēdz būt diezgan riskanta, jo mēs nekad nevaram zināt, kā pret to izturējies tā iepriekšējais īpašnieks. Diemžēl mūsdienās bieži sastopamas situācijas, kad mazlietota auto pārdevējs cenšas noslēpt auto vēsturi, piemēram, sagrozot odometra rādījumus, lai tiktu uzrādīts mazāks nobraukums. Pat ja iepriekšējais īpašnieks neko necenšas noslēpt un pret auto izturējies saudzīgi, mazlietotam auto pirmās apkopes un remonti būs jāveic ātrāk, nekā tas būtu jādara jaunam auto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 •        Ierobežotas izvēles

Iegādājoties jaunu auto, pastāv daudz un dažādas izvēles iespējas – mūsdienās iespējams izvēlēties gan individuālu komplektāciju, gan auto vizuālo izskatu. Savukārt, iegādājoties mazlietotu auto, nākas samierināties ar to, kas tiek piedāvāts. Pat tad, ja pirms mazlietota auto iegādes tiek veikta pamatīga izpēte, nevarat būt 100% drošs, ka patiesi atradīsiet tieši tādu auto, kādu vēlaties.

Piemērotākā un labākā auto izvēle var būt īsts izaicinājums un tas, vai izvēlēties jaunu vai lietotu auto, galvenokārt atkarīgs no Jūsu finansiālajām iespējām un vajadzībām. Esat noskatījis lielisku auto, taču pašreiz tam trūkst finanses? Iespējams, var noderēt tāda iespēja kā auto kredīts Ferratum.lv mājaslapā, tomēr atcerieties, ka ikviens kredīts ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt! Lai labi ripo!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm