tv3.lv

"Lielais Kristaps" balvas; nominācijā par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu favorītos izvirzās "Ar putām uz lūpām"

Līdz 13. novembrim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums – Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”. Skatītājiem tiks prezentēta jaunākā Latviešu filmu izlase un iespēja klātienē vērot Lielā Kristapa balvai nominētās filmas, jauno filmu pirmizrādes, studentu radītās īsfilmas, kā arī bērnu filmas.

2018. gada 9. novembrī 13:01

Šogad “Lielais Kristaps” skatēs būs vērojams bagātīgs filmu klāsts un sīva konkurence par balvām. Jau 8. novembrī pirmizrādi piedzīvos ilgi gaidītā, režisora Ginta Grūbes dokumentālā filma “Lustrum”, kas veidota sadarbībā ar scenārija līdzautori Sanitu Jembergu un vēsta par čekas metodēm un VDK aģentiem Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielā Kristapa kulminācija – festivāla noslēgums un apbalvošanas ceremonija – notiks pirmdien, 12. novembrī, kino “Splendid Palace”. Visas šā gada “Lielais Kristaps” balvai nominētās filmas ir izpelnījušies labas atsauksmes ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiskos konkursos un festivālos.

Lai gan katra filma ir unikāla, “Betsafe” bukmeikeri uzskata, ka labākajai pilnmetrāžas spēlfilmai vajadzētu būt pietiekami dramatiskai, kas liek man domāt, ka, Annas Vidulejas filma “Homo Novus” un Oskara Rupenheita filma “Kriminālās Ekselences Fonds” tās nebūs. Bukmeikeri atzinīgi vērtē “Kriminālās Ekselences Fonds” popularitāti sabiedrībā, taču iespējas, ka šajā nominācijā filmai tiks pasniegta balva tiek vērtētas kā ļoti zemas – 6%.

Savukārt iespējamība, ka par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu un balvu “Lielais Kristaps” saņems Dāvja Sīmaņa filma “Tēvs Nakts” bukmeikeri novērtējuši ar 25% varbūtību. Lielākās izredzes šajā nominācijā ir Jāņa Norda filmai “Ar putām uz lūpām”, kuras iespējas saņemt balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma novērtētas ar 33% varbūtību. 2014.gadā “Lielais Kristaps” balvu kā labākā pilnmetrāžas filma ieguva Norda režisētā filma “Mammu, es tevi mīlu.”

Bukmeikeri uzskata, ka emociju karuselis un sūrā apkārtējā vide Norda darbā “Ar putām uz lūpām” kā arī Daudziņa reālistiskais tēlojums būs saistošs gan latviešu, gan starptautiskajai žūrijai. Tāpat par vien no favorītēm tiek uzskatīta filma “Tēva nakts”. Lai gan daudzu cilvēku vērtējumā šis mākslas darbs vērtējams kā diezgan fragmentārs, taču vēsture, karš un holokausts no modes nav izgājuši līdz pat šai dienai.

Nevajadzētu arī pilnībā aizmirst par moderno eposu “Nameja Gredzens”, lai gan filma nominēta vēl tikai divās kategorijās – labākais otrā plāna aktieris un labākais kostīmu mākslinieks. Vēstures elpu dos arī Belševicas “Bille”, kuru, augsti varētu novērtēt latviešu žūrija. Jāpiemin, ka šoreiz, lielā mērā saistībā ar simtgadi, ir netipiski daudz nominācijas, kas padara bukmeikeru izvēli krietni grūtāku kā iepriekšējos gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm