tv3.lv

LEGO – spēle visām paaudzēm

Ja Jums lūgtu nosaukt rotaļlietu ražotāju, kuru pazīst ikviens pieaugušais un bērns, tad gandrīz droši varētu teikt, ka LEGO tiktu nosaukts kā viens no pirmajiem.  Ar LEGO ir uzaugušas jau vairākas paaudzes, un šis vārds nav svešs nevienam. Kur slēpjas šo, ir kā vienkāršo klucīšu noslēpums, kas aizrauj visu vecuma lietotājus visā pasaulē?

2021. gada 19. oktobrī 8:15

Visticamāk, ka dāņu galdnieks Ole Kirks Kristiansens 1934. gadā, nosaucot savu koka rotaļlietu ražošanas uzņēmumu par LEGO, pat nenojauta, ka ir licis pamatus bērnu attīstošu rotaļlietu ražošanai, kas ar gadiem iegūs milzīgu pircēju atzinību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zīmīgi, ka plastmasas rotaļlietas sāka ražot tikai 1947. gadā.  1949. gadā uzņēmums uzsāka mūsdienās tik populāro LEGO klucīšu ražošanu. Ne velti LEGO konstruktors joprojām ir populārākā  bērnu attīstošā spēle, kas piemērota dažādu vecuma bērnu izaugsmei un attīstībai. Vai zinājāt, ka:

  • No sešiem 2×4 LEGO klucīšiem iespējams izveidot  915 miljonu dažādu kombināciju
  • LEGO sniedz iespēju veidot konstrukcijas no vairāk nekā 3700 dažāda izmēra un dizaina elementiem ( ieskaitot LEGO klucīšus un citus oriģinālos elementus)
  • LEGO konstruktors pārsteidz ar krāsu daudzveidību,  izmantojot savu konstruktīvo elementu ražošanā vairāk nekā 60 dažādu krāsu toņu
  • LEGO klucīši, kas ražoti, piemēram, 1956. gadā ir savietojami ar šodien ražotajiem

Ja mūsu bērns aktīvi kustas, rotaļājas, radoši darbojas  – tātad viņš mācās. Varētu šķist, ka rotaļām ir maz kas kopīgs ar mācīšanos, tomēr rotaļāšanās laikā bērns apgūst daudzas nenovērtējamas prasmes un iemaņas, piemēram, koncentrēšanos, neatlaidību, radošumu, komunikācijas prasmes, vizuālās telpas izpratni. Tāpat tiek attīstīts emocionālais intelekts un atmiņa.

Ir svarīgi, ka ne tikai bērns spēlējas patstāvīgi un kopā ar citiem bērniem, bet arī, ka pieaugušie iesaistās šajās rotaļās – parādot piemēru un veicinot bērna neizsīkstošu interesi. LEGO konstruktors noteikti būs labs pieaugušo sabiedrotais.  To lielajā daudzveidībā būs iespējams atrast vispiemērotāko attīstošo rotaļlietu jebkura vecuma bērnam.

Ko darīt, ja jūsu bērnu vairāk aizrauj spēles datorekrānā?

Viens no populārākajiem LEGO produktiem ir LEGO Minecraft jeb dažādās mikro pasaules, kas radītas populārās datorspēles Minecraft iespaidā. Elementi un minifigūras pamudina bērnus atrauties no datora ekrāniem un pārnest Minecraft pasauli realitātē. Bērni rada savu Minecraft vidi, rotaļājas tajā, pārkārto, apvieno, pārbūvē mikro pasaules un ļaujas nebijušiem piedzīvojumiem. Tās ir rotaļas, kur izdomai un fantāzijai nav robežu. Minifigūras un dažādie reālās dzīves elementi satuvina fantāzijas un reālās pasaules.

Vai zinājāt, ka:

  • Kopš 1978. gada LEGO ir radījis 4 miljonus minifigūru
  • LEGO Minecraft produktu sērijā pavisam ir izveidotas 49 mikro pasaules
  • Pati populārākā (arī mazākā) ir Bišu dravas mikro pasaule, kas sastāv no 300 vienībām
  • Pati lielākā – Kalnu alas mikropasaule, kas sastāv no 2863 vienībām

Šie daudzveidīgie komplekti ir lieliska rotaļlieta zēniem un meitenēm, kas ir datorspēles Minecraft fani un gatavi izmēģināt jaunus Minecraft spēlēšanas veidus. Lieliska dāvana Ziemassvētkos, vārda un dzimšanas dienā aizrautīgam Minecraft fanam vecumā no 6 gadiem.

Tiem bērniem, kas aizrāvušies ar vēsturi un bezbailīgiem nindzjas karotājiem, noteikti patiks otrs LEGO popolārais produkts – LEGO Ninjago. Tā ir iespēja izspēlēt lomu spēles ar galveno varoņu Wu, Kai, Lloyd, Zane, Nya, Jay un Cole minifigūriņām.

Konstruktora varoņi veidoti pēc tāda paša nosaukuma datortehnikā veidotās animācijas filmu sērijas par drosmīgajiem nindzjas karotājiem, ko producējis pats LEGO. Komplekti tiek katru gadu papildināti ar jauniem elementiem. Pavisam līdz šim ir radīts 401 komplekts, un bezbailīgo nindzju piedzīvojumi turpinās.

Vai zinājāt, ka ikviens var ieteikt LEGO jaunas, inovatīvas tēmas ideju, savācot 10 000 atbalstītāju balsis savos sociālajos tīklos? Ja LEGO šo ideju atzīs par labu, tad iespēja, ka spēli sāks ražot, nemaz vairs nešķitīs tik nereāla.

Mums kā vecākiem tā ir iespēja būt tuviem  ar savu bērnu caur kopīgu spēļu pieredzi un kopīgiem piedzīvojumiem.

Plašu LEGO komplektu klāstu, ar ko iepriecināt savu atvasi, atradīsiet interneta veikalā 220.lv! Pārsteidziet bērnu vai izvēlieties īsto komplektu kopā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm