tv3.lv

Lapu pūtēji – luksusa prece vai primāra nepieciešamība? Kādu izvēlēties?

Katru gadu rudens nāk izgreznot Latviju, un katru gadu pēc tā paliek milzīga nekārtība – zeme noklāta ar lapu kārtu, ar ko cīnāmies visu rudeni līdz pat sniegam. Šajā nebeidzamajā cīņā talkā var nākt lapu pūtēji, kas kļūst arvien populārāki. Tomēr – vai tie ir nepieciešami, vai varbūt iztikt ar grābekli? Bet varbūt vispār lapas atstāt uz zemes līdz pavasarim? Par to lasi šajā rakstā.

2021. gada 26. novembrī 11:58

Argumenti pret lapu atstāšanu uz zemes

Ir situācijas, kad lapu atstāšana uz zemes ir pieļaujama. Ja brīvā teritorijā, kur netiek veidots mauriņš, veidojas lapu kārta, drīkst šo kārtu atstāt, vienīgais vēlams lapas tomēr sasmalcināt, piemēram, izmantojot zāles pļāvēju. Teritorijās pie mājas vai dārzos lapas tomēr būtu vēlams savākt. Ir vairāki faktori, kuru dēļ kritušās lapas nav vēlams atstāt uz zemes:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 • ja vēlaties skaistu mauriņu. Ja veidojat mauriņu, tad kritušās lapas noteikti ir jāsavāc. Pat neliela lapu kārta būtiski ierobežo gaismas piekļuvi zālienam. Līdz pavasarim mauriņā var izveidoties plankumi, kuros pastiprināti var attīstīties arī augu slimības;
 • ja vēlaties ierobežot augu slimības. Lapu gūzma ir vieta, kur var uzturēties un vairoties dažādas augu slimības. Turklāt, rudenī nesavāktas, šīs lapas var slimības uzglabāt līdz pat nākamajam pavasarim;
 • ja lapas noklāj terasi vai dārza celiņus. Aukstumā un mitrumā lapu kārta veido glumu slāni, kas rada lielu paslīdēšanas risku, tāpēc terases un dārza celiņi no lapām noteikti jāatbrīvo.

Foto: Husqvarna.com

Lapu pūtējs – saudzīgs cilvēkam, saudzīgs dabai

No rudens pūliņiem būs atkarīgs, cik daudz laika būs jāiegulda mauriņā vai dārzā pavasara sezonu uzsākot, tāpēc rudens darbi jāvērtē tikpat nozīmīgi, kā pavasara darbi. “Husqvarna” lapu pūtējs var būt ļoti nozīmīgs palīgs rudens darbu darīšanā, ja vien izvēlēta kvalitatīva ierīce. Labam lapu pūtējam jābūt:

 • Ergonomiskam un komfortablam – Piemēram, “Husqvarna” lapu pūtēji ir saudzīgi  mugurai un rokām. Slodzi mazinoša uzkabe ļauj īsā laikā sakopt lielas teritorijas, bet īpaši izstrādāts gumijas rokturis mazina ierīces vibrācijas ietekmi;
 • Vidi saudzējošam, bet jaudīgam – arī ar degvielu darbināmajiem “Husqvarna” pūtējiem, kas aprīkoti ar X-TORQ® dzinējiem, izmešu līmenis samazināts par 75%, bet jaudas līmenis palielināts par 20%;
 • Ekonomiskam – lapu pūtēja galvenais izmantojamais resurss ir gaiss – tas nenodilst, tas nebeidzas un ir pieejams jebkurā brīdī, kad nolemts darbu veikt.

Kas jāņem vērā, izvēloties lapu pūtēju?

Lai izvēlētos piemērotāko lapu pūtēju, jāsagatavo atbildes uz šādiem jautājumiem:

 • Cik lielam dārzam tas tiks izmantots?
 • Kāds trokšņa līmenis ir pieļaujams?
 • Kāds ierīces svars ir pieļaujams?
 • Kam vēl plānots ierīci izmantot?

Kad atbildes uz šiem jautājumiem sagatavotas, var ielūkoties “Husqvarna” interneta vietnē vai vērsieties pie konsultanta, lai izvēlētos īsto palīgu. Jāatceras, ka lapu pūtējs patiesībā ir daudzfunkcionāla ierīce, ko mājsaimniecībā var izmantot visu gadu.

Foto: Husqvarna.com

Ko vēl var paveikt lapu pūtēji?

Kā prakse liecina, lapu pūtējs ir saimniecībā noderīga lieta ne tikai tāpēc, ka palīdz ātri un veiksmīgi tikt galā ar lapu kārtu, bet ir vēl vesela virkne darbu, kurus tas padara viegli un ātri paveicamus:

 • Jumtu un jumta noteku tīrīšana – spēcīgā gaisa plūsma attīra jumta caurules un terases jumtu no gružiem. Ilgtermiņā tas pasargā no daudzām problēmām, tajā skaitā jumta apsūnošanas;
 • Ogu krūmu sakopšana – viegli attīrīt krūmus no vecajām lapām un sakopt zemi zem krūmiem;
 • Dārza mēbeļu kopšana – dārza mēbeles, īpaši pītās mēbeles – viegli attīrīt no gružiem. Tas paildzina mēbeļu mūžu un uzlabo izskatu;
 • Šķūnīšu, angāru, terašu kopšana – akumulatora lapu pūtēji, kas nerada izmešus un ir salīdzinoši klusi – var tikt izmantoti arī dārza palīgtelpās un iekštelpās.
 • Dārza tehnikas kopšana – dārza traktoru vai zāles pļāvēju viegli attīrīt uzreiz pēc izmantošanas;
 • Celiņu tīrīšana – ļoti ātrs veids kā sakopt celiņus. Arī grants celiņus, jo tiks aizvirzīti vieglākie netīrumi, lapas utt.;
 • Sniega tīrīšana – ir atnācis pirmais sniegs? Vieglu sniegu, kas nav piesalis, var viegli aizpūst no mājas durvīm un celiņiem. Arī automašīnu iespējams ātri notīrīt no sniega, izmantojot lapu pūtēju.

Foto: Husqvarna.com

Labs lapu pūtējs – kur to atrast?

No augstāk minētā var secināt, ka labs lapu pūtējs ir drīzāk vajadzība, nekā luksus prece. Tas var noderēt katrā mājsaimniecībā dažādu darbu veikšanā visa gada garumā. Šīs ierīces izmantošana palīdz lapu savākšanas darbos un arī paildzina terases, jumta un dārza mēbeļu dzīvi atbrīvojot no netīrumiem, kā arī vieglas sniega kārtas notīrīšanai no automašīnas vai mājas sliekšņa. Lapu pūtēji ir piemēroti gan iesācējiem, gan profesionāļiem, jo piedāvājumā ir piemājas, profesionālai vai universālai lietošanai piemēroti lapu pūtēji. Turklāt Husqvarna klāstā esošie lapu pūtēji ir draudzīgi cilvēka veselībai un apkārtējai videi.

Kvalitatīvs darba instruments jāmeklē pie uzticama ražotāja, tādēļ ieskaties Husqvarna sadaļā ”Lapu pūtēji” un izvēlies sev piemērotāko. Husqvarna tīmekļa vietnē atradīsi arī informāciju par preču klāstu un specifikāciju, kā arī tuvāko tirdzniecības vietu un servisa centru!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm