tv3.lv

Ko izvēlēties – jaunas vai lietotas vasaras riepas?

Tuvojoties vasaras sezonai, var būt grūti pieņemt lēmumu par piemērotāko riepu izvēli, ņemot vērā visu pieejamo zīmolu dažādību. Kā rīkoties – par prioritāti izvirzīt naudas taupīšanu, iegādājoties lietotas riepas, vai arī vairāk koncentrēties uz drošību, ko sniedz jaunas riepas? Turpini lasīt, lai uzzinātu vairākas būtiskas lietas, kas jāpatur prātā, izvēloties jaunas riepas vai lietotas riepas

11. martā 14:42

Kādas ir atšķirības starp jaunām un lietotām riepām?

Ir vairāki faktori, kas atšķir lietotas riepas no jaunām. Neskaitot cenu, galvenā atšķirība starp jaunām un lietotām riepām, protams, ir to nodilums un diski. Nav pamata panikai – nedaudz nodilušas riepas joprojām var nobraukt vairākus tūkstošus kilometru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  • Likums atļauj riepas lietot līdz to protektora dziļumam ir no 0,8 mm motocikliem līdz 1,6 mm vieglajiem automobīļiem un 2 mm autobusiem. Taču ideālā gadījumā riepas būtu jāmaina, ja to protektora dziļums ir mazāks par 3 mm. Esi uzmanīgs, pērkot lietotas riepas, kuru protektora dziļums ir mazāks par ~4,8 mm – tās neizturēs sezonu un nav ieguldījumu vērtas.
  • Otra galvenā atšķirība starp jaunām un lietotām riepām attiecas uz diskiem. Jaunas riepas bieži nāk ar atsevišķiem diskiem, lai atvieglotu riepu nomaiņu ziemā vai vienkārši mainītu automašīnas izskatu. Tās var būt iekļautas riepu cenā vai pieejamas par papildu samaksu, savukārt cilvēki, kas pārdod savas lietotās ziemas riepas, bieži vien izvēlas paturēt savus diskus. Tā ir detaļa, kas pirms iegādes varētu būt svarīga.

Jaunu riepu iegāde: plusi un mīnusi

Vai vēlies iegādāties jaunas riepas savam transportlīdzeklim? Šādu riepu iegāde ir labs veids, kā nodrošināt kvalitāti un izturību. Jaunām riepām vienmēr ir arī ražotāja garantija. Lielākā daļa ražotāju sniedz ierobežotas garantijas attiecībā uz riepu protektora nodilumu. Tādā veidā Tu vari būt pārliecināts, ka iegādājies kvalitatīvas riepas, un, ja gadās kāda problēma, vari tās nomainīt ar noteiktiem nosacījumiem.

Jaunu riepu iegāde nodrošinās arī to, ka iegādāsies savam transportlīdzeklim pareizās riepas. Ne katra izmēra riepas derēs Tavam auto, un ir svarīgi noskaidrot, kāda izmēra riepas ir piemērotas. Neaizmirsti, pieņemot lēmumu, balstīties uz saviem braukšanas paradumiem. Cilvēkiem, kuri visu nedēļu brauc lielus attālumus pa šoseju, nav tādas pašas vajadzības kā cilvēkiem, kuri brauc īsus attālumus pilsētā.

Vienīgais mīnuss jaunu riepu iegādei ir to cena. Riepu maiņa (vēlams tās mainīt vismaz pa pāriem) prasa noteiktu budžetu. Tomēr joprojām ir iespējas ietaupīt naudu, iegādājoties jaunas riepas.

Foto: Pexels.com, Gerd Altmann

Lietotu riepu iegāde: plusi un mīnusi

Ja Tev ir pieejams mazāks budžets, varētu būt izdevīgāk iegādāties lietotas riepas. Iegādājoties riepas par izdevīgu cenu, Tu noteikti ietaupīsi naudu īstermiņā. Bet vai tas ir tā vērts ilgtermiņā? Kā rakstījām iepriekš, ir svarīgi pārbaudīt riepu nodilumu, lai nodrošinātu, ka varēsi tās izmantot vairākas sezonas. Ja atrodi riepas labā stāvoklī, kas ir pielāgotas Tavam transportlīdzeklim – ideāli! Tikai atceries, ka šīm riepām garantija netiek piemērota.

Visbeidzot, videi ir labāk izvēlēties lietotas riepas. Tā vietā, lai nonāktu atkritumu izgāztuvē vai gaidītu vairākus mēnešus, līdz tās tiks pārstrādātas, šīs riepas paliks uz ceļa vairākus mēnešus vai pat gadus uz priekšu. Riepu atkārtota izmantošana, nevis vienmēr jaunu pirkšana, noteikti ir labs žests planētai.

Ceram, ka šī informācija Tev ļāva nonākt pie pareizā secinājuma. Ja esi nolēmis iegādāties ne tikai lietotas riepas, bet jaunu auto – lasi Vivus.lv sagatavoto rakstu ”Kur pirkt lietotu auto?”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm