tv3.lv

Keepcup – lielisks risinājums zaļākam dzīvesveidam

Kafija ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa vairāk nekā miljardam pasaules iedzīvotāju. Veidi, kā šo gardo dzērienu patērēt, ir dažādi – kādam pie sirds iet lēna un nesteidzīga kafijas pagatavošana un baudīšana mājoklī, bet citi, gluži otrādi, vēlas ātri tikt pie savas iecienītākās garšas kafejnīcā. Ja esi iecienījis kafiju baudīt ārpus mājām, lielisks risinājums ir Keepcup. Par to, kādas ir šī koncepta priekšrocības un kā Keepcup palīdz kafijas dzeršanu padarīt dabai draudzīgāku, lasi šajā rakstā!

2021. gada 5. aprīlī 9:00

Statistika nav iepriecinoša

Dati par to, cik daudz vienreizlietojamo kafijas krūzīšu tiek patērēts, atšķiras, taču aptuvenais patēriņš gada nogrieznī ir milzīgs – aptuveni 16 miljardi! Iemesli, kāpēc par šo patēriņu tiek runāts arvien biežāk, ir divi – gan vides piesārņojums, gan dabas resursu izšķērdēšana, lai šīs krūzītes spētu saražot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par dabas piesārņojumu, lielu problēmu rada fakts, ka vienreiz lietojamo krūzīšu gatavošanai tiek izmantots ne tikai papīrs vai kartons, bet arī polietilēns, lai krūzīte šķidruma ietekmē nesāktu sadalīties un kafija ilgāk būtu silta. Problēma? Šī materiāla sadalīšanās var aizņemt vairāk nekā miljons gadu. Turklāt krūzītes nereti tiek izgatavotas arī no citiem dabai nedraudzīgiem materiāliem, kas slikti noārdās (vai to pārstrāde ir pārlieku laikietilpīga un dārga). Problēmas rada arī krūzīšu vāciņi, plastmasas salmiņi un karotītes.

Foto: Unsplash.com

Runāt nepieciešams arī par ievērojamo dabas resursu patēriņu, kas rodas, lai šīs vienreizlietojamās krūzītes izgatavotu. Jau pieminēto 16 miljardu krūzīšu radīšanai nepieciešams nocirst aptuveni 6,5 miljonus koku, iztērēt vairāk nekā 15 miljardus litru ūdens, kā arī tik daudz elektroenerģijas, ar ko būtu gana, lai ar elektrību apgādātu 54 tūkstošus mājsaimniecību gada garumā. Jāpiebilst arī, ka krūzīšu balināšanai tiek izmantots hlors, kas nebūt nav dabai draudzīgākais ķīmiskais elements.

Septiņas priekšrocības, ko piedāvā Keepcup un termokrūzes

Ko darīt, ja nobaudīt kafiju iecienītākajā kafejnīcā gribas, bet nodarīt pāri dabai – nē? Šādiem gadījumiem perfekts risinājums ir Keepcup jeb krūzīte, kas lietojama atkārtoti un ērti paņemama līdzi, lai kurp tu dotos. Lūk, kādas ir galvenās Keepcup krūžu priekšrocības!

1.priekšrocība: palīdzība dabai

Jau uzskaitījām veidus, kā vienreizlietojamo krūzīšu lietošana nāk par ļaunu dabai. Izmantojot Keepcup vai termokrūzi, varēsi sev uzsist uz pleca par to, ka esi samazinājis gan piesārņojumu, gan koku, elektrības un ūdens patēriņu.

2. priekšrocība: ievērojami pievilcīgāks dizains

Lai gan kafijas krūzītes dizains nav pati svarīgākā lieta, par ko uztraukties, noteikti piekritīsi, ka Keepcup izskatās krietni labāk par vienreizlietojamajām krūzītēm. Turklāt no tās kafiju varēsi baudīt vienmēr un visur.

3. priekšrocība: maksimāli samazināta iespēja aplieties

Arī vienreiz lietojamajām kafijas krūzītēm pieejams vāciņš, kas domāts, lai tevi pasargātu no kafijas šļakstiem, tomēr tas var nokrist, un arī pa dzeršanai paredzēto atveri dzēriens mēdz izšļakstīties. Keepcup un termokrūzēm šādu problēmu nav, jo vāciņi ir stingri nostiprināti, bet dzeršanas atveri iespējams kārtīgi aiztaisīt.

4. priekšrocība: lētāka kafija

Ietaupīt, izmantojot savu kafijas krūzīti, vari divos veidos. Pirmais no tiem – kafiju sagatavot jau savā virtuvē, ieliet Keepcup vai termokrūzē, un doties ikdienas gaitās. Otrs variants – atlaides iegūšana kafejnīcās, veikalos un kioskos, proti, praktiski visās nosauktajās vietās kafija līdzi paņemtā krūzītē tiek piedāvāta par draudzīgāku cenu. Ietaupījums sākotnēji var šķist simbolisks (vidēji 10-15%), bet, parēķinot, piemēram, gada griezumā, tas var atpelnīt ne tikai Keepcup iegādi, bet arī ļaut nopirkt kādu papildu kafijas iepakojumu!

5. priekšrocība: silts dzēriens ilgāku laiku

Foto: Unsplash.com

Pateicoties optimālai uzbūvei, Keepcup krūze (un it īpaši termokrūze) spēj ilgāk saglabāt optimālu dzēriena temperatūru. To īpaši novērtēsi gan aukstās ziemas dienās, kad kafija vienreizlietojamajās krūzītēs mēdz atdzist ļoti ātri, kā arī tveicīgā vasarā – auksts kafijas dzēriens ilgāk saglabās savu zemo temperatūru un ļaus atveldzēties.

6. priekšrocība: ērtāka kafijas baudīšana

Keepcup un termokrūzes ne vien labāk uztur dzēriena temperatūru, bet arī pārlieku nesakarsē vai neatdzesē krūzes ārējo daļu, padarot tās pārnēsāšanu un kafijas baudīšanu ērtāku. Arī dzeršanai paredzētā atvere parasti ir lielāka, kas dzērienu ļauj izbaudīt krietni pilnvērtīgāk.

Arī Es Mīlu Kafiju mudina – izvēlies Keepcup, termokrūzi vai citu daudzreiz lietojamu trauku, no kura baudīt kafiju! Visu martu Es Mīlu Kafiju veikalos iespējams iegādāties Keepcup krūzes ar 20% atlaidi, kā arī 15% atlaide tiek piešķirta līdzņemšanas jeb Take away kafijai, nākot ciemos ar savu krūzi. Ienāc Esmilukafiju.lv un izvēlies savu jau šodien!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm