Kas nepieciešams, lai pagalmā ierīkotu elektroauto uzlādes staciju?

Zaļā enerģijas izmatošana un būšana draudzīgam videi paliek ar katru gadu arvien populārākā un saistošāka daudziem cilvēkiem, kas domā ne tikai par savu, bet visas pasaules nākotni un ikdienu. Ja Jums ir elektro auto vai vēl tikai plānojat tā iegādi, tad ir jāsaprot, kur šos auto tiks uzlādēts. Ir pieejamas publiskas vietas jeb pieturas, kur katram, kuram ir elektro auto to var uzlādēt.

17. aprīlī 8:00

Tomēr daudz ērtāk ir tad, ja elektroauto uzlādes stacija ir Jūsu pagalmā. Un ikdienā Jums nav jāplāno, kur doties, lai uzlādētu elektroauto, jo to varat izdarīt, piemēram, brīdī, kad baudāt rīta kafiju. Ir pāris būtiskas lietas, kas būtu jāņem vērā, ja vēlaties uzstādīt elektroauto uzlādes staciju, par kurām vēlamies informēt tālāk rakstā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas jāņem vērā uzstādot elektroauto uzlādes staciju

Uzlādes staciju var ierīkot jebkurā vietā, protams, padomājot par to, lai Jums būtu ērti piebraukt ar savu auto. Uzlādes stacijas izveidi labāk uzticēt profesionāļiem jeb cilvēkiem, kas to dara ikdienā, lai Jūs saņemtu labāko un augstākās kvalitātes elektroauto staciju.

Primāri ir jāuzstāda kontaktligzda kastītes formā, kuru var piestiprināt pie mājas sienas. Kā jau minēts, šo darbu labāk uzticēt profesionāļiem, jo ir jāveic vadu izvilkšana no sadales skapja, lai izveidotu nepieciešamo pieslēgumu. Ir jābūt arī pietiekamai elektrības jaudai, lai auto varētu uzlādēt, bet nepieciešamības gadījumā ir iespējams jaudu palielināt. Elektroauto uzlādes stacijai būs nepieciešams divfāzu vai trīsfāzu pieslēguma veids. Jo jaudīgāka būs Jūsu stacija, jo uzlādes process norisināsies ātrāk.

Katram, kurš plāno uzstādīt elektroauto uzlādes staciju noteikti interesē arī tās vidējās izmaksas, kas patiesībā  vidēji svārstās no 400 – 1400 eiro bez PVN.

Laikapstākļi mūsu platuma grādos ir mainīgi, un neskatoties uz laikapstākļiem Jums būs nepieciešams uzlādēt savu auto. Līdz ar to būs praktiski un ērti, ja pie elektrostacijas būs auto nojume, kuru, piemēram, varat uzbūvēt no polikarbonāta loksnēm, kas ir parocīgas un vieglas šāda projekta izveidošanai.

Ja tomēr nevēlaties izbūvēt uzlādes vietu pagalmā vai to neatļauj pagalma kvadratūra, varat to ierīkot arī garāžā.

Ja dzīvojat daudzdzīvokļu mājā un pārvietojaties ar elektroauto, tad šādas stacijas ierīkošanai būs nepieciešama kaimiņu piekrišana jeb balsojums, lai vismaz puse no mājas iedzīvotājiem atbalstītu šādu iniciatīvu. Tālāk seko atļaujas nokārtošana un infrastruktūras izpēte, lai atrastu šādam objektam piemērotāko vietu.

Lielākoties visas elektroauto uzlādes stacijas ir piemērotas visiem elektroauto, bet tomēr ir specifiski izņēmumi, kurus ir ieteicams pirms stacijas izbūves noskaidrot.

Kur iegādāties visu nepieciešamo, lai uzstādītu elektroauto uzlādes staciju

Elektroauto uzlādes stacijas ierīkošanai būs nepieciešams savienotājs, kuri ir divu veidu – 1. tipa un 2. tipa savienotājs. Bet iegādājoties papildu kabeli, Jūs varēsiet uzlādēt ar abu veidu savienotājiem.

Interneta veikals 220.lv jau kādu laiku klāt savam plašajam preču piedāvājumam ir pievienojuši arī visu nepieciešamo, lai ikviens no Jums varētu savā pagalmā ierīkot elektroauto uzlādes staciju un paaugstinātu savas dzīves kvalitāti un ikdienas komforta līmeni.

Iegādājoties visu nepieciešamo interneta veikalā 220.lv, lai ierīkotu uzlādes staciju, Jūs to varat saņemt sev ērtā veidā – gan ar kurjera starpniecību, gan pakomātā, kā arī ir iespēja iegādātās preces saņemt uz vietas veikalā. Rūpējieties par savu komfortu, lai katra diena būtu priekpilna un dabai draudzīga!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm