tv3.lv

Kas jāņem vērā izvēloties viedpulksteni?

Ierasts, ka viedpulksteņi jeb smart pulksteņi ir sportistu gadžets, taču tas var būt lietderīgs rīks ikvienam. Pulkstenis ļauj ne tikai sekot līdzi kustību aktivitātei, sportiskajam sniegumam un patērētajām kalorijām, bet arī, piemēram, sirdsdarbības parametriem un miega kvalitātei.

2021. gada 9. jūnijā 14:06

Līdz ar elektronisko SIM karšu jeb eSIM ieviešanu, tie savā ziņā var aizvietot pat mobilo tālruni. Līdz ar šo tehnoloģiju smart pulksteņi spēj saņemt zvanus, ziņas un pieslēgties internetam bez savienojuma ar mobilo tālruni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daži no populārākajiem zīmoliem ir Amazfit, Samsung, Garmin, Polar, Suunto un Apple viedpulksteņi, bet ir pieejami arī daudzu citu ražotāju smart pulksteņi plašā cenu amplitūdā.

Kā neapjukt tik lielā un dažādā piedāvājumā? Ar ko tie cits no cita atšķiras, un kas jāņem vērā izvēloties sev piemērotāko? Kā atbildi uz šiem jautājumiem, piedāvājam dažus padomus, kas var noderēt, izvēlētos viedpulksteni.

Lietošanas mērķis

Pirms iegādāties viedpulksteni jeb smart pulksteni, iesakām apdomāt, kādām vajadzībām ierīci vēlaties izmantot.

Ja primārā ir vēlme sekot līdzi treniņu rezultātiem un uzraudzīt sirds darbības ritmu treniņa laikā, tad piemērotākie būs, piemēram, Garmin sporta pulksteņi. Šie pulksteņi tika radīti tieši sportam, sākotnēji tie tika paredzēti tikai skrējējiem, bet šobrīd pieejamie modeļi ļauj pulksteņus izmantot arī daudziem citiem sporta veidiem.

Tomēr, ja vēlaties, lai smart pulkstenis aizvieto mobilo telefonu un padara jūs sasniedzamu ik uz soļa, tad piemērotāki būs Samsung vai Apple viedpulksteņi, kam var pieslēgt eSIM.

Mūzikas cienītājiem īpaša uzmanība jāpievērš tam, vai pulkstenis savienojams ar bezvadu austiņām un tam ir mūzikas klausīšanās funkcija, jo ne visi modeļi to piedāvā.

Baterija – lietošanas ilgums līdz uzlādei

Viens no nozīmīgākajiem parametriem ir baterijas ietilpība, kas nosaka to, cik ilgi viedpulkstenis lietojams no vienas uzlādes līdz nākamajai. Īpaši svarīgi tas ir cilvēkiem, kas nodarbojas ar izturības sporta veidiem, ilgstoši izmantojot viedpulksteni treniņa rezultātu mērīšanai.

Baterijas ietilpību ļoti ietekmē gan pulkstenī iebūvētās funkcijas, piemēram, GPS lietošana, gan tā izmērs un displeja tips. Piemēram, Apple viedpulksteņi, kam ir spilgts skārienjūtīgs OLED ekrāns, var augšupielādēt dažādas aplikācijas, kā arī pieslēgt atsevišķu eSIM, jāuzlādē reizi diennaktī. Tas attiecas uz tādu lietošanas intensitāti, ja dienas laikā tiek saņemti ziņojumi, izmantotas aplikācijas un piefiksēts stundu garš treniņš. Protams, ja pulkstenis tiek intensīvāk izmantots, arī baterijas darbības laiks līdz uzlādei samazinās.

Ja primārās ir sporta funkcijas un svarīgi pulksteni uzlādēt pēc iespējas retāk, tad piemērotākie ir Suunto, Polar vai Garmin sporta pulksteņi. Atsevišķi modeļi bez uzlādes darbosies pat līdz četrām nedēļām, un pat intensīvā lietošanas režīmā ar nepārtrauktu GPS uztveršanu un pulsa mērīšanu – vairākas diennaktis.

Daudziem sporta pulksteņiem nav skārienjūtīgs ekrāns un tik daudz funkciju, ar kādām aprīkoti, piemēram, Samsung vai Apple viedpulksteņi. Mazāk iebūvētu funkciju un citādāka displeja tehnoloģija, kas ļauj saskatīt ekrānu pat tiešos saules staros, ir daži no iemesliem, kāpēc tik nozīmīgi atšķiras pulksteņu lietošanas laiks no uzlādes līdz uzlādei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dizains – forma un aksesuāri

Protams, smart pulksteņi vienlaicīgi ir arī savdabīgs stila aksesuārs. Galvenokārt pulksteņi pieejami ar apaļiem vai četrstūrveida displejiem.

Četrstūrveida ekrānā informācija ir pārredzamāka. Piemēram, visi Apple smart pulksteņi ir ar četrstūrveida displejiem, jo tas padara dažādo aplikāciju lietošanu ērtāku. Savukārt apaļie displeji ir klasiskāki, un, izmantojot vienmēr ieslēgtu displeju ar pulksteņa režīmu, izskatīsies gluži kā klasisks pulkstenis. Vairums viedpulksteņu ražotāji vienas sērijas pulksteni piedāvā dažādos toņos, ļaujot pieskaņot, piemēram, pulksteņa melno, zeltīto vai sudraba ietvaru rotaslietām un ādas krāsai.

Lielākā dažādība, ar ko smart pulksteņi atšķiras cits no cita, ir siksniņas. Ir pieejams plašs oriģinālo pulksteņa siksniņu izmēru, krāsu, dizaina un materiālu spektrs, kā arī iespējams pasūtīt siksniņas nomaiņai, ļaujot pulksteni individualizēt un pieskaņot, piemēram, sporta apaviem. Vairums siksniņu veidotas no mīksta un ūdensizturīga silikona, taču ir pieejamas arī tekstila, ādas un metāla siksniņas, ļaujot pielāgot ierīci ikviena vēlmēm un vajadzībām.

Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm