tv3.lv

Kas jāņem vērā, izvēloties elektriskos skrejriteņus?

Pārvietošanās no vienas lokācijas uz otru var būt komplicēta gan intensīvas satiksmes, gan parkošanās vietu trūkuma dēļ. Šo faktoru dēļ augstu pieprasījumu ir guvuši elektriskie skrejriteņi, kas darbojas ar uzlādes baterijām jeb akumulatoriem. Tie ir ērti, ātri un parocīgi transportlīdzekļi, ar kuriem pārvietošanās ir ātrāka nekā ar kājām, kā arī braukšana pa izaicinošām vietām, kā augšup pa kalnu vairs nesagādās grūtības.

20. jūnijā 7:06

Kvalitātes nozīme

Gluži kā skrejriteņi, kas bija izplatīti pusaudžu vidū deviņdesmitajos gados un vēlāk, arī mūsdienīgie elektriskie skrejriteņi pieaugušajiem vizuāli izskatās līdzīgi. Materiāls, pievienotais akumulators, elektronika (elektromotors) un lielās riepas elektriskos skrejriteņus atšķir no tiem, kas nav motorizēti. Lai vieglāk rastu izvēli elektrisko skrejriteņu piedāvājumu klāstā, ir nepieciešams izprast tā funkcionēšanu un noskaidrot dažādas detaļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1. Brauciena kvalitāte

Ja priekšroku dod ērtākai braukšanai, izvēlies elektrisko skrejriteni ar gaisa pildītām riepām. Cietās riepas nodrošina izturību pret caurduršanu, taču var būt neērtākas braukšanai. Atbilstoši savām ērtībām un ķermeņa parametriem, izvēlies attiecīgos izmērus – augstumu, garumu, smagumu, lai brauciens būtu patīkams.

2. Jauda

Tā noteiks, cik ātri elektriskais skrejritenis brauks, kāds būs tā iespējamais paātrinājums. Ir jāņem vērā gan sava ķermeņa masa, gan vēlamais braucamā pielietojums. Ātra braukšanai vai kalnā braukšanai noteikti būs nepieciešama lielāka jauda.

Foto: unsplash.com / Okai Vehicles

3. Motora ietilpība

Viena motora elektriskie skrejriteņi būs mazāk jaudīgi nekā duālā motora. Duālā motora skrejriteņi ir vairāk paredzēti ātrai, jaudīgai braukšanai gan pa līdzenumiem, gan augšup pa kalniem. Tie ir ieteicami arī smagākiem braucējiem.

4. Akumulatora ietilpība

Lielāka enerģijas ietilpība nozīmē lielāku akumulatora vatstundu skaitu. Vidēji tās ir 250 Wh, spējot nobraukt 25 km/h. Ar vienu uzlādes reizi iespējams nobraukt 15 – 125 km, atkarībā no braucamā kvalitātes īpašībām. Akumulatora dzīvildze ir 2 – 4 gadi.

5. Uzlādes laiks

Vidējais elektrisko skrejriteņu uzlādes laiks ir 6 h. Visīsākais uzlādes laiks var būt mazāk nekā 1 stunda, taču visilgākais uzlādes laiks – vairāk nekā viena pilna diena, atkarībā no jaudas un braukšanas mērķa. Ir iespēja braucamo uzlādēt tikai daļēji, ja konkrēti zināt, cik kilometri ir paredzēti nobraukt.

6. Maksimālā slodze

Katram elektriskajam skrejritenim ir atšķirīgs svara ierobežojums. Šī brīža piedāvājumā ir tādi, kas spēj izturēt no 100 kg līdz pat 160 kg. Tie gan ir dārgāki un smagāki, taču jaudīgāki un izturīgāki. Tomēr jāņem vērā, ka pārslodzes gadījumā var tikt ietekmēta skūtera spēja darboties ar pilnu jaudu.

Foto: unsplash.com / Okai Vehicles

Labākie elektriskie skrejriteņi būs tie, kuri atbildīs jūsu personīgajām vēlmēm un komfortam, izvērtējot iepriekš minētos punktus. Tāpat priekšroku dot plašāk zināmajiem modeļiem, jo tie ir vairāk pārbaudīti, un to detaļas nepieciešamības gadījumā būs vieglāk iegūt, nomainīt. Šis apstiprina nepieciešamību pēc sākotnējas kārtīgas piedāvājumu izpētes.

Cik maksā elektriskais skrejritenis

To summa ir atkarīga no visām iepriekš minētajām funkcijām un dizaina. Cena variē, sākot no 100 EUR līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Lētākie galvenokārt būs ar zemāku jaudu, mazāk funkcijām un domāti vieglākiem cilvēkiem. Pirms iegādes ieteicams rūpīgi veikt dažādu elektrisko skrejriteņu salīdzināšanu, lai izvairītos no nepārdomātiem, impulsīviem pirkumiem, tostarp pārmaksāšanas.

Lai elektriskie skrejriteņi vairs nebūtu tikai jāīrē, ielūkojies 1a.lv mājaslapā, kur atradīsi plašu klāstu sava jaunā braucamā izvēlei. Cerams, ka šis raksts Tev noderēja, paverot plašāku skatu svarīgākajās elektrisko skrejriteņu funkcijās. Lai jaudīgi braucieni!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm