tv3.lv

Kas jāņem vērā, iegādājoties lapeni?

Lapene ir vērtīgs ieguldījums, tādēļ neatkarīgi no tā, vai tā ir paredzēta personiskai vai publiskai lietošanai, Jūs noteikti vēlaties būt drošs, ka tā ir kvalitatīva un kalpos ilgtermiņā. Ja līdz šim neesat iegādājies lapeni, taču vēlaties to izdarīt tuvākajā laikā, Jums noteikti ir daudz jautājumu. Vai varbūt Jūs pat nezināt, ar ko sākt. Šī iemesla dēļ esam apkopojuši informāciju, kas jāņem vērā, iegādājoties nojumi.

2020. gada 11. martā 11:32

Lietošanas mērķis

Pirmkārt, lai saprastu, kāda lapene Jums nepieciešama, Jums jāapdomā tās paredzētais lietošanas mērķis. Vēlamo funkciju uzskaitei ir jābūt pirmajai darbībai  iegādes procesā, jo tas, visticamāk, noteiks lapenes lielumu, materiālus, krāsu, u.c. nozīmīgas sastāvdaļas. Jo skaidrāks lietošanas mērķis, jo raitāks iegādes process. Lūk, daži no mērķiem, kādiem paredzētas lapenes:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 • Ūdens baļļas novietošanai;
 • Dārza aksesuārs;
 • Kāzu norises vieta;
 • Dzīvošanai;
 • Āra virtuvei un ēdamzālei;
 • Bērnu rotaļu istaba;
 • Universāla atpūtas vieta.

Atrašanās vieta

Kad esat nolēmis, kādam mērķim kalpos lapene, Jums jāizlemj, kur to novietosiet. Par laimi, šādas nojumes iespējams uzstādīt uz jebkuras līdzenas virsmas. Šajā sakarā jāņem vērā izvēlētās lapenes materiāls – vai tas piemērots konkrētiem apstākļiem, vai noteiktajā vietā šis materiāls būs stabils, utt.

Jūsu mērķis palīdzēs noteikt, vai lapeni vislabāk novietot atklātā vietā vai stūrī. Lūk, daži ieteikumi, kur novietot lapeni, atkarībā no tās veida:

Fokusa punktā jeb centrā

 • Kāzu lapene
 • Jebkura publiska lapene

Vietā, kur ir ēna

 • Bērnu lapene
 • Gatavošanas un lapene

Nomaļus jeb stūrī

 • Dārza lapene
 • Ūdens baļļas lapene

Materiāls

Kad runa ir par lapenes materiālu, pastāv divas iespējas: koks vai vinils. Katram no šiem materiāliem ir savas priekšrocības, un Jums pirms iegādes vajadzētu nopietni apsvērt, kurš no tiem būtu piemērotākais Jūsu lapenei, ņemot vērā tās funkcijas, atrašanās vietu un vispārējo dizainu:

Koks

Koks ir universāls un arī finansiāli izdevīgs materiāls, kas iederas ikvienā ainavā. Koka lapenes ir veidotas no ciedrām, priedēm, sarkankokiem vai bambusiem. Viena no lielākajām koka priekšrocībām – to var nokrāsot jebkādā krāsā, izveidot jebkādu struktūru. Lielākais trūkums – koks reaģē uz apkārtējo vidi, tādēļ tas ik pa laikam jāatjauno.

Vinils

Vinils mūsdienās kļuvis par populāru alternatīvu koksnei. Lai arī tas ir dārgāks materiāls nekā koksne, vinils ir ilgtspējīgāks. Viena no lielākajām šī materiāla priekšrocībām – tas ir vizuāli estētisks un neatkārtojams. Lielākais trūkums – ierobežota krāsu un stilu izvēle. Arī vinila lapenes ir jāatjauno, tomēr tas jādara daudz retāk nekā tad, ja izvēlaties koka lapeni.

Forma

Lapenes forma lielā mērā atkarīga tieši no tās atrašanās vietas, tomēr šajā gadījumā var noderēt arī Jūsu radošais redzējums. Pastāv dažas formas, kas labāk piemērotas konkrētām funkcijām, piemēram, taisnstūra un kvadrātveida lapenes paredzētas ūdens baļļu novietošanai.

Visbiežāk pieejamās lapenes formas ir astoņstūris, kvadrāts, ovāls un taisnstūris. Dažas formas var būt pieejamas tikai konkrētos izmēros, tādēļ pirms iegādes noteikti pievērsiet uzmanību detalizētiem izmēriem.

Zīmols un pārdevējs

Dažādiem zīmoliem ir dažādas funkcijas, tādēļ šajā gadījumā, iegādājoties lapeni, praktiski nav iespējams salīdzināt divus dažādus modeļus. Galvenais, ko nepieciešams atcerēties – ne vienmēr zināma zīmola prece ir pati labākā prece, un tas tiešā veidā attiecas arī uz lapenēm un jebkāda veida citām nojumēm.

Veltiet laiku, lai  aplūkotu atsauksmes par dažādiem zīmoliem un pārdevējiem. Apskatiet lapenes šajā interneta veikalā un Jūs noteikti to nenožēlosiet!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm