tv3.lv

Kas ir oriģināla aprīkojuma riepas, un kādas ir to priekšrocības?

Oriģinālaprīkojuma (OEM – Original equipment manufacturer) riepas kļūst arvien izplatītākas, jo tās izceļas ar vairākiem pozitīviem faktoriem. Kas tad īsti slēpjas zem vārdu salikuma oriģinālaprīkojuma riepas, kāpēc tās būtu vērts iegādāties, un kā atrast piemērotākās savam auto? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē raksta turpinājumā!

2021. gada 27. maijā 14:33

Oriģinālaprīkojuma riepas: kas tās ir?

Īsumā – OEM riepas tiek izgatavotas konkrētam automašīnas modelim, un tās lielākoties ražo zināmākie un uzticamākie riepu zīmoli, piemēram, Michelin, Pirelli, Goodyear, Yokohama, u. c. Tādējādi tiek panākts, ka attiecīgajai automašīnai tiek radītas riepas, kas ikvienā parametrā spēj nodrošināt optimālu veiktspēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būtiskākās OEM riepu priekšrocības

Foto: FREEPIK.COM

Gan riepu, gan automašīnu modeļi ir pieejami ļoti plašā klāstā, un to kombinēšanas iespējas ir teju nebeidzamas. No vienas puses, tas paver opciju izvēlēties savam budžetam, braukšanas paradumiem vai citiem faktoriem piemērotas riepas. Bet no otras – tādējādi nav iespējams garantēt, ka automašīna un riepas spēs sadarboties augstākajā līmenī. Īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad automašīnas kļūst arvien modernākas, un, lai jaunākās inovācijas strādātu par visiem 100%, nepieciešamas atbilstošas riepas.

Lūk, daži no lielākajiem OEM riepu plusiem:

  • Optimāla drošības un kontroles sistēmu darbība – vairākas kontroles un drošības sistēmas, piemēram, TPMS, EPC un ABS, pilnvērtīgi un bez potenciāliem riskiem darbojas, ja auto ir aprīkots ar tam pielāgotām riepām;
  • Maksimāla drošība uz ceļiem – OEM riepas tiek rūpīgi testētas, lai panāktu labu veikumu uz dažāda veida ceļa segumiem;
  • Augsts komforta līmenis – ne velti oriģinālā aprīkojuma riepu izgatavošana ilgst aptuveni trīs gadus (no dizaina izstrādes līdz ražošanai). Šajā laikā tiek piedomāts par katru niansi, tostarp arī pārvietošanās komfortu.

Protams, arī oriģinālaprīkojuma riepas katram automašīnu modelim pieejamas vairākos variantos, tāpēc, lai uzzinātu konkrēto riepu priekšrocības, rūpīgi iepazīsties ar to aprakstiem un testiem.

Kā zināt, vai konkrētās oriģinālā aprīkojuma riepas derēs manam auto?

Rast atbildi uz šo jautājumu palīdz OEM riepu apzīmējumi, kas katrai auto markai ir atšķirīgi. Ar lielāko daļu no tiem iepazīties vari zemāk redzamajā attēlā/tabulā.

Foto: Riepas1.lv

Katras markas automašīnām pieejami vairāki oriģinālaprīkojuma riepu modeļi, tāpēc pirms tam būtiski pārliecināties, ka izvēlies pareizo riepu izmēru. To visvienkāršāk izdarīt, izmantojot riepu internetveikalu ar meklēšanas filtru, kurā iespējams ievadīt nepieciešamos izmērus vai atrast riepas pēc auto modeļa.

Uzmanību pievērs arī konkrētajiem riepu modeļiem, lai saprastu, kurš no visiem ir piemērotākais tavām vajadzībām. To vari izdarīt, ielūkojoties jau pieminētajos riepu aprakstos, kas atrodami ražotāja vai pārdevēja mājaslapā. Ļoti noderīgi ir arī riepu testi, ar kuru rezultātiem vari iepazīties gan specializētajos auto žurnālos, gan internetā.

Neatkarīgi no tā, vai tevi interesē oriģinālaprīkojuma vai parastās riepas, meklē tās Riepas1 internetveikalā. Tur tevi sagaida ļoti plašs riepu klāsts, bezmaksas piegāde visā Latvijā 1-2 darba dienu laikā, tiešsaistes konsultācijas, kā arī iespēja meklēt auto riepas pēc markas vai izmēra, izmantojot ērtu filtru!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm