Kāpēc izvēlēties elektrisko velosipēdu?

Elektriskie velosipēdi ir ērts un efektīvs pārvietošanās līdzeklis, apvienojot velosipēda un moto transporta labākās īpašības vienā ierīcē. Lasi un noskaidro, kādas ir galvenās elektrisko velosipēdu priekšrocības!

2021. gada 27. jūlijā 7:27

1. iemesls: elektromotora palīdzība grūtākos brīžos

Ja esi pieradis pie mīšanās, to joprojām varēsi darīt arī tad, ja iegādāsies elektrisko velosipēdu, jo elektromotoru iespējams ieslēgt un izslēgt, kad vien to vēlies. Tomēr tam ir kāds būtisks pluss, proti, brīžos, kad mīties negribas (priekšā stāvs ceļš augšup, ārā valda liels karstums, esi noguris pēc garas darba dienas), atliek vien ieslēgt elektromotoru, un par mīšanos vari aizmirst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2. iemesls: ātra pārvietošanās

Foto: Freepik.com

Elektriskie velosipēdi ir kā radīti, lai ar tiem ātri nokļūtu uz darbu vai mājās no tā. To maksimālais ātrums, protams, atšķiras atkarībā no konkrētā velosipēda modeļa, bet parasti sasniedz 25 km/h (daļai modeļu – arī vairāk). Lieki piebilst, ka, braucot ar parasto divriteni, var nākties krietni iesvīst, lai ilgāk par dažām minūtēm pārvietotos šādā ātrumā.

3. iemesls: atrašanās svaigā gaisā un citi ieguvumi veselībai

Pārvietojoties pilsētā, iecienīts risinājums ir sabiedriskais transports vai automašīna. Tas ir visai ērti, bet daudz veselīgāk pārvietoties, izmantojot velosipēdu (arī elektrisko). Tādējādi Tu atradīsies svaigā gaisā, turklāt, ja paļausies ne tikai uz elektromotoru, bet arī mīsi pedāļus, liksi darboties saviem muskuļiem un asinsrites sistēmai.

4. iemesls: zemas ekspluatācijas izmaksas

Foto: Freepik.com

Protams, vislētākā pārvietošanās sanāks ar parasto divriteni vai ejot ar kājām, taču tas ne vienmēr ir piemērots risinājums, it īpaši, ja jāmēro garāks maršruts vai jāsteidzas. Salīdzinot ar virkni citu risinājumu (automašīna, sabiedriskais transports, motocikls, motorolleris u. c.), elektriskais velosipēds izmaksu ziņā ir uzvarētājs.

Ar vienu uzlādi parasti iespējams veikt vairākus desmitus kilometru, savukārt akumulatora pilna uzlāde lielākoties izmaksā vien dažus centus. Protams, veicamo attālumu un uzlādes izmaksas nosaka tas, cik ietilpīgs ir akumulators un cik jaudīgs ir elektriskais motors.

5. iemesls: iespēja atklāt jaunas vietas un maršrutus

Velosipēdu īpašnieki visai bieži izvēlas iecienītās takas un ceļus, baidoties par to, ka nokļūšana līdz kādām tālākam galamērķim varētu prasīt pārlieku daudz spēka. Ar elektrisko velosipēdu šāda problēma nepastāv, jo jebkurā brīdī varēsi ieslēgt motoru un par mīšanos vairs neuztraukties.

6. iemesls: iespēja nokļūt galamērķī svaigam

Foto: UNSPLASH.COM

Braucot ar parasto velosipēdu, sasvīšana ir teju neizbēgama. Ja minies sporta nolūkos, tam nav nekādas nozīmes, bet, ar divriteni dodoties uz darbu, droši vien gribi izvairīties no sviedriem klātas sejas un sviedru pleķiem uz krekla vai blūzes. Elektriskais velosipēds ļauj pārvietoties bez jebkādas piepūles, līdz ar to par sasvīšanu nav jāuztraucas.

Ja reiz Tevi interesē elektriskais velosipēds, pastāv visai liela iespēja, ka esi uz Tu ar aktīvo atpūtu. Ja tā patiešām ir, dodies uz Ondo.lv jaunāko bloga rakstu Aktīvā atpūta: sešas idejas brīvdienām vasarā un smelies iedvesmu savu nākamo brīvdienu izklaidēm jau tūlīt!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm