tv3.lv

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties ledusskapi?

Iegādājoties sadzīves tehniku, nepieciešams apvienot divas prasmes – praktiskumu un eleganci. Jūs noteikti nevēlaties iegādāties skaistu ierīci un tikai pēc tam saprast, ka tā neatbilst Jūsu vajadzībām, tomēr arī elegancei iegādes procesā ir liela nozīme, jo ikvienam svarīgi, lai interjers izskatītos gaumīgi.

2020. gada 13. novembrī 9:00

Ledusskapis ir viena no galvenajām cilvēka nepieciešamībām, taču, tā kā tehniski tā ir viena no sarežģītākajām ierīcēm, tās iegāde var sagādāt pamatīgas problēmas un galvassāpes. Taču neuztraucieties – lai nepieciešamības gadījumā Jūs prastu un spētu izvēlēties piemērotāko ledusskapi, esam apkopojuši faktorus, kam pievērst uzmanību, iegādājoties ledusskapi!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmērs

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties jaunu ledusskapi, ir tā izmēri. Ledusskapji galvenokārt tiek mērīti pēc to iekšējās ietilpības litros, taču svarīgi ir  koncentrēties arī uz ārējiem izmēriem.

Ja vēlaties nomainīt pašreizējo ledusskapi, varat gluži vienkārši to nomērīt un vadīties pēc tā izmēriem. Tomēr, ja šādas iespējas Jums nav, ņemiet vērā dažus vienkāršus padomus:

  • Izmēriet ierīces platumu, dziļumu un augstumu. Salīdziniet šos mērus ar telpu, kurā novietosiet ledusskapi.
  • Pārliecinieties, lai ledusskapis nav par ciešu pie sienas, griestiem un grīdas. Atstājiet vismaz vienu papildu cm augšpusē un aizmugurē, lai nodrošinātu pareizu ventilāciju un gaisa cirkulāciju.
  • Izmēriet mājokļa un virtuves ieeju – Jums jābūt drošam, ka ledusskapi varēs ienest virtuvē.

Durvju stils

Pēc tam, kad esat veicis nepieciešamos mērījumus, jānoskaidro, kurš durvju stils būs piemērotākais.  Pašlaik vispopulārākās ir franču stila ledusskapja durvis, taču Jūsu izvēli var ietekmēt dažādi faktori, kā vietas ierobežojumi, finanses, gaume.

  • Divas durvis

Divu durvju ledusskapji (dēvēti arī par franču ledusskapjiem) atgādina logu – tiem ir divas atveres. Saldētava divu durvju modeļiem ir piestiprināta  pie apakšas, tā atveras kā atvilktne. Šādu modeli parasti izvēlas, ja ir ierobežota telpa, tiek uzglabāti plati pārtikas trauki, nav nepieciešama liela saldētava, tomēr ņemiet vērā, ka šādi ledusskapji ir nedaudz dārgāki nekā vienu durvju modeļi.

  • Side-by-side

Side-by-side ledusskapji ir sadalīti vertikāli, visbiežāk kreisajā pusē atrodas saldētava, savukārt labajā – ledusskapis. Šādu modeli parasti izvēlas, ja nepieciešama liela saldētava, ir ierobežota telpa. Galvenokārt šāda izvēle ir gaumes lieta.

  • Saldētava augšā

Augšējās saldētavas modeļiem saldētava atrodas augšā, savukārt  ledusskapim ir vienas, pilna platuma durvis. Tas ir visiem zināmais klasiskais ledusskapja modelis, kas par spīti pieaugošajai franču durvju modeļu popularitātei, ir populārākā pircēju izvēle. Šādu modeli parasti izvēlas, ja nav liels budžets, vēlas uzticamu un pārbaudītu ierīci, ir pietiekami liela telpa un tiek dota priekšroka energoefektivitātei.

  • Saldētava apakšā

Apakšējās saldētavas modelis faktiski ir tāds pats kā augšējās saldētavas modelis. Vienīgā atšķirība – saldētava atrodas apakšā. Šī ir otra populārākā pircēju izvēle. Šādu modeli parasti izvēlas, ja saldētava nepieciešama vairāk kā ledusskapis.

  • Bez saldētavas

Bez saldētavas modeļi ir vienkāršas uzbūves ledusskapji, kas aprīkoti ar vienām, pilna platuma durvīm. Šāda izvēle ir reta, jo šādu modeli parasti izvēlas tie, kas mājās ir reti un/vai reti gatavo.

Materiāls un dizains

Ledusskapji visbiežāk tiek izgatavoti tieši no nerūsējošā tērauda, tādēļ materiāla izvēlei nevajadzētu sagādāt grūtības. Nerūsējošais tērauds populārs tā īpašību dēļ – tas ir izturīgs un vienkāršs, tādējādi iederas teju jebkurā interjerā. Tomēr ņemiet vērā, ka dažiem šāda materiāla modeļiem nav magnēta, vajadzības gadījumā tas būs jāiegādājas atsevišķi.

Lai arī nerūsējošais tērauds šķiet gluži vienkāršs materiāls, ledusskapju tirgus kļūst arvien daudzveidīgāks. Mūsu ieteikums –  rūpīgi apdomājiet ledusskapja krāsu! Ieteicams iegādāties košu vai melnu nevis baltu vai sudraba nerūsējošā tērauda ledusskapi, jo tā kopšana būs vienkāršāka. Eksperimentējot ar krāsām un faktūrām, pircējiem tiek piedāvāti dažādi inovatīvi dizaini. Nebaidieties eksperimentēt arī Jūs – iespējams, tieši ledusskapis Jūsu virtuves estētikai var piešķirt īpašu “odziņu”. Moderni ledusskapji un cita sadzīves tehnika pieejama interneta veikalā 220.lv.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Roktura stils

Rokturis ir vienīgā detaļa, ko redzēsiet, kad ledusskapis būs aizvērts, tādēļ daudziem pircējiem ir ļoti svarīgi, kā tas izskatās. Pamatā pastāv divi rokturu veidi:

  • Eiropas rokturis

Šāda veida rokturis ir izliekts, gluds un vairāk “ergonomisks”.

  • Taisnais rokturis

Šāda veida rokturis, kā jau nojaušams pēc tā nosaukuma, ir taisns, turklāt bieži tam ir neierasta tekstūra un “industriālāks” izskats.

Daži ražotāji piedāvā abus stilus, savukārt citi – tikai vienu. Ir arī ledusskapji bez rokturiem, kas veidoti ar rievām durvju sānos, taču tie ir mazāk izplatīti, un arī mazāk funkcionāli, jo ar roktura palīdzību ledusskapi iespējams satvert no jebkura virziena.

Energoefektivitāte

Jaunie ledusskapju modeļi viennozīmīgi patērē  daudz mazāk enerģijas nekā vecāki modeļi. Dažādi aprēķini liecina – ja tiek nomainīts aptuveni 10 gadus vecs ledusskapis, rēķins samazinās par vismaz 30%. Lai uzzinātu par to, cik energoefektīvs ir Jūsu izvēlētais ledusskapis, apskatiet Energy Guide uzlīmi, kas parasti atrodas uz ledusskapja durvīm.

Veicot lielus pirkumus, galvenokārt svarīgi izvēlēties uzticamu veikalu. Viens no veikaliem, kas piedāvā plašāko ledusskapju izvēli, ir interneta veikals 220.lv, kur dažādos modeļos pieejams pasaulē atzītais ledusskapis electrolux un ledusskapis snaige. Šajā e-veikalā ir augsta kvalitāte, izdevīgas cenas un arī preču garantija – ienāciet un pārliecinieties!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm