Kaķu barība – izvēlies piemērotāko savam mīlulim

Barības izvēle kaķim var šķist biedējoša. Veikalu plauktos ir vairāk zīmolu un barību veidu nekā jebkad iepriekš. Ar tik lielu zīmolu daudzveidību var šķist gandrīz neiespējami izvēlēties savam kaķim labāko. Turpini lasīt rakstu un uzzini, kas ir laba kaķu barība un kā zināt, ka izvēlies piemērotāko barību savam mīlulim.

4. oktobrī 8:49

Kaķa vecums

Pērkot kaķu barību, noteikti ir jāņem vērā kaķa vecums, jo dažādos mīluļa dzīves posmos, viņam ir nepieciešams uzņemt dažādas barības vielas. Piemēram, mazam kaķēnam noteikti nederēs senioru kaķu barība, jo tajā nebūs vajadzīgās sastāvdaļas, kas palīdz mazam kaķēnam pareizi attīstīties un augt. Pārsvarā visi barību ražotāji iedala barību trīs kategorijās – kaķēnu, pieaugušu kaķu un senioru kaķu barība. Kaķu barība Royal Canin ir pieejama ne tikai katra kaķa vecumposmam, bet arī dažādām kaķu škirnēm. Katrai kaķu šķirnei piemīt savas īpašības, kuras Royal Canin ir ņēmis vērā un attiecīgi izstrādājis kaķu barību ar katrai šķirnei svarīgām sastāvdaļām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Profesionāla un ekomoniskās klases kaķu barība

Kā zināt, kas ir kvalitatīva kaķu barība? Kaķu barība tiek iedalīta divās kategorijās – profesionālajā un ekonomiskās klases barībā. Ekonomiskās klases barība būs lētāka, un parasti ir atrodama dažādos pārtikas veikalos. Savukārt profesionāla kaķu barība visbiežāk būs atrodama specializētajos zooveikalos vai veterinārajās aptiekās un klīnikās. Ekonomiskās klases barība ir daudz mazvērtīgāka izvejvielu sastāvā par profesionālo barību, tāpēc arī tās cena ir zemāka. Profesionālā barība būs barības vielām bagātāka, bez pievienotām krāsvielām. Viena no populārākajām profesionālajām barībām tirgū ir Pro Plan kaķu barība.

Veterinārā kaķu barība

Ja esi novērojis, ka Tavs mīlulis ir alerģisks, noteikti apdomā arī to, ar kādu barību kaķis tiek barots. Mēdz gadīties, ka kaķim ir alerģija pret graudaugiem, kas ir lielā daļā kaķu barības. Lai rūpētos par kaķa labsajūtu, šādā gadījumā labāk izvēlies barību, kas nesatur graudaugus. Josera kaķu barība ir viens no variantiem, kuru var izvēlēties, jo šī barība ir graudus nesaturoša. Savukārt, ja Tavu mīluli ir piemeklējušas nopietnākas veslības problēmas, tad vetārsts var noteikt kaķim tikai veterinārās barības diētu. Vairāki ražotāji izstrādā ne tikai profesionālo barību, bet arī veterināro barību, tāpēc mūsdienās tā ir viegli nopērkama arī zooveikalos. Piemēram, ja pirms tam Hills kaķu barība ir bijusi Tava pirmā izvēle, tad arī, ja Tavam kaķim būs kādas nopietnas veselības problēmas, varēsi turpināt kaķi barot ar Hills ražotāja barību, jo viņi piedāvā arī veterināro barību.

Slapjā vai sausā barība

Foto: Unsplash.com/Anna Kumpan

Barība kaķiem iedalās arī slapjā vai sausā barības veidā. Par to, vai barot kaķi ar konserviem vai sauso barību, lēmums ir jāpieņem Tev pašam, tomēr ņem vērā, ka, ja kaķis pārtiek tikai no konserviem, viņam var ātri izveidoties zobakmens. Vislabākais variants ir ļaut kaķim ēst gan sauso, gan slapjo barību, tikai ievēro, lai kopējais ēdiena daudzums nepārsniedz noteikto dienas devu. To, cik kaķim dot barību, vari atrast uz barības iepakojumiem. Atceries kaķim vienmēr nodrošināt arī svaigu dzeramo ūdeni!

Slapjā, sausā, profesionālā vai veterinārā kaķu barība – izvēlies savam mīlulim piemērotāko barību kādā no 42 Dino Zoo veikaliem visā Latvijā vai internetveikalā dinozoo.lv. Dino Zoo zinošā komanda Tev pastāstīs par katru produktu un palīdzēs atrast vajadzīgo. Savukārt pasūtot preces internetveikalā, saņem bezmaksas piegādi pasūtījumiem virs 24,99 €.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm