tv3.lv

Kādas priekšrocības vidusskolēniem sniegs Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola?

Tuvojoties mācību gada noslēgumam un 9. klases izlaidumam, jaunieši pieņem savu pirmo būtisko lēmumu par nākotni – izvēloties vidusskolu. Lielākā daļa no jauniešiem dos priekšroku vispārējai vidējai izglītībai, neapzinoties priekšrocības, ko var sniegt profesionālā izglītība un tādas specializētas mācību iestādes kā jaunā Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola.

2021. gada 27. maijā 12:25

Kas ir jaunā Oskara Kalpaka vidusskola?

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola izveidota Aizsardzības ministrijas paspārnē. Jaunajā skolā paredzēts attīstīt jauniešos inteliģenta līdera dotības, vispārējos priekšmetus apvienojot ar militāro prasmju un vērtību apgūšanu. Skola sniedz daudz priekšrocību, kuras jauniešiem noderēs jebkuras karjeras attīstībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolas izveides mērķis ir sagatavot jauno paaudzi militārajam dienestam, bet tas nebūt nenozīmē, ka skolā apgūtais būs vērtīgs tikai jauniešiem, kas plāno savu nākotni saistīt ar dienestu armijā, jo vidusskolas absolvēšana jauniešiem neuzliks par pienākumu kļūt par profesionāliem karavīriem. Skolā tiks nodrošināta pastiprināta inženierzinātņu apguve, kā arī pievērsta uzmanība audzēkņu līderības iemaņu attīstībai ar tādu mācību priekšmetu palīdzību, kā piemēram,  komandas vadības psiholoģija. Būtiski, ka 2021./2022. mācību gadā paredzēts uzņemt tikai 25 perspektīvus skolēnus, izvērtējot gan fiziskās sagatavotības kritērijus, gan vidējo atzīmi un atzīmi matemātikā (vismaz 6 balles).

Daudzpusīgas iespējas perspektīviem jauniešiem

Jaunā mācību iestāde paredzējusi veicināt skolēnu daudzpusīgu attīstību, ieliekot spēcīgus pamatus tālākajai profesijas izvēlei un visai dzīvei.

Skolas programma vērsta ne tikai uz militārās jomas mācību priekšmetu apguvi, bet arī uz skolēnu intelektuālo attīstību, uzsvaru liekot uz šobrīd tik aktuālajiem eksaktajiem priekšmetiem un tehnoloģijām. Papildus vispārizglītojošajiem priekšmetiem, audzēkņi apgūs arī tādus perspektīvus kursus kā robotika un kiberdrošība, vienlaikus neaizmirstot būtisko izpratni par sabiedriskajām norisēm, apgūstot sociālās zinības un kultūras pamatus.

Fiziskā attīstība tiks nodrošināta ne tikai ar papildu sporta nodarbībām, bet arī rīta rosmi un fiziskās izturības trenēšanu pārgājienos, nometnēs. Vienlaikus nodarbības stiprinās arī disciplīnu un izpratni par tās nepieciešamību, mācoties uzticēties dotajām komandām un arī pašam attīstīt līdera prasmes. Mācību programmā līderībai pievērsta pastiprināta uzmanība, skolēniem piedāvājot apgūt tādas individuālās līderības prasmes kā komandas vadības psiholoģija un komandas vadīšana sarežģītos apstākļos.
Tiks stiprināta arī kolektīva vadīšana un darbošanās grupā, izmantojot iegūtās zināšanas praktiskā veidā – iesaistoties savas vietējās kopienas projektos.

Ko nozīmē – militārās iemaņas?

Profesionālās izglītības programmas ievirze ir militāra, un pēc mācību pabeigšanas absolventi iegūs profesiju – jaunākais militārais instruktors. Tas dos iespēju turpināt karjeru militārajā jomā, studējot Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā vai ārvalstu militārajās mācību iestādēs saīsinātu laiku vai uzreiz iestāties militārajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos. Tāpat jauniešiem būs iespēja arī turpināt studijas jebkurā citā augstākās izglītības iestādē nesaistītā profesijā, jo militārā karjera pēc skolas beigšanas nav obligāta. Toties iegūtās zināšanas un daudzpusīgā attīstība būs būtiska priekšrocība turpmākajās gaitās.

Militārā ievirze Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā mācībās tiks īstenota pēc “piedzīvojuma” principa, iekļaujot praktiskās nodarbības profesionālajā militārajā jomā, pārgājienus un nometnes apvienojot ar lauka kaujas iemaņu apguvi. Jaunieši apgūs gan orientēšanās prasmi un pirmās palīdzības sniegšanu, gan jau specifiskākus kursus, piemēram, militārās vadības pamatus. Būs jāstrādā gan ar prātu, gan ķermeni!

Kādas papildu priekšrocības saņems skolēni?

Skola uzņemtajiem audzēkņiem sniegs ne tikai bezmaksas kopmītnes un ēdināšanu četras reizes dienā, bet arī maksās stipendiju un nodrošinās veselības aprūpi. Tiks segti arī visi ar mācību ekipējumu, t.sk. formastērpiem saistītie izdevumi, un skolēniem būs iespēja apmeklēt kultūras pasākumus, sporta nodarbības un vieslekcijas.

Kā iestāties?

Jaunās skolas dibināšanu atbalstījis Ministru Kabinets, un tās oficiālā dibināšana notiks š.g. 1. jūnijā. Mācībām Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā iespējams pieteikties 9. klases absolventiem no 5. līdz 30. jūlijam Aizsardzības ministrijas mājaslapā https://www.mod.gov.lv/lv/kalpakaskola

Papildu informācija

[email protected]

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm