tv3.lv

Kādas ir izplatītākās darba iespējas komerctransporta īpašniekiem?

Gūt ienākumus, izmantojot komerctransportu, iespējams daudz un dažādos veidos – sākot ar sēšanos pie taksometra stūres un beidzot ar starptautisku loģistikas pakalpojumu nodrošināšanu. Vairāk par šiem veidiem, kā arī to, kas nepieciešams, lai uzsāktu savus pirmos soļus komerctransporta biznesā, lasi šajā rakstā!

2021. gada 7. jūnijā 11:37

Lielākās pilsētās vienmēr nepieciešams taksometra šoferis

Taksometru biznesam ir vairākas priekšrocības – darbu iespējams uzsākt teju nekavējoties, un arī sākotnējie izdevumi ir salīdzinoši nelieli. Kļūstot par taksistu, izmantot iespējams arī savu privāto auto, taču pastāv iespēja automašīnu nomāt. Arī darba laiku iespējams pielāgot savām vēlmēm, tomēr jārēķinās – lai labi nopelnītu, jāstrādā būs visai daudz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noteikti gan jāņem vērā, ka taksometru pasaulē ir vairākas savdabīgas nianses, turklāt darbs, kā atzīst daudzi taksometru šoferi, ir visai nogurdinošs gan fiziski, gan emocionāli. Bet, ja pilsētas satiksme un sarunas ar svešiniekiem ir tava stihija, taksometra vadītāja darbs tev noteikti patiks!

Transportlīdzekļu noma – sākot ar piekabēm un beidzot ar kravas automašīnām

Foto: Freepik.com

Ja naudu vēlies pelnīt transporta nozarē, bet negribas visu dienu pavadīt automašīnā, vari apsvērt dažāda veida transportlīdzekļu nomāšanu. Viens no pirmajiem soļiem šāda biznesa izveidē, protams, ir komerctransporta iegādāšanās, tāpēc jārēķinās ar zināmiem ieguldījumiem. Labā ziņa – mazlietots un lietots komerctransports labā stāvoklī ir pieejams par ievērojami draudzīgākām cenām, turklāt to iespējams iegādāties līzingā.

Mežizstrādes un lauksaimniecības pakalpojumi – aktuāli gan šodien, gan rīt

Divas Latvijā ļoti būtiskas un plaši pārstāvētas nozares ir mežizstrāde un lauksaimniecība, tāpēc tajās palīdzīgas rokas (un komerctransports) vajadzīgs vienmēr. Iespējas ir plašas: baļķu iekraušana un izvešana, lauksaimniecības zemju sagatavošana, labības kulšana, un daudzas citas. Tomēr, lai darbotos kādā no šīm nozarēm, ar tehnikas iegādi vien nepietiks – vajadzēs arī iegūt attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja tiesības.

Dažāda veida kravu pārvadāšanas pakalpojumi – ļoti pieprasīti

Foto: FREEPIK.COM

Arī pārvadāšanas pakalpojumi var būt dažādi; pilsētu ietvaros darbs vienmēr atradīsies uzņēmumiem, kas nodarbojas ar pārvākšanās pakalpojumiem, savukārt lauku reģionos vairāk aktuāla ir kokmateriālu un dažāda veida beramo kravu transportēšana. Sezonāli aktuāla ir arī lapu un sniega izvešana. Specializēties iespējams kādā šaurākā nozarē, piemēram, bīstamo vielu vai dzīvnieku pārvadājumos.

Iespējas ir teju nebeidzamas

Nupat nosauktie ir vien daži no veidiem, kā pelnīt naudu, ja tavā rīcībā ir komerctransports. Neaizmirsīsim arī tādus pakalpojumus kā:

  • Tranšeju, grāvju, baseinu, pamatu rakšanas darbi;
  • Notekūdeņu vai kanalizācijas atsūknēšana;
  • Auto evakuācija;
  • Dažāda veida atkritumu izvešana.

Galvenais, kas jāsaprot tev – kādas investīcijas, uzsākot konkrēto pakalpojumu sniegšanu, ir nepieciešamas, un kāda veida vadītāja apliecība vajadzīga.

Kādas vadītāja apliecības kategorijas nepieciešamas atkarībā no komerctransporta tipa?

Loģiski, ka vadīt, piemēram, kravas auto ar B kategorijas vadītāja apliecību nevarēsi. Tāpēc ieskatīsimies atšķirībās starp auto vadītāju apliecības kategorijām:

  • B – transportlīdzeklis, kura masa (pilna) nepārsniedz 3500 kilogramus, bet sēdvietu skaits nepārsniedz astoņas vietas (neskaitot vadītāja vietu);
  • C1 – mehāniskais transportlīdzeklis ar masu virs 3500 kilogramiem, bet zem 7500 kilogramiem (ja tas neietilpst D1 un D kategorijā);
  • C – kravas automobilis ar pilnu masu virs 3500 kilogramiem (un neietilpst D1 vai D kategorijā);
  • D1 – autobuss pasažieru pārvadāšanai (sēdvietu skaits nav lielāks par 16 vietām, savukārt garums nepārsniedz astoņus metrus);
  • D – mehāniskais transportlīdzeklis, kas paredzēts pasažieru pārvadājumiem, un sēdvietu skaits pārsniedz astoņas, neskaitot vadītāja vietu.

Tiek izdalītas arī atsevišķas kategorijas savienojumiem ar piekabēm un puspiekabēm, kuru pilnu masa pārsniedz 750 kilogramus, piemēram, C1E vai D1E. Traktortehnikas vadītāja apliecībai tiek izdalītas četras atsevišķas grupas – TR1, TR2, TR3 un TR4. Bīstamu kravu pārvadāšanai nepieciešams iziet ADR kursus, bet katram profesionālam vadītājam vajadzīga arī periodiskā apmācība, kas plašāk zināma kā 95. kods.

Kas jāņem vērā, iegādājoties lietotus komerctransportlīdzekļus vai to rezerves daļas?

Foto: FREEPIK.COM

Pats galvenais faktors – transportlīdzekļus un rezerves daļas vajadzētu pirkt no uzticama pārdevēja, jo visai bieži iespējams dzirdēt par dažādiem krāpniecības mēģinājumiem, kas reizēm mēdz rezultēties daudzu tūkstošu eiro lielos zaudējumos. Ne mazāk svarīga ir iespēja saņemt līzingu, jo komerctransports, kā zināms, mēdz maksāt ievērojami vairāk nekā vieglās automašīnas.

Ja arī tu vēlies uzsākt uzņēmējdarbību, izmantojot komercauto, vai vienkārši esi kravas automašīnas meklējumos, ielūkojies BRC Autocentrs piedāvājumā, kur nepieciešamos transportlīdzekļus iespējams ne tikai iegādāties bet arī pasūtīt no citām Eiropas valstīm. BRC Autocentrs ir oficiālais Mobile.de sadarbības partneris, tāpēc arī gadījumos, kad nepieciešama specifiska tehnika, tiksi pie tās operatīvi!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm