tv3.lv

Kādām rakstura iezīmēm Tev jāpiemīt, lai spētu veiksmīgi mācīties tālmācībā?

Izglītība ir viena no pamatlietām, kas ikvienam no mums ir jāiegūst, lai varētu atrast atbilstošu nodarbošanos un konkurēt darba tirgū. Diemžēl, kā mēs visi zinām, dzīve mēdz ieviest pati savas korekcijas, kuru rezultātā ne visiem cilvēkiem izdodas iegūt pamata vai vidējo izglītību jaunībā. Iespējams, bija jārūpējas par bērniem, jākoncentrējas uz karjeru, vai jādomā par citām prioritātēm. Mūsdienās par to nav jābēdājas, jo Rīgas 1. tālmācības vidusskola nodrošina iespēju iegūt izglītību jebkurā laikā.

2019. gada 2. decembrī 13:02

Tomēr, pirms sper šo soli, ņem vērā, ka tālmācība atšķiras no klasiskās skolas apmeklēšanas, un, izvēloties šādu izglītības iegūšanas veidu, Tev noderēs vairākas rakstura iezīmes un prasmes, par kurām plašāk esam aprakstījuši turpinājumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašmotivācija

Viena no tālmācības specifikām ir tā, ka mācības notiek attālināti, proti, izmantojot datoru, nevis, ejot uz klātienes stundām. Lai atvieglotu zināšanu apgūšanu dažādos priekšmetos, Rīgas 1. tālmācības vidusskola ir izveidojusi elektronisko mācību vidi eSKOLA, kurā pieejama visa nepieciešamā informācija par aktualitātēm, ieskaišu grafikiem, grupu konsultācijām, kā arī, protams, atrodami papildmateriāli mācībām. Tomēr visa pamatā ir spēja rast pašmotivāciju, lai pieķertos mācībām, jo, esot mājās, pilnīgi noteikti radīsies simts un viens iemesls, kāpēc šobrīd izvēlēties darīt ko citu, nevis mācīties.

Apņēmība

Šī rakstura iezīme tiešā veidā saistās ar iepriekš minēto pašmotivāciju. Apņēmība Tev būs nepieciešama, lai nepadotos un pabeigtu iesākto. Tālmācība var izklausīties vienkārši, jo nav jāiet uz skolu, taču vienlaikus Tev ir jāiemācās būt stingrākam pret sevi un nepakļauties mirkļa vājumam, slinkumam vai dažādiem citiem sarežģījumiem, kas var stāties ceļā. Ja vēlies, uzraksti un papīra lapas iemeslus, kādēļ sāki studēt tālmācībā, un pieliec šo lapu redzamā vietā, lai katru dienu Tev tā atgādinātu, kāpēc pabeigt to, ko esi iesācis.

Prasme plānot laiku

Aplūkojot sadaļu Mācības Rīgas 1. Tālmācības vidusskolas mājas lapā – “www.r1tv.lv“, atradīsi visu nepieciešamo informāciju par to, kādu izglītību šeit iespējams iegūt, kā tiek organizēts mācību process, kādi mācību materiāli tiek izmantoti, kā arī aprakstīta ieskaišu kārtošana un iespēja piedalīties konsultācijās ar pedagogiem. Tomēr, lai visus šos resursus pienācīgi izmantotu, ir jāspēj gudri plānot savu laiku, izvērtējot, cik minūšu vai stundu katru dienu Tev obligāti būs jāvelta, lai mācītos, atkārtotu apgūto un veiktu citus ar mācībām saistītus uzdevumus. Vieglāk laiku būs saplānot, ja izmantosi grafiku vai plānotāju, kurā sarakstīt visus veicamos darbus.

Prioritāšu noteikšana

Ikvienam no mums ikdienā ir dažādi pienākumi, uzdevumi un citas lietas, kas jāveic. Taču, izvēloties iegūt pamata vai vidējo izglītību tālmācībā, Tev nāksies mazliet pamainīt savas prioritātes. Protams, tas nenozīmē, ka Tev mācībām jābūt svarīgākiem par ģimeni, tomēr, ja reiz esi apņēmies mācīties, Tev sava ikdiena un apkārtējā vide ir jāsakārto tā, lai atrastu laiku un iespēju netraucēti pievērsties zināšanu apguvei. Aprunājies ar draugiem un ģimeni, viņi noteikti Tevi sapratīs un palīdzēs, kad tas būs nepieciešams. Atceries, ka, izveidojot individuālo mācību plānu, Tu Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā vari pabeigt pat divas klases vienā gadā (atbilstoši MK noteikumiem Nr. 591).

Drosme lūgt palīdzību skolotājiem un klasesbiedriem

Mācīšanās process ir saistīts arī ar mijiedarbību starp audzēkņiem un skolotājiem, kā arī pašu audzēkņu vidū. Tieši tāpēc Rīgas 1. Tālmācības vidusskola ir izveidojusi elektronisko mācību vidi “eSKOLA“, kurā audzēkņi var konsultēties ar pedagogiem gan grupu, gan individuālajās sarunās, kā arī sazināties viens ar otru, lai apspriestu mācību vielu un neskaidros jautājumus, tai skaitā palīdzētu viens otram. Tev nav jābūt vienam pašam šajā cīņā. Atliek tikai paspert soli pretī un vaicāt pēc palīdzības, ja Tev ir kādas neskaidrības, jo skolas personāls ir ļoti draudzīgs un pretimnākošs.

Apziņa, ka nekad nav par vēlu mācīties

Šī apziņa ir jātrenē un jāpārliecina sevi, ka nav svarīgi, cik Tev ir gadu, jo nozīmīgākais ir tas, ka esi nolēmis mācīties un pabeigt iesākto. Šāds domāšanas veids Tev palīdzēs arī citās dzīves jomās.

Rīgas 1. Tālmācības vidusskola (vairāk “www.r1tv.lv“) piedāvā iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, kā arī vidējo izglītību attālinātā veidā. Uzzini vairāk par iespējām mācīties tālmācībā “R1tv.lv”!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm