Kā sākt ieguldīt kriptovalūtās?

Kā sākt ieguldīt kriptovalūtās? Ieguldījumi kriptovalūtās var šķist nepārvarami, it īpaši tiem, kas ir iesācēji šajā aktīvu klasē. Tomēr, ar pamata izpratni par to, kas ir kriptovalūta, par to dažādiem pieejamajiem veidiem un apsvērumiem, kas jāpatur prātā pirms ieguldīšanas, ikviens var noteikt, vai tas ir vērtīgs papildinājums viņa portfelim. Šajā rokasgrāmatā ir ietverta būtiska informācija, kas jums jāzina, lai sāktu ieguldīt kriptovalūtu tirgos.

8. maijā 10:01

Kriptovalūta: definīcija

Kriptovalūta ir virtuāla valūta, kas darbojas līdzīgi tradicionālajai valūtai kā maiņas līdzeklis. Tomēr tā atšķiras no tradicionālās valūtas ar to, ka tā ir decentralizēta, kas nozīmē, ka to neizlaiž, nenodrošina vai neregulē centrālā iestāde. Tā vietā validācijai tā paļaujas uz blokķēdes tehnoloģiju, kas izveido drošu un šifrētu katras virtuālās monētas vērtības un tās darījumu ierakstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kriptovalūtu veidi

Pastāv vairāk nekā 22 000 kriptovalūtu, un Bitcoin ir viena no pirmajām un joprojām arī pazīstamākajām digitālajām valūtām. Visas pārējās uz monētām balstītās kriptovalūtas kopā tiek sauktas par “altcoin” vai alternatīvām bitkoinam. Arī bitkoin cena šodien joprojām ir visaugstākā salīdzinājumā ar citām kriptovalūtām, kā arī tās tirgus daļa ir vislielākā.

Vairākas kriptovalūtas pēdējos gados ir ieguvušas plašu atpazīstamību, lielas tirgus vērtības un plašu lietotāju un investoru loku, taču ir grūti paredzēt, kuras no tām būs veiksmīgākās. Kripto ekosistēma ir jauna, un daudzas kriptovalūtas ir jaunas, kas padara ieguldījumu zaudējumu iespējamību reālu un tādēļ arī būtisku apsvērumu.

Apsvērumi pirms ieguldīšanas

Kripto tirgus var būt ļoti nepastāvīgs, un īsos laika periodos var būt lielas vērtību svārstības, tāpēc ir svarīgi rūpīgi pārbaudīt iespējamos ieguldījumus, lai izvairītos no krāpniecības un lieliem zaudējumiem. Turklāt ir prātīgi apsvērt, kāpēc vēlaties ieguldīt kriptovalūtās, un ņemt vērā ilgtermiņa perspektīvu, kā arī pašiem izstrādāt skaidri plānu kur vēlaties nonākt. Šī aktīvu klase var būt spēcīga ieguldījumu iespēja, taču vislabāk ir tai pieiet piesardzīgi un skaidri izprotot savas nostājas un cerības.

Ieguldot ļoti nepastāvīgos aktīvos, piemēram, kriptovalūtā, ir svarīgi izvairīties no emocionāliem lēmumiem, piemēram, pirkšanas, kad cena aug, vai pārdošanu, kad cenas pazeminās. Tā vietā jums vajadzētu ieguldīt kriptovalūtā tikai tad, ja ticat tās ilgtermiņa perspektīvām un esat gatavs uzņemties lielas cenu svārstības.

FOTO: PIXABAY

Darba sākšana ar investīcijām kriptovalūtās

Kad esat noskaidrojis, ka kriptovalūtas ir piemērotas jūsu portfelim un jūsu riska noturībai, ir pienācis laiks sākt ieguldīt. Lai to izdarītu, jums būs jāveic šādas darbības:

  • Izvēlieties cienījamu kriptovalūtas biržu, piemēram, Binance, kur ērti var pirkt gan Bitcoin, gan alternatīvās kriptovalūtas. Šeit jūs iegādāsieties, pārdosiet un uzglabāsiet savu kriptovalūtu. Pieņemot lēmumu, ņemiet vērā tādus faktorus kā komisiju maksas, drošība un pieejamās valūtas.
  • Izveidojiet kontu biržā. Pirms tirdzniecības sākšanas jums būs jānorāda personas informācija un jāpabeidz verifikācijas process.
  • Finansējiet savu kontu. Lielākā daļa biržu pieņem dažādus maksājumu veidus, tostarp bankas pārskaitījumu, kredīt un debetkartes.
  • Pērciet kriptovalūtu. Pārlūkojiet pieejamās monētas, izvēlieties to, kurā vēlaties ieguldīt, un izveidojiet darījumu.
  • Glabājiet savu kriptovalūtu drošā vietā. Dažas biržas piedāvā iebūvētus makus, taču parasti ir ieteicams glabāt monētas atsevišķā, drošā makā, lai nodrošinātu papildu aizsardzību.

Ieguldījumi kriptovalūtās var būt aizraujoša un potenciāli ienesīga avantūra, taču ir ļoti svarīgi tam pieiet piesardzīgi un skaidri saprotot, ko jūs darāt. Padoms numur viens jaunajiem kriptovalūtu investoriem ir pienācīgi izglītot sevi par šo nozari pirms ieguldīšanas. Tas nozīmē, ka veltiet laiku, lai izpētītu un izprastu kriptovalūtu, ko apsverat iegādāties, tā izaugsmes potenciālu un saistītos riskus. Turklāt ir svarīgi, lai jums būtu skaidra ieguldījumu stratēģija un neļautu emocijām vadīt jūsu ieguldījumu lēmumus. Apsveriet kriptogrāfijas aktīva ilgtermiņa izredzes un esiet gatavi būtiskām cenu svārstībām. Nelielas summas ieguldīšana sākumā, lai iegūtu pieredzi un komfortu šajā procesā, ir ļoti gudra pieeja jaunajiem investoriem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm